Frankrig – Medicinske forbrugsmaterialer – N° 075-A : Fourniture de dispositifs médicaux des abords urologiques, digestifs et gynécologiques
Beskrivelse
Denne kontrakt har til formål at levere standard medicinske udstyr til urologiske, gastroenterologiske og gynækologiske indgange til Groupement Hospitalier Universitaire de Champagne, hvis deltagende modtagere er Centre Hospitalier Universitaire de Reims, Centre Hospitalier Léon Bourgeois de Châlons-en-Champagne, Centre Hospitalier Auban-Moët d’Epernay og Groupe Hospitalier Sud Ardennes (GHSA) i Rethel-Vouziers. Den kontrakt er en rammeaftale med ordreblade i henhold til anden alinea i artikel R.2162-2 i Code de la commande publique, der udføres ved udstedelse af efterfølgende ordreblade i de vilkår, der er fastsat i artiklerne R.2162-13 og R.2162-14 i Code de la commande publique. Rammeaftalen med ordreblade indgås uden minimum, men med et maksimum. De estimerede og maksimale årlige mængder er angivet i det årlige behovskatalog, der er vedlagt til Cahier des Clauses Techniques Particulières (bilag nr. 2 til CCTP), der er tilgængelig på https://www.marches-publics.gouv.fr. Det årlige maksimumsmængde må ikke overstige 400% af beløbet, der er fastsat ved anvendelse af enhedspriser på de estimerede mængder. Kontrakten er opdelt i 68 lodd, der er detaljeret i « Catalogue annuel des besoins » (bilag nr. 2 til Cahier des Clauses Techniques Particulières).
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Franciaország – Spektroszkópiai berendezések – Jouvence EA-GC-IRMS analyse isotopique
CNRSFrankrigSpectroscopy devicesFrist om 3 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Radioterápiás eszközök és kellékek – FOURNITURE D’EQUIPEMENTS ET LOGICIELS DE RADIOTHERAPIE ET PRESTATIONS ASSOCIEES
GIP RESAHFrankrigRadiotherapy devices and suppliesMedical software packageFinancial and insurance servicesFrist om 52 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – APPEL D’OFFRES POUR LES PROCEDURES DE CARDIOLOGIE INTERVENTIONNELLE ET SERVICES ASSOCIES: FOURNITURE DE DISPOSITIFS MEDICAUX ET DISPOSITIFS MEDICAUX IMPLANTABLES POUR ANGIOPLASTIE CORONAIRE ET CARDIOLOGIE STRUCTURELLE - Groupement de coopération sanitaire entre les Hospices Civils de Lyon - le Centre Hospitalier de Nord-Ouest Villefranche et le Centre Hospitalier de Fleyriat
HOSPICES CIVILS DE LYON-GHT VAL RHONE CENTREFrankrigPharmaceutical productsAngiography suppliesAngioplasty suppliesFrist om 34 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – DMUUNSS : Fourniture de Dispositifs Médicaux à Usage Unique Non Stériles et Stérilisation au profit du GCS Nouvelle-Aquitaine
CHU BORDEAUXFrankrigPharmaceutical productsMedical consumablesFrist om 31 dagePubliceret den 02. sep. 2026