Tilbage til søgning
Tyskland – Arkitekt-, ingeniør- og planlægningsvirksomhed – Geotechn.Leistungen/ Bodenschutz/ Bodenmanagement_ABS 38 PFA1.7
DB InfraGO AG – Geschäftsbereich Fahrweg (Bukr 16)TysklandPubliceret den 12. maj 2026
Ingen frist angivetBeskrivelse
Udvidelsesarbejdet for tosporet på Planfeststellungsabschnitt 1.7 er en del af projektet E.1631610009 ABS 38 München – Mühldorf - Freilassing og dermed et element i DB InfraGO AG's virksomhedsplaner. Dybgående jordforbedringsarbejder er nødvendige for at opgradere byggegrunden i området omkring eksisterende spor og udvidelsesspor, og der er behov for geotekniske undersøgelser. Der er ligeledes behov for udarbejdelse af et jordbeskyttelseskoncept og retningslinjer for jordforvaltning.
CPV-koder
Architectural, engineering and planning servicesTechnical servicesTechnical control servicesTechnical support servicesTechnical planning services
Dokumenter & indsendelse
AI sammandrag
Log ind for et AI sammandragContains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Németország – Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások – Rahmenvereinbarungen über Generalplanungsleistungen für die Infrastruktur von BOS Funkstandorten des Landes NRW
Landesamt für Zentrale Polizeiliche Dienste NRWTysklandArchitectural, engineering and planning servicesArchitectural, engineering and surveying servicesEngineering design servicesFrist om 32 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Németország – Mérnöki tervezési szolgáltatások – Planungsleistung Neubau Kindertagesstätte Rosche
Gemeinde RoscheTysklandEngineering design servicesArchitectural and related servicesFrist om 40 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Németország – Projekt- és tervelőkészítés, költségbecslés – VG Zell, Stadt Zell (Mosel) - Planungs-, Gestaltungs- und Umsetzungsbegleitungsleistungen für eine digitale Wein-Erlebniswelt - Wettbewerbsoffenes Verfahren
Stadt Zell (Mosel)TysklandProject and design preparation, estimation of costsFair and exhibition organisation servicesInterior design servicesIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Németország – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – GW101 Koppenplatz - Planung Kabeltiefbau
Berliner Verkehrsbetriebe, Bereich Einkauf/ MaterialwirtschaftTysklandArchitectural, construction, engineering and inspection servicesIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026