Frankrig – Instrumenter og udstyr til tandpleje og delspecialer herunder – N° 024-A : Fourniture de consommables, implants, instrumentations et produits dentaires
Beskrivelse
Kontrakten omfatter levering af forbrugsmaterialer, implantater, instrumenter og tandsygevarer til Groupement Hospitalier Universitaire de Champagne, hvis deltagende modtagere er Centre Hospitalier Universitaire de Reims, Centre Hospitalier Auban-Moët d’Epernay og Groupe Hospitalier Sud Ardennes (GHSA) af Rethel-Vouziers. Kontrakten tager form af et rammekontrakt med ordreblanke i henhold til anden del af artikel R.2162-2 i Code de la commande publique, der udføres ved udstedelse af efterfølgende ordreblanke i de vilkår, der er fastlagt i artiklerne R.2162-13 og R.2162-14 i Code de la commande publique. Rammekontrakten med ordreblanke indgås uden minimum, men med et maksimum. De estimerede og maksimale årlige mængder er fastlagt i behovskataloget, der er vedlagt til Cahier des Clauses Techniques Particulières (bilag nr. 2 til CCTP). Det årlige maksimumsmængde må ikke overskride 400 % af beløbet, der fastsættes ved anvendelse af enhedspriser på de estimerede mængder. Kontrakten er opdelt i 228 lodd, der er detaljeret i "Catalogue des besoins" (bilag nr. 2 til Cahier des Clauses Techniques Particulières), der er tilgængelig på siden https://www.marches-publics.gouv.fr.
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Franciaország – Spektroszkópiai berendezések – Jouvence EA-GC-IRMS analyse isotopique
CNRSFrankrigSpectroscopy devicesFrist om 3 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Radioterápiás eszközök és kellékek – FOURNITURE D’EQUIPEMENTS ET LOGICIELS DE RADIOTHERAPIE ET PRESTATIONS ASSOCIEES
GIP RESAHFrankrigRadiotherapy devices and suppliesMedical software packageFinancial and insurance servicesFrist om 52 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – APPEL D’OFFRES POUR LES PROCEDURES DE CARDIOLOGIE INTERVENTIONNELLE ET SERVICES ASSOCIES: FOURNITURE DE DISPOSITIFS MEDICAUX ET DISPOSITIFS MEDICAUX IMPLANTABLES POUR ANGIOPLASTIE CORONAIRE ET CARDIOLOGIE STRUCTURELLE - Groupement de coopération sanitaire entre les Hospices Civils de Lyon - le Centre Hospitalier de Nord-Ouest Villefranche et le Centre Hospitalier de Fleyriat
HOSPICES CIVILS DE LYON-GHT VAL RHONE CENTREFrankrigPharmaceutical productsAngiography suppliesAngioplasty suppliesFrist om 34 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – DMUUNSS : Fourniture de Dispositifs Médicaux à Usage Unique Non Stériles et Stérilisation au profit du GCS Nouvelle-Aquitaine
CHU BORDEAUXFrankrigPharmaceutical productsMedical consumablesFrist om 31 dagePubliceret den 02. sep. 2026