Полша – Архитектурни и инженерни услуги по изготвяне на планове и чертежи – Opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla budowy metra w Krakowie
Описание
Име и адрес на закупувача: Градско община Краков, пл. Всих Свети 3-4, 31-004 Краков, НДДС 676-101-37-17, Регистър на икономически субекти 351554353, представяно, на основа на пълномощието на Президента на Град Краков № 452/2026 от 1 юли 2026 г. от: Лукаш Шевчик - Дирекция на градски инвестиции в Краков, ул. Реймонт 20, 30-059 Краков, НДДС: 6762530337, Регистър на икономически субекти: 367252869
1. Предметът на поръчката е разработването на предпроектна документация за строителството на метро в Краков. Поръчката се изпълнява в рамките на инвестиционния проект № SI/T1.132/26 с название: „Строителство на метрото“.
2. Предметът на поръчката е разделен на следните етапи: 1) Основна поръчка: а) Етап Ia – разработване на изследване за изпълнимост с указание на препоръчителния вариант, б) Етап Ib – разработване на техническа концепция, 2) Поръчка, подлежаща на право на опция: а) Етап II (опция I) – разработване на детайлна техническа концепция, б) Етап III (опция II) – разработване на информационна карта на мероприятието, в) Етап IV (опция III) – разработване на годишна природна инвентаризация, заедно с доклад за въздействието на мероприятието върху околната среда и получване на решение за екологични условия, г) Етап V (опция IV) – разработване на функционално-ползователска програма, д) Етап VI (опция V) – определяне на зони на влияние, оценка на състоянието на сградите, анализ на динамичните въздействия, е) Етап VII (опция VI) – извършване на детайлни геологически проучвания, ж) Етап VIII (опция VII) – отговаряне на въпроси от предложенията в процедурата за присъждане на обществена поръчка за разработване на проектна документация или изпълнение на строителни работи.
3. Закупувачът може да използва правото на опция на условия, определени в чл. 1, ал. 14 на Проектните Посочения на Условията (наричани по-нататък ППУ), които са приложение № 1 към SWZ.
4. Изпълнителят е задължен да изпълни предметът на поръчката в съответствие с Описанието на предметът на поръчката (ОПП) и приложенията му, които са приложение № 1 към SWZ. Обхватът на предметът на поръчката, както и задълженията на Изпълнителя, са определени не само в ППУ, но и в ОПП и Изискванията за Обмен на Информация (EIR), които са неразделна част от ППУ и трябва да се интерпретират в съвместен начин. ВНИМАНИЕ: Всяко място, където се сочи или се цитира Полската Норма PN, Закупувачът допуска равнозначни норми, съгласно чл. 101, ал. 4 от Закона за обществените поръчки.
5. Според чл. 10 ППУ Изпълнителят предоставя на Закупувача гаранция за качество и гаранция за Документацията, влизаща в състава на Предметът на договора в рамките на Етап Ia – VIII за срок от 60 месеца. Срокът на гаранцията за качество и гаранция тече отделно за отделните етапи от деня на приемане на Етапа.
6. СРОК ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПОРЪЧКА I. Изпълнителят е задължен да изпълни предметът на поръчката в следните срокове: 1) Основна поръчка – в срок до 18 месеца от деня на сключване на договора, т.е.: а) Изпълнителят е задължен да предаде на Закупувача в срок до 10 дни от деня на подписване на договора хармонизиран график на дейности и финанси. Този график трябва да включва размера на възнаграждението, за което става дума в чл. 8, ал. 1, т. 1 ППУ. Графикът ще бъде представен на Закупувача за одобрение. Закупувачът си запазва възможността да изказва забележки към посочения график в срок до 7 дни от неговото представяне от Изпълнителя. Изпълнителят е задължен да вземе предвид забележките на Закупувача, както и да представи скоргиран график на дейности и финанси в срок до 5 дни от датата на получане на забележките от Закупувача. В случай, че Закупувачът използва правото на опция, Изпълнителят е задължен да актуализира графика на дейности и финанси в срок до 10 дни от деня на получане на изявлението на Закупувача за използване на правото на опция, б) Етап Ia – разработване на изследване за изпълнимост, в срок до 12 месеца от деня на сключване на договора, в) Етап Ib – разработване на техническа концепция, в срок до 18 месеца от деня на сключване на договора. 2) Поръчка в рамките на опция – срокът за изпълнение е до 64 месеца, броени от деня на
Кодове CPV
Документи и подаване
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Свързани поръчки
Lengyelország – Építésvezetői szolgáltatások – Usługi pełnienia funkcji inwestora zastępczego dla zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Państwowego Instytutu Geologicznego”
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut BadawczyПолшаConstruction management servicesКрайна дата в 30 дниПубликувано на 31.08.2026 г.
Lengyelország – Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na zmianę systemu ogrzewania na elektryczne w lokalach gminnych.
Zarząd Zasobu Komunalnego Jednostka Budżetowa Gminy WrocławПолшаArchitectural, engineering and planning servicesКрайна дата в 43 дниПубликувано на 31.08.2026 г.
Lengyelország – Épületekkel kapcsolatos építészeti szolgáltatások – ZZK - NZ/241/3400/109/26 Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont i przebudowę gminnych budynków położonych we Wrocławiu - 2 Zadania
Zarząd Zasobu Komunalnego Jednostka Budżetowa Gminy WrocławПолшаArchitectural services for buildingsКрайна дата в 34 дниПубликувано на 31.08.2026 г.
Lengyelország – Mérnöki tervezési szolgáltatások – Opracowanie Projektu Strefowania i dokumentacji projektowej dla Zadania „Opomiarowanie sieci w terenie – wykonanie 24 szt. nowych punktów pomiarowych na sieci wodociągowej m.st. Warszawy i Pruszkowa”
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.ПолшаEngineering design servicesКрайна дата в 13 дниПубликувано на 31.08.2026 г.