Irland – Help-desk og støttetjenester – Provision of Computer Assisted Telephone Interviewing (CATI) services and associated services for the Central Statistics Office, Ireland
Beskrivelse
Ydelsæt udgående kontaktcentertjenester til at leverere kvartalsvise LFS-tal, der omfatter, men ikke er begrænset til:
• En optimiseret service, der ringer til ca. 11.000 leads kvartalt på de mest produktive tidspunkter
• Detaljeret sporing af alle interviews og resultater
• Adgang til opdragsgiverens systemer til at oprette, læse og opdatere respondents data
o Opdragsgiveren bruger Blaise-softwarepakken
• Udveksling af nøgelfiler og rapporter med opdragsgiveren
• En robust kaldplanlægnings-/opkaldsløsning
• En meget tillidværdig og diskret arbejdskraft
• Alle data forbliver inden for EØS, eller et land med dataekvivalens
o Tjenester kan være cloudbaserede
• Tidlig levering af tjenester inden for en kampagnefrist
• Evne til at levere tjenester på engelsk og irsk
• En meget tilgængelig og fleksibel service
• Forudvarsling af respondenter (SMS/brev)
• En overvåget, indgående telefonitjeneste for at facilitere kontakt fra respondenter (meget lave volum)
• En sikker og omfattende oplagsløsning for opkald
• Levering af styring og kvalitetssikringstjenester, f.eks. regelmæssige møder
• Levering af nøgletidlige, daglige, ugentlige og månedlige metriske data
• Robuste processer til at håndtere respondentklager
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Írország – Műszaki számítógép-támogatási szolgáltatások – Security Operations Centre (SOC), Security Information and Event Management (SIEM) and Managed Incident Response (IR) Service
Health and Safety AuthorityIrlandTechnical computer support servicesComputer support servicesIT services: consulting, software development, Internet and supportFrist om 40 dagePubliceret den 31. aug. 2026
Írország – IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás – Provision of Managed ICT Services for CORU
Health and Social Care Professionals Council (CORU)IrlandIT services: consulting, software development, Internet and supportHardware consultancy servicesSoftware programming and consultancy servicesFrist om 26 dagePubliceret den 31. aug. 2026
Írország – Projekt-ügyintézési tanácsadó szolgáltatások – UL1080 - Project Management Consultant for LISB1 Refurbishment (Library) University of Limerick
University of Limerick_1124IrlandProject management consultancy servicesConstruction project management servicesArchitectural, construction, engineering and inspection servicesFrist om 12 dagePubliceret den 31. aug. 2026
Írország – Számítógépes támogatási szolgáltatások – Request for Tenders for the Provision of Managed Security Services
Houses of the Oireachtas ServiceIrlandComputer support servicesTechnical computer support servicesComputer-related servicesFrist om 26 dagePubliceret den 30. aug. 2026