Frankrig – Transporttjenester (ikke affaldstransport) – Prestations de Transport de fonds par hélicoptère et par route et prestations associées pour la Poste SA et de sa filiale La Banque Postale pour le département de la Guyane
Beskrivelse
La Poste og dets datterselskab La Banque Postale ønsker at overdræbe til en kvalificeret leverandør udførelsen af tjenester for transport af penge og værdier med helikopter, kassecentraladministration, administration af Bank Postale's automatiske pengeautomater for alle kontaktpunkter for La Poste og La Banque Postale beliggende i departementet Guyane. Antallet af kontaktpunkter er estimeret til 16 og består af postkontorer og postkontorer fordelt over departementet Guyane. Konsultationen består af et enkelt lot. Bestillingsgruppen består af: - La Poste, - La Banque Postale (RCS nr. 421 100 645, hvis hovedkontor er beliggende på 115 rue de Sèvres 75 275 PARIS CEDEX 06) La Poste fungerer som koordinator for bestillingsgruppen. Behandlingen af La Poste og La Banque Postales data, herunder oplagring, sikkerhedskopiering og/eller konsultation, skal uundgåeligt være lokaliseret inden for Den Europæiske Union (EU), et land i Den Europæiske Økonomiske Zone (EEZ), et land, der er anerkendt som tilstrækkelig af Den Europæiske Union. Konsultationsdokumentationen, der sendes til de udvalgte leverandører, vil præcisere de elementer, der er knyttet til denne krav. Kandidaten oplyses om, at han ved tilkendegivelsen af kontrakten skal dokumentere en licens til flyvning.
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Accord-Cadre de prestations de chargement et de déchargement et de transports de moyens de réalimentation en Corse.
EDF SAFrankrigRoad transport servicesIngen frist angivetPubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Appel d’offres en vue des prestations d’excursions à la journée et de séjours organisés pour les « Animations de Temps Libre (ATL)» et l’« Accueil Collectif de Mineurs Sans Hébergement (ACMSH) » de la Commune de Carqueiranne
Commune de Carqueiranne (83)FrankrigRoad transport servicesTravel servicesTravel agency, tour operator and tourist assistance servicesFrist om 33 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Accord-cadre de transport de l'UNSS pour la MARTINIQUE, GUYANE et la REUNION
Union National du Sport Scolaire (UNSS)FrankrigRoad transport servicesFrist om 31 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Gestion et exploitation des services publics de transports non urbains de voyageurs du réseau Aléop en Sarthe
Région des Pays de la LoireFrankrigPublic road transport servicesRepair, maintenance and associated services related to roads and other equipmentFrist om 56 dagePubliceret den 02. sep. 2026