Irland – Tjenesteydelser i forbindelse med arrangementer – DCC Panel for the provision of Event Management Services for Seasonal Arts and Cultural Family Friendly Activations on behalf of the North East Inner City Initiative with less than 5,000 attendees
Beskrivelse
Den Kontraktør myndighed ønsker at indgå i en konkurrencemæssig proces for etableringen af et Panel for levering af Event Management Services for Sæsonmæssige Kunst- og Kulturfamilievenlige Aktiveringer og Pop-ups indenfor det offentlige område, herunder parker og offentlige rum, indenfor Dublin’s North East Inner City med mindre end 5.000 deltagere på et sted på et tidspunkt. Begivenhederne er rettet mod at fejre og fremme fællesskab og kulturel samhørighed og mangfoldighed, og for at øge bevidsthed og forståelse af disse begreber for bredere social samhørighed indenfor Dublin City. Dette kan omfatte begivenheder som pop-up fællesskabsbegivenheder, ungdomskoncerter, kulturelle fejringer og sæsonmæssige begivenheder som påske, Halloween, jul osv. Vellykkede Panelmedlemmer vil blive pålagt at levere tjenester på forskellige steder og stedstyper, herunder Borgercentre og faciliteter, offentlige grønne åbne rum, fællesskabsbygninger og lokale parker er eksempler på steder, der kan bruges, afhængigt af begivenhedens specifikation. Andre steder kan også blive anvendt. For yderligere oplysninger, se dokumentation, der kan downloades fra www.etenders.gov.ie Resource ID xxxxxxx – Input when notice created. Bemærk, at dette projekt er underlagt finansiering.
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Írország – Üzleti és vezetői tanácsadói és kapcsolódó szolgáltatások – INVITATION TO TENDER FOR THE PROVISION OF LEAN GREEN DIGITAL EXPORT MENTORING SERVICES FOR THE LOCAL ENTERPRISE OFFICE KILKENNY
Kilkenny County Council_1185IrlandBusiness and management consultancy and related servicesBusiness and management consultancy servicesGeneral management consultancy servicesFrist om 34 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Írország – Tervezési tanácsadó szolgáltatások – Appointment of Design Team
Stewarts Care Ltd.IrlandDesign consultancy servicesFrist om 27 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Írország – Üzleti és vezetői tanácsadói és kapcsolódó szolgáltatások – INVITATION TO TENDER FOR THE PROVISION OF MENTORING SERVICES FOR THE LOCAL ENTERPRISE OFFICE KILKENNY
Kilkenny County Council_1185IrlandBusiness and management consultancy and related servicesBusiness and management consultancy servicesGeneral management consultancy servicesFrist om 34 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Írország – Közvélemény-kutatási szolgáltatások – The provision of Services for a Programme of Non-Statutory Public Consultation and Engagement for the Redevelopment of the GPO Complex, Dublin 1
Office of Public Works (OPW)IrlandPublic-opinion polling servicesSocial research servicesMarket research servicesFrist om 30 dagePubliceret den 01. sep. 2026