Grækenland – Forebyggende vedligeholdelse – Προκήρυξη ανοικτού διαγωνισμού άνω των ορίων για την προμήθεια συμβολαίων συντήρησης, για την κάλυψη των αναγκών συντήρησης και επισκευής του αναλυτικού εξοπλισμού των εργαστηρίων των Υπηρεσιών του Γενικού Χημείου του Κράτους
Beskrivelse
Antikkegen for kontrakten er levering af servicekontrakter til dækning af behovet for forebyggende og reparationsvedligeholdelse af det analytiske udstyr i laboratorierne på Generalkemiets Stat. Som "forebyggende vedligeholdelse" defineres de handlinger, som har til formål at opretholde det analytiske udstyr i fuld og korrekt funktion. Det omfatter den planlagte og periodiske kontrol af korrekt funktion af instrumenterne, samt forebyggende udskiftning af dele eller reservedele med kort levetid (f.eks. filter, liner, septum, filament, nuts, ferrules etc.), reparationer, forbedringer, korrektioner, for at forhindre opståen af fejl og skader. Forebyggende vedligeholdelse udføres i overensstemmelse med de tekniske specifikationer og instruktioner fra producenten og instrumentets tilstand. Som "reparationsvedligeholdelse" eller reparation defineres de handlinger, som har til formål at rette fejl i det analytiske udstyr, der opstår under løbet af servicekontrakten. Det omfatter udskiftning af dele, reservedele og forbrugsmaterialer, reparationsarbejde og kontrol af korrekt funktion, for at genoprette instrumenternes fulde og korrekte funktion. De tekniske specifikationer og andre krav beskrives detaljeret i BILAG A til Opgørelsen. Tilbud indsendes for et, flere end et eller alle afdelinger, som de er beskrevet i Bilag A til Opgørelsen. Det bemærkes, at hvert tilbud skal omfatte alt det analytiske udstyr, der er omtalt i den tilbudte afdeling. Den forventede værdi af kontrakten udgør beløbet 1.185.000,00 € plus moms (24%) 284.400,00 €, altså i alt 1.469.400,00 €. Kontrakten vil tildeles efter det økonomisk mest fordelagtige tilbud. Kontraktsperioden er 36 måneder fra offentliggørelsen i TED.
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Görögország – Gyógyászati berendezéssel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások – ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 31/2026«Παροχή υπηρεσιών συντήρησης με ανταλλακτικά Ι) του Αξονικού Τομογράφου INGENUITY CORE 128 και ΙΙ) του Κεντρικού Server Εφαρμογών Μετεπεξεργασίας Philips Intellispace, με S/N:336096, 98110 και ΚΜ:00029 του Εργαστηρίου Διαγνωστικής και Επεμβατικής Ακτινολογίας του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης »
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣGrækenlandRepair and maintenance services of medical equipmentFrist om 32 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Görögország – Javítási és karbantartási szolgáltatások – ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΡΑΚΗΣ»
Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο ΘράκηςGrækenlandRepair and maintenance servicesFrist om 32 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Görögország – Villamos géppel, készülékkel és hozzá tartozó berendezéssel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások – ΕΠΙΣΚΕΥΗ & ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΝΤΛΙΟΣΤΑΣΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ ΓΙΑ 36 ΜΗΝΕΣ
ΔΗΜΟΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥGrækenlandRepair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipmentFrist om 38 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Görögország – Hajójavítási és karbantartási szolgáltatások – Παροχή Υπηρεσιών Εφαρμογής /Συντήρησης Συστημάτων Βαφής και Καθαρισμού Επιφανειών Π. Πλοίων, Πλωτών Μέσων και Δεξαμενών στο Ναύσταθμο Κρήτης (ΝΚ), Μέσω Σύναψης Συμφωνίας-Πλαίσιο Διάρκειας Δύο (2) Ετών, Συνολικής Εκτιμώμενης Αξίας Εννιακοσίων Πενήντα Χιλιάδων Ευρώ (950.000,00€) (συμπεριλαμβανομένων κρατήσεων και Απαλλασσομένου ΦΠΑ)
ΓΕΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ ΝΑΥΤΙΚΟΥ - ΚΕΝΤΡΟ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥGrækenlandRepair and maintenance services of shipsFrist om 38 dagePubliceret den 25. aug. 2026