Bulgária – Építészeti tervpályázatok szervezése – Открит архитектурен конкурс за идеен проект – „Преустройство и ревитализация на пешеходен подлез „Тримонциум“ и прилежаща градска територия", гр. Пловдив
Popis
Предмет на настоящата обществена поръчка е изработването на идеен проект за преустройство и ревитализация на пешеходен подлез „Тримонциум“ и прилежаща градска територия, с териториален обхват: подземно пространство + надземни подходи и прилежащи публични пространства. Обхвата на разработката включва пешеходен подлез „Тримонциум“ представляващ ПИ 56784.521.1382 и ПИ 56784.523.4022, находящ се в гр. Пловдив, район „Централен“, бул. „Цар Борис III Обединител“. Конкурсът се провежда с цел придобиване на идеен проект – база за възлагане на последващо проектиране в техническа фаза. Общата прогнозна стойност на конкурса за проект е 255 500 евро без ДДС и е определена по реда на чл. 80, ал. 3 ЗОП като сбор от наградите и прогнозната стойност на обществената поръчка за услуга, която може да бъде възложена чрез процедура на договаряне без предварително обявление. Окончателните технически, финансови и договорни условия, включително цената за изпълнение, ще бъдат предмет на преговори в последващата процедура. Предвиждането на последващото договаряне не създава безусловно задължение за възложителя да сключи договор. Договор се сключва при постигане на съгласие по условията на изпълнение и при осигурено финансиране. С участието си в настоящия конкурс участниците, получили награди, изрично се съгласяват, че при отказ от страна на класираните на първо и второ място участници да участват в процедурата по реда на чл. 79, ал. 1, т. 9 от ЗОП, или в случай, че процедурата на договаряне без предварително обявление не приключи със сключване на договор за обществена поръчка, Възложителят има право да проведе процедура по избор на изпълнител за изработване на инвестиционен проект във фази „технически“ и „работен“ проект, като използва техните концептуални проекти. Наградените проекти са произведения, създадени по поръчка по смисъла на чл. 42 от Закона за авторското право и сродните му права. След изплащане на наградите по сметките на участниците, посочени в заявленията, за възложителя възниква правото да използва проектите на класираните участници без разрешението на участниците и без да дължи допълнително възнаграждение за това. Общия размер на наградния фонд е 30 000 евро без ДДС, разпределен както следва: I-ва награда: 15 000 € (петнадесет хиляди евро) и предвидена възможност за последващо възлагане на изработването на технически и работен инвестиционен проект чрез процедура на договаряне без предварително обявление по чл. 79, ал. 1, т. 13 от Закона за обществените поръчки, при условията на действащото българско законодателство и при наличие на осигурено финансиране. II-ра награда: 8000 € (осем хиляди евро). III-та награда: 5000 € (пет хиляди евро). Две поощрителни награди от 1000 € (хиляда евро) по преценка на журито. Цялата налична документация и информация, относно конкурса включително изходна информация за обекта, документи и приложения, участниците могат да намерят и на следния интернет сайт - www.liminalplovdiv.com
Kódy CPV
Dokumenty a podání
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Související zakázky
Bulgária – Építésiterület-felügyeleti szolgáltatások – Oсъществяване на строителен надзор на обект: Благоустрояване, консервация, реставрация и социализация на Античен Форум на Филипопол – Изток и Юг в УПИ II- 521.1646, археология, общ. дейности, част от ПИ с ИД 56784.521.1435, част от ПИ с ИД 56784.521.1382 и част от УПИ III- площад и общ. дейности с ИД 56784.521.1449, кв. 125 по плана на ЦГЧ, гр. Пловдив
ОБЩИНА ПЛОВДИВBulharskoConstruction-site supervision servicesDeadline za 28 dnůPublikováno 30. 8. 2026
Bulgária – Építésfelügyeleti szolgáltatások – СКЛЮЧВАНЕ НА РАМКОВО СПОРАЗУМЕНИЕ ЗА УПРАЖНЯВАНЕ НА СТРОИТЕЛЕН НАДЗОР ЗА ИЗГРАЖДАНЕ НА ЕЛЕМЕНТИ ОТ ТЕХНИЧЕСКАТА ИНФРАСТРУКТУРА В ОБЩИНА „МАРИЦА”, ОБЛАСТ ПЛОВДИВ“
ОБЩИНА МАРИЦАBulharskoConstruction supervision servicesDeadline za 35 dnůPublikováno 30. 8. 2026
Bulgária – Mérnöki tervezési szolgáltatások – Изработване на инвестиционни проекти по следните обособени позиции: ОП1: „Укрепване на участъци от ул. „Шести септември“ гр. Троян“ ОП2: „Изграждане на подпорна стена за укрепване на общински път в местност „Върбака“ с. Черни Осъм, общ. Троян“ ОП3: „Изграждане на плочест водосток на ул. „Първи май“ в с. Черни Осъм“ ОП4:„Възстановяване на общински път за махала Жеравица в с. Черни Осъм, общ. Троян
ОБЩИНА ТРОЯНBulharskoEngineering design servicesDeadline za 28 dnůPublikováno 30. 8. 2026
Bulgária – Építésfelügyeleti szolgáltatások – „Оценка за съответствието на инвестиционните проекти и осъществяване на строителен надзор по време на строителството на общински обекти – здравна инфраструктура, по обособени позиции“
ОБЩИНА КАЗАНЛЪКBulharskoConstruction supervision servicesDeadline za 28 dnůPublikováno 27. 8. 2026