Фpaнция – Пътни транспортни услуги – DÉLÉGATION DE SERVICE PUBLIC POUR L'EXPLOITATION DU RÉSEAU DE TRANSPORT PUBLIC TEMO
Описание
Тази консултация се отнася до делегирането на обществения транспорт на мрежата TEMO. Синдикатът смесен за транспорти TEMO (Territoires et Mobilités Moselle Nord), организиращ мобилността, обхваща територията на 54 общини и брои 210 000 жители. Текущата транспортна мрежа TEMO (бивш CITELINE) включва 70 търговски линии (включително 18 структурни линии, 3 шатла, 2 линии за неделя, 31 допълнителни линии и 16 училищни линии), 22 услуги за транспорт по поръчка (TAD) наричани TeMo'Flex Territoire, 3 услуги за TAD наричани TeMo'Flex Entreprise, 1 услуга за TAD наричана TeMo'Flex Gare, 1 услуга за TAD наричана TeMo'Flex на неделя, и една услуга за транспорт на хора с ограничена подвижност, наречена Trans'PMR. Мрежата представлява 3 779 132 търговски километра годишно през 2025 за 3 863 188 пътувания през 2025, експлоатирана с 152 транспортни средства към 31/12/2025 и 277 служители ETP, от които 201 шофьори, за обем на бизнеса от 22,3 милиона евро през 2024. Търговските приходи възлизат на 3,2 милиона евро през 2024, от които 2,575 милиона евро от тарифни приходи (данни за 2024); през 2025 тарифните приходи са 2 884 629 евро. Инвестициите се правят основно от организиращата власт, която ги поставя на разположение на делегата. Синдикатът смесен TEMO реализира проект за автобус с високо ниво на обслужване (BHNS), наречен Citézen, който обхваща 48,5 км, от които 15,5 км в собствено място, 26,5 км в фаза 1, ядро на мрежата (Yutz-Thionville-Terville-Florange/Uckange-Hayange) и 22 км в фаза 2, разширение на мрежата. Фаза 1, ядро на мрежата, трябва да бъде реализирана на 1 януари 2029, а фаза 2 е планирана за 1 януари 2031. Текущият договор изтича на 31 декември 2026. Будущият договор трябва да предвижда и подпомага основното развитие на мрежата, което ще бъде пристигането на BHNS, и ще включва предварителната фаза на BHNS. Той ще има продължителност от три години, с опция за продължение с една година. Инвестициите ще бъдат направени от TEMO. Две регионални транспортни линии Fluo 57 и Fluo 54, станали вътрешни за територията на синдиката смесен TEMO, ще бъдат интегрирани в мрежата съответно на 31 август 2027 и 31 август 2029.
Кодове CPV
Документи и подаване
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Свързани поръчки
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Accord-Cadre de prestations de chargement et de déchargement et de transports de moyens de réalimentation en Corse.
EDF SAФранцияRoad transport servicesНяма даден срокПубликувано на 03.09.2026 г.
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Appel d’offres en vue des prestations d’excursions à la journée et de séjours organisés pour les « Animations de Temps Libre (ATL)» et l’« Accueil Collectif de Mineurs Sans Hébergement (ACMSH) » de la Commune de Carqueiranne
Commune de Carqueiranne (83)ФранцияRoad transport servicesTravel servicesTravel agency, tour operator and tourist assistance servicesКрайна дата в 31 дниПубликувано на 03.09.2026 г.
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Accord-cadre de transport de l'UNSS pour la MARTINIQUE, GUYANE et la REUNION
Union National du Sport Scolaire (UNSS)ФранцияRoad transport servicesКрайна дата в 29 дниПубликувано на 03.09.2026 г.
Franciaország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Gestion et exploitation des services publics de transports non urbains de voyageurs du réseau Aléop en Sarthe
Région des Pays de la LoireФранцияPublic road transport servicesRepair, maintenance and associated services related to roads and other equipmentКрайна дата в 54 дниПубликувано на 02.09.2026 г.