Schweiz – Ulykkes- og sygeforsikring – Demande d'offres pour assurance de personnes LAA/LAAC/MAPG
Beskrivelse
Tjenesteprestationer for personforsikring LAA/LAAC/MAPG Dokumentet « Officiel efterretningstjeneste korrekt udfyldt af den nuværende forsikrer » skal anmodes hos Courtier Qualibroker Swiss Risk & Care, fra og med 10.07.2026. Budgivende er inviteret til at kontakte Qualibroker Swiss Risk & Care via e-mail: [email protected] GIAP som offentlig opgørelsesmyndighed i henhold til offentlig anskaffelse og på grund af træffende grænseværdier for at tildele mandater, er forpligtet til at udskrive en offentlig opbudsprocedure for den ovenfor nævnte kontrakt. GIAP har til opgave at sikre et frivilligt kollektivt rammeprogram uden for skoletiden for elever i det offentlige primærskoletrin (fra 4 til 12 år), hvilket giver forældrene mulighed for at forene familieliv og arbejdsliv. GIAP har styrede paraskolen siden 1994. Etableret ved Lov om daglig omsorg (LAJC), er gruppen tilknyttet Association des communes genevoises (ACG). Den ledes af et interkommunalt råd bestående af en repræsentant fra hver medlemskommune og fire repræsentanter fra staten. Medlemskommunerne i gruppen dækker 80% af omkostningerne. De resterende 20% kommer fra forældrenes finansielle bidrag i overensstemmelse med deres indkomst. Ca. 2.801 medarbejdere er aktive i GIAP og omfatter i gennemsnit 28.555 børn.
CPV-koder
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Svájc – Baleset- és egészségbiztosítási szolgáltatások – Ausschreibung Krankentaggeldversicherung von Psychiatrie Baselland per 01.01.2027
Psychiatrie Baselland (Qualibroker AG)SchweizAccident and health insurance servicesFrist om 47 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Svájc – Baleset- és egészségbiztosítási szolgáltatások – Ausschreibung Personenversicherung
Zentralbibliothek Zürich, öffentliche StiftungSchweizAccident and health insurance servicesFrist om 47 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Svájc – Gépjármű-biztosítási szolgáltatások – Assurance Flotte véhicules à moteur
Loyco SA, Conseil en marchés publicsSchweizMotor vehicle insurance servicesFrist om 26 dagePubliceret den 27. aug. 2026
Svájc – Egészségbiztosítási szolgáltatások – Appel d'offres pour l'Assurance Maladie Perte de Gain
Association Thaïs - La Maison des Champs (Loyco SA)SchweizHealth insurance servicesFrist om 34 dagePubliceret den 27. aug. 2026