Γαλλία – Συσκευές φασματοσκοπίας – Fourniture de systèmes actifs et passifs de mesure in situ de la fluorescence chlorophyllienne et de la réflectance des couverts végétaux, leur installation et leur mise en service sous forme d’un réseau multisites de mesure de proxy-détection pour l’ESE du CNRS
Περιγραφή
Στο πλαίσιο της συνεργασίας μεταξύ του ΕSE και του LMD, το ΕSE εξοπλίζεται με τέσσερα όργανα τηλεπισκόπησης in situ για την ενεργητική και παθητική μέτρηση της χλωροφύλλης φθοροφωρείας και της ανακλάσεως του φυτικού καλύπτρου, με την ονομασία SILI-Fluo (Sun Induced and LED Induced Fluorescence), τα οποία θα εξοπλιστούν από τα δύο εργαστήρια στο πλαίσιο των επιστημονικών τους συνεργατικών προγραμμάτων. Πρόκειται για μια διαμελισμένη αγορά με σταθερές τιμές για όλες τις υπηρεσίες που θα πραγματοποιηθούν στα συμβατικά έγγραφα της αγοράς και θα διανεμηθούν ως εξής: • Σταθερή διαμέρισμα (TF): Παροχή ενός όργανου τηλεπισκόπησης της χλωροφύλλης φθοροφωρείας του φυτικού καλύπτρου in situ με τα συσχετιζόμενα λογισμικά του • Προαιρετική διαμέρισμα (T0): Παροχή 3 όργανα τηλεπισκόπησης της χλωροφύλλης φθοροφωρείας του φυτικού καλύπτρου in situ με την εγκατάσταση ενός αυτοματοποιημένου επεξεργασίας όλων των δεδομένων. Οι υπηρεσίες περιλαμβάνουν τουλάχιστον: • Για τη σταθερή διαμέρισμα: o Κατασκευή, παράδοση, εγκατάσταση και λειτουργία ενός πρωτότυπου (SILI-Fluo 1.1) o Δοκιμή και εταίρευση αυτού του πρωτότυπου o Εγκατάσταση αυτού του πρωτότυπου στην πειραματική τοποθεσία Barbeau-Fontainbleau o Παροχή λογισμικών παρακολούθησης σε πραγματικό χρόνο και επεξεργασίας των πρωτογενών δεδομένων. • Για την προαιρετική διαμέρισμα: o Κατασκευή και λειτουργία 3 όργανα (SILI-Fluo 2.1, 2.2 και 2.3) o Δοκιμή και εταίρευση αυτών των όργανων o Εγκατάσταση αυτών των όργανων σε τρεις οικοσυστηματικές σταθμούς o Εγκατάσταση ενός αυτοματοποιημένου επεξεργασίας όλων των δεδομένων του δικτύου μετρήσεων. Οι υπηρεσίες δεν περιλαμβάνουν την προμήθεια πρωτογενών υλικών, καταναλωτικών και ειδικών κατασκευών. Αυτά θα παρέχονται από το ΕSE στον νικητή. Η λεπτομερής περιγραφή των υπηρεσιών και των τεχνικών και λειτουργικών τους προδιαγραφών περιέχεται στο τεχνικό έγγραφο (CCTP) και τα παραρτήματά του. Το προϋπολογισμένο ποσό για τον αγοραστή για την παρούσα αγορά είναι: • 67.000 ευρώ Χ.Φ. για τη σταθερή διαμέρισμα • 89.000 ευρώ για την προαιρετική διαμέρισμα
Κωδικοί CPV
Έγγραφα & υποβολή
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Σχετικοί διαγωνισμοί
Franciaország – Spektroszkópiai berendezések – Jouvence EA-GC-IRMS analyse isotopique
CNRSΓαλλίαSpectroscopy devicesΟρίο σε 2 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 03 Σεπ 2026
Franciaország – Radioterápiás eszközök és kellékek – FOURNITURE D’EQUIPEMENTS ET LOGICIELS DE RADIOTHERAPIE ET PRESTATIONS ASSOCIEES
GIP RESAHΓαλλίαRadiotherapy devices and suppliesMedical software packageFinancial and insurance servicesΟρίο σε 51 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 03 Σεπ 2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – APPEL D’OFFRES POUR LES PROCEDURES DE CARDIOLOGIE INTERVENTIONNELLE ET SERVICES ASSOCIES: FOURNITURE DE DISPOSITIFS MEDICAUX ET DISPOSITIFS MEDICAUX IMPLANTABLES POUR ANGIOPLASTIE CORONAIRE ET CARDIOLOGIE STRUCTURELLE - Groupement de coopération sanitaire entre les Hospices Civils de Lyon - le Centre Hospitalier de Nord-Ouest Villefranche et le Centre Hospitalier de Fleyriat
HOSPICES CIVILS DE LYON-GHT VAL RHONE CENTREΓαλλίαPharmaceutical productsAngiography suppliesAngioplasty suppliesΟρίο σε 33 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 02 Σεπ 2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – DMUUNSS : Fourniture de Dispositifs Médicaux à Usage Unique Non Stériles et Stérilisation au profit du GCS Nouvelle-Aquitaine
CHU BORDEAUXΓαλλίαPharmaceutical productsMedical consumablesΟρίο σε 30 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 02 Σεπ 2026