Гepмaния – Фармацевтични продукти – Abschluss nicht exkl. Arzneimittel-Rabattvereinb. nach § 130a Abs. 8 SGB V im Wege eines Open-House-Modells zum Wirkstoff Calcipotriol/Betamethason - Schaum (amtlicher ATC-Code: D05AX22)
Описание
Целта на тази публикация е заключването на неексклузивни договори за отстъпки в съответствие с чл. 130а, ал. 8, СГБ V за лекарства с действащо вещество Calcipotriol/Betamethason (официален ATC-код: D05AX22), с ограничение до лекарствената форма пена. Заключването на договор става в рамките на така нареченото Open-House-модел, което означава, че заключването на договор е отворено за всички заинтересовани фармацевтични компании в рамките на периода за участие, ако те изпълняват и приемат условията за участие. Това води до това, че не се водят индивидуални преговори за договора и няма (доставка) ексклузивност. Отбелязва се, че количеството за поставка е неизвестно, защото зависи от търсенето и развитие на броя на застрахованите, от поведението на лекарите при отписване на рецепти, както и от поведението на публичните аптеки при отпускане и запасяване. Съответно, минималните количества за поставка не се гарантират. Заинтересованите фармацевтични предприемачи могат да изтеглят документите за участие от проектното пространство на Немския портал за публични поръчки (DTVP). За това първо е необходимо да се подаде заявка за достъп до проектното пространство. След като се получи разрешение от закупващата страна, може да се получи достъп до документите за участие. За съдържанието на документите за участие - особено за съдържанието на договора за отстъпки и отстъпките, посочени там - трябва да се пази абсолютно мълчание. Пълно или частично предаване или предоставяне на съдържанието на документите за участие на/за трети лица изисква предварително писмено съгласие от закупващата страна. Ако се откажете от участие, всички документи трябва да бъдат незабавно унищожени в съответствие с изискванията за защита на данните. Документите, които трябва да бъдат подадени, се извличат от документите "Писмо" и "Обяснения за условията на договора", които са съхранени в проектното пространство. Комуникацията, включително предаването на документите за участие, става електронно чрез портала за публични поръчки DTVP; подробности за това могат да се намерят в посочените по-рано документи. Възможни са различните указания в обявлението за поръчка, които са свързани с технически причини и не имат юридическа сила. Заявки за участие могат да се подават за първи път до 30 април 2026 г. Всички други срокове за подаване може да се извлекат от приложението "Срокове за подаване", което се съхранява в проектното пространство. Ако денят на срока за подаване е събота, неделя или национален празник, то на мястото на този ден влиза следващият работен ден. При закъснение в получването, подадените заявки за участие се вземат предвид за следващия срок за подаване. Договорът за отстъпки приключва, независимо от датата на заключване, най-късно на 31 май 2028 г. Закупващата страна си запазва правото да прекрати Open-House процедурата преди време, особено в случай на заключване на ексклузивни договори за отстъпки; в този случай, вече заключените договори за отстъпки приключват в съответствие с условията на договора. Според опита на закупващата страна, ексклузивни договори за отстъпки обикновено влизат в сила 8 до 12 месеца след публикуването на съответното обявление за поръчка в Допълнението към Официалния вестник на Европейския съюз.
Кодове CPV
Документи и подаване
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Свързани поръчки
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Arzneimittel- Rahmenrabattverträge nach §130a Absatz 8 SGB V
Kaufmännische Krankenkasse - KKHГерманияPharmaceutical productsКрайна дата в 42 дниПубликувано на 03.09.2026 г.
Németország – Orvosi felszerelések – Austausch MRT-Scanner im laufenden Betrieb
Thoraxklinik Heidelberg gGmbH - Universitätsklinikum HeidelbergГерманияMedical equipmentsImaging equipment for medical, dental and veterinary useMagnetic resonance imaging equipmentНяма даден срокПубликувано на 03.09.2026 г.
Németország – Orvosi felszerelések – Ortenau Klinikum - Achern Neubau Klinikgebäude 81022 (AC 20-30), VE5018 (KG620) Endoskopietürme Gyn
Ortenau KlinikumГерманияMedical equipmentsEndoscopy, endosurgery devicesКрайна дата в 32 дниПубликувано на 03.09.2026 г.
Németország – Autoklávok – Autoklav zur Laminatherstellung transparenter Verbundsysteme (OV PR1165442a)
Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V., IKTSГерманияAutoclavesКрайна дата в 31 дниПубликувано на 03.09.2026 г.