Хърватия – Ленти за лентови транспортьори – Gumena traka cijevnog transportera
Описание
Gumena traka na truboprovodni transporter
Postupok na nabavka
V prva faza na postupok na nabavka
Naručitelot objavuva poziv na nadmetuvanje, na osnov na koj se natprevaratelite dostavuvat zahtev za učestvie. Naručitelot će ocenuvat pravodobno dostavuvanite zahtevi za učestvie i na sposobnite natprevaratelite će im dostavi poziv za dostava na inicijalna ponuda. Vo vtorata faza na postupok na nabavka može da učestvuvaat samo natprevaratelite, koi naručitelot gi pozva za dostava na inicijalna ponuda. Natprevaratelite, na osnov na poziv na naručitelot, dostavuvat inicijalna ponuda. Naručitelot može da pregovara za inicijalnite ponudi so ponuditelite za da gi poboli nivoite. Za minimalnite zahtevi i kriterii za izbor na ponuda od DON ne e dopušteno da se pregovara. Minimalnite zahtevi: -širina na transportnata traka 1900 mm -ponudenata transportna traka ne gi zahtuva nikakvi promeni vo konstrukcijata na postoeckite transporter -ne postoi ograničenija za konstrukcijata na postoeckite transporter, spored primenata na ponudenata transportna traka, spored postignuvanje na puna funkcionalnost i kapacitet Naručitelot može da donese odluka za izbor bez da se vodi pregovori, na osnov na dostavenite inicijalni ponudi, ako pri pregled i ocenuvanje na dostavenite inicijalni ponudi utvrdi de e dostavena edna prihvatliva, pravilna i prikladna ponuda.
Tehnička specifikacija
Vo prva faza na postupok na nabavka naručitelot objavuva specifikacija, koja gi sadrži opis na predmet na nabavka i minimalnite zahtevi, koi, spored predmet na nabavka, site ponudi morat da gi zadovoljat. Za ovie minimalni zahtevi naručitelot ne će da pregovara. Tehničkite specifikacii so opis na predmet na nabavka i minimalnite zahtevi se del od DON i se dostavuvaat na raspolaganje vo EOJN kako odvoen dokument. Naručitelot vo vtorata faza na postupok na nabavka na izbranite natprevaratelite će da im dostavi Tehnička specifikacija, koja ke gi obuhvata i opis na predmet na nabavka i minimalnite zahtevi dostaveni vo prva faza na postupok. Za delovite na tehničkata specifikacija, koi ne se odnosaat za minimalnite zahtevi, naručitelot može da vodi pregovori za da gi poboli nivata na ponuda i/ili za da gi poboli nivata na tehničkite specifikacii. Tehničkata specifikacija se sastoi od: -opis na truboprovodni transporter i do sad izvršenite zameni na transportna traka so osvrt na tehničkite problemi -tehnični podatoci na momentalno ugradenata transportna traka -specifikacija na bubnovi i valjaci -opis na troškovnički stavki -tehnički zahtevi za proizvodstvo i dostava na transportna traka -prilogi: -TRUBOPROVODNI TRANSPORTER CV3 PREGLED NACRT LIST 1 K.120015.A.400 515.Z01.0 -TRUBOPROVODNI TRANSPORTER CV3 PREGLED / PRESECI K.120015.A.400 516.Z01.0 -TORANJ SA ZATEZNIM UTEGOM LIST 1 K.120015.A.400 572.Z01.0 -TORANJ SA ZATEZNIM UTEGOM LIST 2 K.120015.A.400 572.Z02.0 -TORANJ SA ZATEZNIM UTEGOM LIST 3 K.120015.A.400 572.Z03.0 -TORANJ SA ZATEZNIM UTEGOM LIST 4 K.120015.A.400 572.Z04.0 -TORANJ SA ZATEZNIM UTEGOM LIST 5 K.120015.A.400 572.Z05.0 -SIGURNOSNI PANEL PCU-0-00164
Кодове CPV
Документи и подаване
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Свързани поръчки
Horvátország – Gázkompresszorok alkatrészei – Kompresorski ventili za plinske kompresore Worthington i Ingersoll-Rand Compressor valves for gas compressors Worthington and Ingersoll-Rand
INA - Industrija nafte d.d., ZagrebХърватияParts of gas compressorsНяма даден срокПубликувано на 02.09.2026 г.
Horvátország – Különféle különleges célú gépek – Nabava opreme za obradu biootpada
ČISTOĆA ŽUPANJA d.o.o.ХърватияMiscellaneous special-purpose machineryGrinding machinesКрайна дата в 27 дниПубликувано на 24.08.2026 г.
Horvátország – Gázkompresszorok alkatrészei – Kompresorski ventili za plinske kompresore Worthington i Ingersoll-Rand / Compressor valves for gas compressors Worthington and Ingersoll-Rand
INA - Industrija nafte d.d., ZagrebХърватияParts of gas compressorsНяма даден срокПубликувано на 16.07.2026 г.
Románia – Élelmiszer vagy ital ipari előkészítésére vagy gyártására szolgáló gépek – Furnizarea unei instalații complete de rendering ecologic pentru valorificarea subproduselor animale de porc (Categoria 3 conform Reg. (CE) 1069/2009), format din linia principală de rendering și mașina P555 de golire și spălare membrane sau echivalent, împreună cu serviciile și documentele incluse expres, inclusiv transportul complet al lotului până la amplasamentul din Ardusat.
LA FERMA COTРумънияMachinery for the industrial preparation or manufacture of food or drinkInstallation services of special-purpose machinery and equipmentRoad transport servicesКрайна дата в 28 дниПубликувано на 02.09.2026 г.