Italien – Diverse tjenesteydelser – MG P1_19 11/03
Beskrivelse
MG P1_19 11/03
**Udbud på opgaver til udarbejdelse af en ny EU-udbudsprofil**
**1. Opgavens beskrivelse**
1.1. **Opgavens formål**
Opgaven består i at udarbejde en ny EU-udbudsprofil, der skal være tilpasset til de specifikke behov for **EU-kommissionen** og **Europæisk Udvidelsesfond for fred, stabilitet og demokrati (EPF)**.
1.2. **Opgavens omfang**
Opgaven omfatter følgende:
1.2.1. **Analyse af eksisterende EU-udbudsprofil**
1.2.2. **Udarbejdelse af en ny EU-udbudsprofil**
1.2.3. **Udarbejdelse af en vejledning for brug af den nye EU-udbudsprofil**
1.2.4. **Udarbejdelse af en træningsplan for brug af den nye EU-udbudsprofil**
1.3. **Opgavens leveringsperiode**
Opgaven skal leveres inden 31.12.2023.
1.4. **Opgavens budget**
Opgavens budget er 100.000 EUR (ekskl. moms).
**2. Opgavens krav**
2.1. **Krav til udbydere**
Udbydere skal have relevante erfaringer med udarbejdelse af EU-udbudsprofiler og være i besiddelse af de nødvendige kompetencer til at udføre opgaven.
2.2. **Krav til leverancer**
Leverancerne skal være i overensstemmelse med de gældende EU-regler og -direktiver om offentlig udbud.
**3. Opgavens leveringsmetode**
Leverancerne skal leveres digitalt via **TED** (Tenders Electronic Daily).
**4. Kontaktinformation**
For yderligere information kan du kontakte:
**EU-kommissionen**
Rue de la Loi 200
1049 Bruxelles
Belgien
Telefon: +32 2 299 11 11
E-mail: [[email protected]](mailto:[email protected])
**5. Opgavens referencenummer**
Opgavens referencenummer er MG P1_19 11/03.
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Olaszország – Ebtenyésztési szolgáltatások – Procedura aperta, ex art. 71 del D.Lgs 36/2023, per l’affidamento del "Servizio di ricovero, custodia e mantenimento dei cani randagi pericolosi, catturati sul territorio del Comune di Castellammare di Stabia" da aggiudicarsi con il criterio dell’offerta economicamente più vantaggiosa con il prezzo fisso, ai sensi dell'art. 108 del D.Lgs. 36/2023 ss.mm.ii..
Comune di Castellammare di StabiaItalienDog kennel servicesFrist om 27 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Olaszország – Különféle szolgáltatások – 5002\MDM: servizio di primo intervento in caso di guasto
a.evolution S.p.A.ItalienMiscellaneous servicesDrinking-water distributionFrist om 43 dagePubliceret den 31. aug. 2026
Olaszország – Különféle szolgáltatások – PROCEDURA APERTA PER L’APPALTO DEI SERVIZI TECNICI TEATRALI RELATIVI AL TEATRO DEGLI ANIMOSI, LA SALA DEL RIDOTTO DEL TEATRO E SALA GARIBALDI – PERIODO 2026 2028 DEL COMUNE DI CARRARA -CUI S00079450458202500014
COMUNE DI CARRARA - SETTORE 1 Affari e Servizi GeneraliItalienMiscellaneous servicesTechnical support servicesFrist om 19 dagePubliceret den 31. aug. 2026
Olaszország – Temetői szolgáltatások – GARA A PROCEDURA TELEMATICA APERTA PER L AFFIDAMENTO IN CONCESSIONE MEDIANTE PROJECT FINANCING DEL SERVIZIO DI ILLUMINAZIONE VOTIVA PRESSO I CIMITERI COMUNALI CON RIQUALIFICAZIONE ENERGETICA FUNZIONALE DEGLI IMPIANTI E PRESTAZIONI AGGIUNTIVE A FAVORE DEL COMUNE DI MARENO DI PIAVE (TV)
PROVINCIA DI TREVISOItalienCemetery servicesFrist om 29 dagePubliceret den 31. aug. 2026