Frankrig – Udlejning af lastbiler med chauffør – Prestations de location de véhicules avec chauffeurs livreurs pour le transport et la livraison des repas à destination des enfants des écoles de ALSH de la Ville de Montpellier
Beskrivelse
Denne konsultation omfatter en "komposit" rammeaftale: - En del af ydelserne udbydes som et almindeligt kontrakt og betales efter et fast pris. Den omfatter ydelserne, der er defineret i CCTP; - Den anden del udbydes som en rammeaftale med maksimum i overensstemmelse med artiklerne L. 2125-1 1°, R. 2162-1 til R. 2162-6, R. 2162-13 og R. 2162-14 i den offentlige anskaffelseslov og betales efter enhedspriser. Den omfatter ydelserne, der er defineret i artiklerne 7.4 i CCTP, og vil resultere i udstedelse af ordrebekræftelser. De estimerede beløb, der er angivet i RC, er indikative og omfatter alle forlængelsesperioder. De vigtigste karakteristika for restaurationsservice er: - 16 500 måltider, der skal leveres til 88 steder i Montpellier mandag, tirsdag, torsdag og fredag i skoleperioderne. - 2 500 måltider, der skal leveres til 42 steder i Montpellier onsdag og skoleferiedage. Ydelsen omfatter levering i overensstemmelse med hygiejne- og sikkerhedsnormer, samt kvalitetskontrol (bl.a. temperaturmålinger) af de leverede produkter.
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Accord-Cadre de prestations de chargement et de déchargement et de transports de moyens de réalimentation en Corse.
EDF SAFrankrigRoad transport servicesIngen frist angivetPubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Appel d’offres en vue des prestations d’excursions à la journée et de séjours organisés pour les « Animations de Temps Libre (ATL)» et l’« Accueil Collectif de Mineurs Sans Hébergement (ACMSH) » de la Commune de Carqueiranne
Commune de Carqueiranne (83)FrankrigRoad transport servicesTravel servicesTravel agency, tour operator and tourist assistance servicesFrist om 33 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Accord-cadre de transport de l'UNSS pour la MARTINIQUE, GUYANE et la REUNION
Union National du Sport Scolaire (UNSS)FrankrigRoad transport servicesFrist om 31 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Gestion et exploitation des services publics de transports non urbains de voyageurs du réseau Aléop en Sarthe
Région des Pays de la LoireFrankrigPublic road transport servicesRepair, maintenance and associated services related to roads and other equipmentFrist om 56 dagePubliceret den 02. sep. 2026