Гepмaния – Услуги по пренос на данни и съобщения – Errichtung und Betrieb eines Gigabitnetzes im Kreis Recklinghausen (Graue Flecken)
Описание
Окръг Реклингхаузен (наричан в по-нататъшното "Концесионодател") се намира в северната част на Рурския регион в провинция Северен Рейн-Вестфалия. Населението му е около 620.000 души. Окръгът се състои от десет средни и големи градове, подчинени на окръга, Кастроп-Рауксел, Дателн, Дорстен, Гладбек, Халтерн ам Зе, Хертен, Марл, Оер-Еркеншвик, Реклингхаузен и Валтроп с около 30.000 до около 120.000 жители. Процедурата по приемане на оферти има за цел да намери оператор на мрежа, който да осигури снабдяване на подснабдени адреси (Gigabit 2.0) с перспективна широколентова инфраструктура за всички адреси на обекта на настоящата концесия. Концесионодателят изпълнява разнообразни задължителни и доброволни задачи в рамките на обществената инфраструктура. Сред установените доброволни задачи е икономическото развитие, което досега се занимава и с икономически значимите въпроси за широколентовата инфраструктура и цифровизацията на ниво окръг. Развитието на мощни широколентови връзки служи не само за основната обществена инфраструктура, но и е основно условие за икономически растеж и повишаване на благосъстоянието. Целта на концесионодателя е да осигури на всеки дом и на всяка фирма в района на проекта средносрочно мощна широколентова връзка с 1 Gbit/s симетрично. За тази цел концесионодателят е подал на 27.09.2024 заявление за предоставяне на субсидия при Съюза и на 15.11.2024 е получил разпоредба за предоставяне на субсидия в предварителна височина (Приложение 01a) и разпоредба за промяна (Приложение 01b) от 26.02.2026. Подробности могат да се намерят в описанието на услугата.
Кодове CPV
Документи и подаване
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Свързани поръчки
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Vergabe einer Dienstleistungskonzession für den öffentlich geförderten Aufbau und Betrieb eines Gigabitnetzes nach § 5 Gigabit-Rahmenregelung des Bundesministerium für Verkehr und digitale Infrastruktur vom 01.08.2024.
Markt WertachГерманияTelephone and data transmission servicesCommunications networkНяма даден срокПубликувано на 31.08.2026 г.
Németország – Postai kézbesítési szolgáltatás – Förmliche Zustellungsaufträge bei dem Amtsgericht Coburg
Freistaat Bayern, vertreten durch die Direktorin des Amtsgerichts CoburgГерманияMail delivery servicesData capture servicesКрайна дата в 34 дниПубликувано на 31.08.2026 г.
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – ÄNDERUNGSBEKANNTMACHUNG: Bereitstellung eines flächendeckenden Gigabitnetzes und Angebot breitbandiger Telekommunikationsdienste in unterversorgten Gebieten (Dunkelgraue Flecken) der Stadt Melsungen im Wirtschaftlichkeitslückenmodell.
Magistrat der Stadt MelsungenГерманияTelephone and data transmission servicesCommunications infrastructureCommunications networkНяма даден срокПубликувано на 30.08.2026 г.
Németország – Postai szolgáltatások – Rahmenvereinbarung Postdienstleistungen für die Landespolizeiinspektionen Gera, Gotha und Jena sowie die Autobahnpolizeiinspektion
Thüringer Polizei, Landespolizeidirektion, Sachgebiet 24 - Zentrale Beschaffung/DienstleistungenГерманияPostal servicesКрайна дата в 44 дниПубликувано на 30.08.2026 г.