Дaния – Консултантски услуги по проектиране и конструиране на строителни съоръжения – Totalrenovering af Alssund-Skolen og Gråsten Skole - Totalrådgivning, Sønderborg Kommune
Описание
Общото консултантско предложение се изпълнява като търг с преговори съгласно чл. 61-66 от Закона за търговете с предварителна преквалификация. Търгът е разделен на два контракта, и може да се подадат оферти за един или за двата контракта. Критерий за приемане е „най-доброто съотношение между цена и качество“ съгласно чл. 162, ал. 1, т. 3 от Закона за търговете. Търгът се изпълнява като търг с два контракта/общи консултантски договори, и може да се подадат оферти за един или за двата контракта. Оценката на заявките и офертите се извършва индивидуално за двете задачи и независимо една от друга. Двата проекта в фазите на планиране, търг и изпълнение ще се изпълняват с временна разлика, както се вижда от основните графици на двата проекта, прилагащи се като документ 2.05 и 2.06. Общият консултант е бюджетно-отговорен за всеки проект. Бюджета за Алсун Сколен е планиран за около 91 млн. крон, без ДДС и включително непредвидени разходи, общо за реконструкция и ремонт на училище и външни пространства. Бюджета за Грьостен Сколен е планиран за около 98 млн. крон, без ДДС и включително непредвидени разходи, общо за разрушаване, реконструкция, ремонт и ново строителство на училище, както и за създаване на външни пространства. Ако кандидатът иска да бъде преквалифициран за двата контракта, трябва да се подадат две отделни заявки за преквалификация. Отбелязва се, че критериите за избор при преквалификация са различни за двете училища, така че могат да бъдат преквалифицирани различни консултантски екипи за двата контракта. Ако кандидатът бъде преквалифициран за двете училища и избере да подаде оферти за двата контракта, трябва да се има предвид, че има малки вариации в подкритериите за двете оферти. Организацията на застройките ще има два различни ръководители на проекта – един за Алсун Сколен и един за Грьостен Сколен. Следователно не може да се очаква съвпадение в провеждането на срещи или процес на изпълнение между двата проекта. Общото консултантско предложение се изпълнява след предварителна преквалификация. Сред преквалифицираните кандидати се избират 4 екипа за всеки проект, които се канят да подадат оферти. Организаторът има желание, като част от преквалификацията, да осигури възможност за получване на разнообразно поле от по-големи и по-малки фирми. Фазата на оферти започва с посещение на съответно Грьостен Сколен и Алсун Сколен. Посещението се провежда на един и същ ден и последователно. Подчертава се, че диалогът и обсъждането, свързани с двете проекти, трябва да се провеждат през проектния уебсайт. Ако организаторът избере да използва възможността за преговори, офертите ще бъдат поканени да участват в една кръг от преговори, който може да се провежда писменно или с индивидуални срещи за преговори. След провеждане на кръга от преговори, офертите продължават да обработват своите крайни оферти на базата на съответните индивидуални и общозатворни отзиви от организатора, които след това се оценяват от организатора. Фазата на оферти завършва с изпращане на оценка и назначаване на победители за двата контракта. Сьонерборг Коммуне, след изтичане на периода на застоя, има намерение да сключи общ консултантски договори с победителя в офертите за всеки контракт, който най-добре изпълнява моделите за приемане за фазата на офертите. Организаторът си запазва правото да не провежда преговори и така да приеме контракта на базата на първоначалната оферта съгласно т. IV.1.5 в уведомлението за търг. Временният план в търга е подготвен, като се предполага, че няма да се провежда кръг от преговори, а че контрактите ще бъдат приети на базата на първоначалните оферти. В случай, че се провеждат преговори, временният план ще бъде параллелно отложен съответно. Критерий за приемане е „най-доброто съотношение между цена и качество“ съгласно чл. 162, ал. 1, т. 3 от Закона за търговете. Изключване: Икономическия агент се изключва от участие, ако икономическият агент е обхванат от някой от задължителните причини за изключване в чл. 135, ал. 1-3, чл. 136, ал. 1, т. 1-4, както и чл. 134a. Освен това, икономическият агент се изключва от участие, ако икономическият агент е обхванат от доброволните причини за изключване в чл. 137, ал. 1, т. 1-6. Икономическият агент не може да бъде изключен от участие, ако икономическият агент представи достатъчно документация, че икономическият агент е надежден, макар и да е обхванат от една или повече от причините за изключване в чл. 135-137, съгласно чл. 138, ал. 1 от Закона за търговете. Регламент (ЕС) 2022/576. Контракт не може да бъде приет за
Кодове CPV
Документи и подаване
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Свързани поръчки
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – INHOUSE01 In-house projektering mv. - dynamisk indkøbssystem
VejdirektoratetДанияArchitectural, construction, engineering and inspection servicesНяма даден срокПубликувано на 03.09.2026 г.
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – Ventilationsservice og ventilationsarbejder
Fællesindkøb MidtДанияArchitectural, construction, engineering and inspection servicesVentilation installation workRepair and maintenance services of mechanical building installationsКрайна дата в 13 дниПубликувано на 02.09.2026 г.
Dánia – Mérnöki szolgáltatások – Rammeaftale for totalrådgivning om kunstgræsbaner og andre idrætsanlæg
Rødovre KommuneДанияEngineering servicesEngineering design servicesArchitectural, construction, engineering and inspection servicesКрайна дата в 26 дниПубликувано на 01.09.2026 г.
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – DT-PV.R008 - Rammeaftale om naturfaglig rådgivning
VejdirektoratetДанияArchitectural, construction, engineering and inspection servicesEnvironmental servicesКрайна дата в 6 дниПубликувано на 01.09.2026 г.