Irland – Uddannelsestilbud – 2026/005 Enterprise Ireland is tendering for a Lead Regional Coordination for design, delivery, implementation and training for Regionally Based Pre-Accelerators and Early-Stage Supports for Startup
Beskrivelse
Enterprise Ireland har til hensigt at indgå en rammeaftale efter denne konkurrence. En initiel opkaldskontrakt for design, levering, implementering og træning for regionbaserede pre-acceleratorer og tidlige støtteordninger (ESS) for startups vil tildeles den succesfulde byder kort efter rammeaftalen. Denne konkurrence udgør en af tre (3) foreslåede programmer (beskrevet nedenfor) under Enterprise Ireland’s nye Nationale Acceleratorprogram, en flagskibsinitiative under Startup Ireland som en del af Enterprise Ireland’s "Delivering for Ireland, Leading Globally (2025-2029)".
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Írország – Felsőoktatási szolgáltatások – PIF 308/26 Single Operator Framework Concession for Academic Gowning Services for Atlantic Technological University
Atlantic Technological UniversityIrlandHigher education servicesSpecial clothing and accessoriesSpecial clothingFrist om 27 dagePubliceret den 26. aug. 2026
Írország – Oktatási és képzési szolgáltatások – CFT to establish a single suppler Framework Agreement For the Provision of a Masters in Software Design with Artificial Intelligence
Technology Ireland ICT SkillnetIrlandEducation and training servicesHigher education servicesAdult and other education servicesFrist om 9 dagePubliceret den 26. aug. 2026
Írország – Egyetemi szintű felnőttoktatási szolgáltatások – RFT for the Provision of a Single Academic Partner for Officer Education Pathways Courses
Irish Defence Forces_1144IrlandAdult-education services at university levelManagement training servicesPersonal development training servicesFrist om 22 dagePubliceret den 24. aug. 2026
Írország – Oktatási és képzési szolgáltatások – Call for Tender (CFT) for The Provision of Contracted Training Services for Cork Education and Training Board (Cork ETB) in Seven (7) Lots
Cork Education and Training BoardIrlandEducation and training servicesHigher education servicesAdult and other education servicesFrist om 24 dagePubliceret den 24. aug. 2026