Гepмaния – Фармацевтични продукти – Abschluss nicht exkl. Arzneimittel-Rabattvereinb. nach § 130a Abs. 8 SGB V im Wege eines Open-House-Modells zum Wirkstoff Lanthan(III)carbonat in der Darreichungsform Kautabletten
Описание
Предмет на тази публикация е заключването на неексклузивни договорове за отстъпки, според § 130a, абз. 8, СГБ V, за лекарства с действащо вещество лантанат(III) карбонат в лекарствена форма каутаблетки (ATC код по WHO: V03AE03). Договорът се заключва в рамките на т.нар. Open-House-модел, т.е. договорът е отворен за всички заинтересовани фармацевтични компании в рамките на периода за участие, ако те отговарят на условията за участие и ги приемат. Това води до това, че не се водят индивидуални преговори за договора и няма (доставка) ексклузивност. Отбелязва се, че количеството на поръчката е неизвестно, тъй като зависи от търсенето и развитие на броя на застрахованите, от поведението на лекарите при отдаване на рецепти, както и от поведението на публичните аптеки при отпускане и запасяване. Съответно, минимални количества на поръчки не се гарантират. Заинтересованите фармацевтични предприемачи могат да изтеглят документите за участие от проектния пространство на Германския портал за публични поръчки (DTVP). За това първо е необходимо да се подаде заявка за достъп до проектното пространство. След освобождаване от страна на давателя, след това може да се получи достъп до документите за участие. За съдържанието на документите за участие, особено за съдържанието на договора за отстъпки и отстъпките, споменати там, е задължително да се пази абсолютно мълчание. Пълно или частично предаване или предоставяне на съдържанието на документите за участие на или за трети лица изисква предварително писмено съгласие от страна на давателя. Ако се откаже от участие, всички документи трябва да бъдат незабавно унищожени в съответствие с правилата за защита на данните. Документите, които трябва да бъдат представени, се извличат от документите "Писмо" и "Обяснения за условията на договора", които са публикувани в проектното пространство. Коммуникацията, включително предаването на документите за участие, се извършва електронно чрез портала за публични поръчки DTVP; подробности за това могат да бъдат намерени в посочените по-рано документи. Възможни други указания в обявлението за поръчка се дължат на технически причини и не са задължителни. Заявки за участие могат да бъдат подадени за първи път до 7 юли 2026 г. Всички други срокове за подаване можете да намерите в приложението "Срокове за подаване", публикувано в проектното пространство. Ако денят на срок за подаване е събота, неделя или официален празник в цялата страна, този ден се заменя от следващия работен ден. При закъснение на достъп, подадените заявки за участие се вземат под внимание при следващия срок за подаване. Договорът за отстъпки приключва, независимо от датата на заключване на договора, най-късно до 31 юли 2028 г. Давателят си запазва правото да прекрати Open-House процедурата по-рано, особено в случай на заключване на ексклузивни договорове за отстъпки; в такъв случай, вече заключените договорове за отстъпки приключват в съответствие с условията на договора. Според опита на давателя, ексклузивните договорове за отстъпки влизат в сила обикновено 8 до 12 месеца след публикуването на съответното обявление за поръчка в Допълнението към Официалния вестник на Европейския съюз.
Кодове CPV
Документи и подаване
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Свързани поръчки
Németország – Hordágyak – Unfalltransporter
Klinikum Main-SpessartГерманияStretchersBeds for medical useMedical furnitureКрайна дата в 40 дниПубликувано на 02.09.2026 г.
Németország – Egészségügyi papír – Rahmenvertrag Hygienepapier
Vergabe und Beschaffungszentrum DortmundГерманияPaper sanitaryToilet paper, handkerchiefs, hand towels and serviettesToilet paperКрайна дата в 32 дниПубликувано на 02.09.2026 г.
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Abschluss nicht-exklusiver Rabattvereinbarungen nach § 130a Abs. 8 SGB V zu den genannten Wirkstoffen mit Abschlussmöglichkeit im Rahmen des sogenannten Open-House-Verfahrens.
KKH Kaufmännische KrankenkasseГерманияPharmaceutical productsКрайна дата в 119 дниПубликувано на 02.09.2026 г.
Németország – Orvosi felszerelések, gyógyszerek és testápolási termékek – 6003109359 - 1/DLII6/VM037 - Medizinprodukt Armtragetuch Musselin
Bundesamt für Infrastruktur, Umweltschutz und Dienstleistungen der BundeswehrГерманияMedical equipments, pharmaceuticals and personal care productsDisposable non-chemical medical consumables and haematological consumablesКрайна дата в 29 дниПубликувано на 02.09.2026 г.