Italien – Reparation og vedligeholdelse af skibe – Gara telematica a procedura ristretta ai sensi dell'art.156 del d.lgs. 36/2023 per l'affidamento degli interventi di refitting della motonave Regina del Garda
Beskrivelse
De interventer, der er tale om, har til formål at gennemføre en generel ombygning af Motonave Regina del Garda. Mere specifikt består de af: generelle nedrivninger; skibsbyggeri; udskiftning af hovedmotorer, dieseldynamo og akselrække; ombygning af hovedinstallationerne om bord; ombygning af elektrisk installation; ombygning af opvarmning/klimaanlæg; modernisering af passagerlokaler, besætningslokaler og sanitære lokaler; maling. Motonaven, der blev bygget i 1964, har følgende hovedkarakteristika: Længde f.t. (m) 39,40 - Længde p.p. (m) 36,00 - Bredde f.o. (m) 6,70 - Byghøjde (m) 2,60 - Fortrængning ved p.c. (t) 183,57 - Dybdegang ved P.C. (m) 1,50 - Bruttotonnage 190,14; Nettonnage 80,41 – Motorisering 2 x VM 1312MH14 - kW 210 x 2 @ 1800 omdr./min – Fremdrift n.2 4-bladspropeller med orienterbare blade - Maks. hastighed km/t 22,0 - Dieseldynamo 100 kVA, 50Hz, 1500 omdr./min – Passagerer 185 - Skrog og overbygning: Stål - Planketag: aluminiumslegering - Klassificering RINA 1A – 1.1 – nav.int. TP – Tr (ro-ro).
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Olaszország – Javítási és karbantartási szolgáltatások – Servizio manutenzione edile ASL Rieti
ASL RietiItalienRepair and maintenance servicesOverhaul and refurbishment workFrist om 34 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Olaszország – Épületszerelvény-javítási és -karbantartási szolgáltatások – GARA EUROPEA A PROCEDURA APERTA PER L'APPALTO DEL SERVIZIO DI GESTIONE E MANUTENZIONE DEGLI IMPIANTI TECNOLOGICI DEGLI OSPEDALI DELL'AZIENDA SANITARIA PROVINCIALE DI TRAPANI
ASP DI TRAPANI - U.O.C. GESTIONE TECNICAItalienRepair and maintenance services of building installationsFrist om 16 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Olaszország – Mérő-, tesztelő- és ellenőrző berendezéssel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások – PROCEDURA APERTA, AI SENSI ART. 71 DEL CODICE DEI CONTRATTI PUBBLICI, PER L AFFIDAMENTO IN DUE LOTTI DEL GLOBAL SERVICE PER LA MANUTENZIONE DELLE ATTREZZATURE SCIENTIFICHE DEI LABORATORI DI RICERCA INAIL - LOTTO 1 PROVINCIA DI ROMA E LOTTO 2 LAMEZIA.
DIREZIONE CENTRALE ACQUISTIItalienRepair and maintenance services of measuring, testing and checking apparatusFrist om 37 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Olaszország – Gyógyászati és precíziós berendezéssel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások – ARIA_2026_001 Procedura aperta multilotto ai sensi dell’art. 71 del D.Lgs. n. 36/2023, per l’aff., in AQ ai sensi dell’art. 59 comma 4 lettera b) del D.Lgs. n. 36/2023, del servizio di gestione e man. delle app. elettromedicali
Azienda Regionale per l'Innovazione e gli Acquisti S.p.A.ItalienRepair and maintenance services of medical and precision equipmentRepair and maintenance services of medical and surgical equipmentFrist om 67 dagePubliceret den 02. sep. 2026