Унгapия – Инженерни услуги по проектиране и конструиране – Szeged-Makó elővárosi közlekedés fejl előkészítése
Описание
Предварителна подготовка за развитие на предградният транспорт на Сегед-Мако в рамките на сегментирания проект, включващ подготовка на разрешителни и изпълнителни планове, както и изпълнение на проектиращите задачи за управление. Проектът е посочен в 1042/2024. (III.4.) Korm. решение за определяне на приоритетните проекти на Интегрираната програма за развитие на транспорта Плюс. През 2021 г. е изготвен изследване за реализуемост и анализ на разходи и ползи (MT-2021) с заглавие „Развитие на предградният железопътен транспорт Сегед-Мако, изграждане на смесен трафик на мост Тисза“. Според предложенията на MT-2021, липсващият участък на Голямата окръжност с моста ще бъде построен в отделен проект. Задачите на победителя в публичното набиране включват разработването на следните технически концепции за проектиране и изпълнение:
• Преустройство на железопътната инфраструктура на железопътната гара Сегед, с дългосрочните цели за обслужване на железопътните линии с национално значение, свързани с гарата, както е определено в чл. 2, т. 13 от Закона за железопътния транспорт от 2005 г.;
• Развитие на железопътната гара Сегед-Рендезво в функционална единица, така че планираното техническо съдържание да може да съвместява всички направления на железопътните линии с национално значение (121, 135, 136, 137, 140) и да обслужва всички линии ефективно;
• Проект за реализация на участъка от Голямата окръжност между Долния град и Уйсегед (новият мост на Тисза), включващ изследване и интеграция на трамвай-железопътни линии и железопътни линии на гарата;
• Изследване на дългосрочните планове за железопътните линии на железопътната гара Сегед на ниво на изследване, свързани с планирания подлез, дълъг около 60 метра, и бъдещите перонни връзки;
• Изследване на възможностите за използване на територията около гарата на ниво на изследване, с особено внимание към неисползвания район на железопътната гара Сегед-Тисза;
• Разработка на местен транспортен възел (HTCS), включително автобусна гара и паркингова инфраструктура, свързана с железопътната гара, площад Индохаз, и изграждане на пресадръчни връзки. Според предложеното разположение, автобусната гара ще се намира на източната страна на железопътната насилка, между насилката и улица Сьоветкези, с 3 пристигащи и 10 заминаващи места. Краткосрочното съхранение на автобуси ще се реализира на юг от автобусната гара, по насилката, с 20 места за краткосрочно съхранение. Ще се изгради необходимата пътна инфраструктура.
• Вътрешна реконструкция на сградата на железопътната гара с площ от около 5200 m2, за обслужване на пътниците и изпълнение на основните функции на HTCS;
• Пешеходен преход, свързващ автобусната гара и железопътната гара: пешеходна връзка на нивото на земята, под железопътната насилка, свързваща с приемната зала на железопътната гара. (Преходът е дълъг около 60 метра и широк 12 метра, с планирана стълба към перона);
• Реконструкция на улица Сьоветкези, дълга около 460 метра, смяна на асфалтовия слой, реконструкция на тротоара на страна на Paprika Zrt., изграждане на нов тротоар на страна на автобусната гара, реконструкция на зелените ивици и уличното осветление, изграждане на необходимите пътни връзки;
• Реконструкция на пътния тунел Магя и на пътя към него, дълъг около 1,1 км;
• Проектиране на B+R паркинг с две единици, с обща капацитет от 616 паркоместа;
• Изграждане на нова велосипедна връзка от около 350 метра от планирания кръстовище на новия мост на Тисза до автобусната гара на HTCS, изграждане на необходимите велосипедни пътни връзки;
• Изграждане на паркинг P+R с площ от около 3400 m2 и 110 паркоместа на източната страна на железопътната насилка, както и на паркинг K+R и такси паркинг с 10 паркоместа, свързани с паркинга P+R и автобусната гара;
• Интелигентна система за информиране на пътниците (информационни табла, камерна система, автомати за продажба на билети, допълнителни уреди като интелигентни панели, интерактивни терминали и др.);
• Изследване на възможностите за зелената инфраструктура на защитената сграда на бившата автобусна гара на площад Марш и свързаните с нея площи;
• Необходимо е да се изследват транспортните връзки на планираната автобусна гара в района на гарата, както и без мост;
• Оптималното разположение на паркинга, чието осигуряване е необходимо да се изследва и с използването на териториите на Paprika Zrt. и без тях. Продължение: BT-24 (II.2.4.)
Кодове CPV
Документи и подаване
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Свързани поръчки
Magyarország – Mérnöki tervezési szolgáltatások – Egri elkerülő út eng. és kiviteli tervek készítése
Építési és Közlekedési MinisztériumУнгарияEngineering design servicesProject and design preparation, estimation of costsApproval plans, working drawings and specificationsКрайна дата в 31 дниПубликувано на 30.08.2026 г.
Magyarország – Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások – Műszaki ellenőri és tervezési feladatok
Szombathely Megyei Jogú Város ÖnkormányzataУнгарияArchitectural, engineering and planning servicesTechnical control servicesКрайна дата в 30 дниПубликувано на 30.08.2026 г.
Magyarország – Építészeti tervezési szolgáltatások – Bp. IV.Baross u.39-43. B ép. átalakítás tervezése
Budapest Főváros ÖnkormányzataУнгарияArchitectural design servicesArchitectural, engineering and planning servicesКрайна дата в 9 дниПубликувано на 26.08.2026 г.
Magyarország – Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk – K25100/2 Távhővezeték rekonstrukció tervezés
BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zártkörűen Működő RészvénytársaságУнгарияApproval plans, working drawings and specificationsКрайна дата в 23 дниПубликувано на 24.08.2026 г.