Danmark – Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed – Akseltorv og Nicolaiplads - områdefornyelse, Kolding Kommune, Udbud af totalrådgivning
Beskrivelse
Med baggrund i en helhedsplan, anlægsprogram og dispositionsforslag gennemføres nu totalrådgivningen for byområdet Akseltorv og Nicolaiplads i Kolding Midtby. Totalrådgiver vil få til opgave at detailprojektere, udbyde og realisere projektet. Målet er at skabe en mere levende, attraktiv og indbydende bymidte. Den samlede økonomiske ramme er på kr. 52.150.000 kr. ekskl. moms, hvoraf ca. 32 mio. disponeres til indkøb af anlægsentrepriser. Projektet vil blive etapeopdelt og der vil ske 2 forskudte entrepriseudbud. Der er et krav om at en mindre del af projektet startes op i 2026. Med nærværende udbudsbekendtgørelse opfordres interesserede til at anmode om deltagelse i udbuddet.
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – INHOUSE01 In-house projektering mv. - dynamisk indkøbssystem
VejdirektoratetDanmarkArchitectural, construction, engineering and inspection servicesIngen frist angivetPubliceret den 03. sep. 2026
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – Ventilationsservice og ventilationsarbejder
Fællesindkøb MidtDanmarkArchitectural, construction, engineering and inspection servicesVentilation installation workRepair and maintenance services of mechanical building installationsFrist om 14 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Dánia – Mérnöki szolgáltatások – Rammeaftale for totalrådgivning om kunstgræsbaner og andre idrætsanlæg
Rødovre KommuneDanmarkEngineering servicesEngineering design servicesArchitectural, construction, engineering and inspection servicesFrist om 27 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – DT-PV.R008 - Rammeaftale om naturfaglig rådgivning
VejdirektoratetDanmarkArchitectural, construction, engineering and inspection servicesEnvironmental servicesFrist om 7 dagePubliceret den 01. sep. 2026