Τουρκία – Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης – CEB5-CB1.1 Consultancy Services for Construction Supervision of Two Hospital Building (Prof Dr. Cemil Taşçıoğlu City Hospital - Phase II and Kartal Dr. Lütfi Kırdar City Hospital - Phase II (Kartal Oncology))
Περιγραφή
Η Δημοκρατία της Τουρκίας θα λάβει δάνειο από την Τράπεζα Ανάπτυξης του Συμβουλίου της Ευρώπης (CEB) για να χρηματοδοτήσει το Πρόγραμμα Μείωσης Σεισμικής Κινδύνου και Προετοιμασίας Έκτακτης Ανάγκης της Κωνσταντινούπολης (ISMEP) και προτίθεται να εφαρμόσει ένα μέρος των αποδόσεων αυτού του δανείου σε ελάσιμες πληρωμές υπό τις Υπηρεσίες Συμβουλευτικής για Επιβλέψεις Κατασκευών Δύο Νοσοκομείων (Προφ. Δρ. Cemil Taşçıoğlu Νοσοκομείο Πόλης - Φάση II και Νοσοκομείο Πόλης Kartal Dr. Lütfi Kırdar - Φάση II (Kartal Onchology)) (CEB5-CB1.1) συμβόλαιο, το οποίο θα υλοποιηθεί από την Μονάδα Συντονισμού Προγραμμάτων Κωνσταντινούπολης (IPCU). Και τα δύο νοσοκομεία είναι από τα μεγαλύτερα παρόχους υγειονομικών υπηρεσιών σε ό,τι αφορά τις χωρητικότητες κλινών και παρέχουν θεραπεία για εσωτερικούς ασθενείς. Πέραν αυτού, παρέχουν και υπηρεσίες για ένα πολύ σημαντικό αριθμό εξωτερικών ασθενών. Το Νοσοκομείο Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu είναι γενικό νοσοκομείο, αλλά έχει και σημαντική λειτουργία ως ιατρείο ογκολογίας. Οι νέες κατασκευές σχεδιάζονται να χτιστούν δίπλα στο υπάρχον νέο συγκρότημα νοσοκομείου με κλειστό χώρο περίπου 75.000 m2 (Νοσοκομείο Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu) και 47.734 m2 (Kartal Onchology Hospital). Οι συμβούλοι θα είναι υπεύθυνοι για: • Επιβλέψεις κατασκευής στο χώρο κατά τη διάρκεια της περιόδου κατασκευής. • Επιβλέψεις των Εργασιών, συμπεριλαμβανομένων της περιόδου ευθύνης για ελαττώματα. • Δράση ως Μηχανικός σύμφωνα με τα συμβόλαια. Οι Υπηρεσίες Συμβουλευτικής για Επιβλέψεις Κατασκευών Δύο Νοσοκομείων (CEB5-CB1.1) θα προκηρύξουν με ένα λότο. Μία λίστα με ενδιαφερόμενους θα σχηματιστεί μεταξύ των συμβούλων σύμφωνα με τις ικανότητες και την εμπειρία τους. Η εκτιμώμενη χρονική διάταξη για την ολοκλήρωση των υπηρεσιών, συμπεριλαμβανομένων των υπηρεσιών επιβλέψεων, είναι περίπου 40 μήνες. Οι Δήλωσεις ενδιαφέροντος πρέπει να παραδοθούν στην διεύθυνση που αναφέρεται παρακάτω μέχρι τις 05 Ιουνίου 2026, ώρα 16:00 (τοπική ώρα, Κωνσταντινούπολη) με ταχυδρομείο, ταχυδρομείο, ή χειρονομία. Οι αιτήσεις μέσω e-mail δεν θα αποδεχθούν. Η IPCU διατηρεί το δικαίωμα να απορρίψει τις αιτήσεις που ληφθούν μετά την παραπάνω ημερομηνία. Διεύθυνση για υποβολή Δήλωσεων ενδιαφέροντος: Μονάδα Συντονισμού Προγραμμάτων Κωνσταντινούπολης (IPCU) Kısıklı Mahallesi Alemdağ Yan Yolu No: 6 Üsküdar/Istanbul/ Türkiye Tel : +90 216 505 55 00 Fax : +90 216 225 04 85 E-mail : [email protected] Γλώσσα των προτάσεων: Αγγλικά Υποβολή Δήλωσης Ενδιαφέροντος: - Η δήλωση ενδιαφέροντος πρέπει να συνοδεύεται από μια Δήλωση πρόθεσης συμμετοχής στο διαδικασία επιλογής. - Η δήλωση ενδιαφέροντος πρέπει να υπογραφεί σε κάθε σελίδα. - Η δέσμη δήλωσης ενδιαφέροντος πρέπει να υποβληθεί και σε σκληρή και σε ηλεκτρονική μορφή και πρέπει να παραδοθεί σε γραπτή μορφή στην διεύθυνση που αναφέρεται παρακάτω με ταχυδρομείο, ταχυδρομείο, ή χειρονομία. - Οι συμβούλοι πρέπει να συμπεριλάβουν το όνομα και τον αριθμό αναφοράς της εργασίας CEB5-CB1.1 στις Δήλωσεις Ενδιαφέροντος τους. Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε την διεύθυνση: https://www.ipkb.gov.tr/ihale/ceb5-cb1-1/
Κωδικοί CPV
Έγγραφα & υποβολή
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Σχετικοί διαγωνισμοί
Törökország – Épületekkel kapcsolatos építészeti szolgáltatások – Consultancy Services for Earthquake Performance Assessment and Retrofitting Design of Historical Registered Public Buildings in Istanbul
Republic of Türkiye Istanbul Governorship İstanbul Project Coordination UnitΤουρκίαArchitectural services for buildingsΔεν έχει δοθεί προθεσμίαΔημοσιεύτηκε στις 08 Ιουν 2026
Törökország – Műszaki segítségnyújtási szolgáltatások – Technical Assistance towards Developing a Strategy of Construction and Demolition Waste (C&DW) Management According to EU Circular Economy Package and Its Implementation (StraCDW)
Department of Project Implementation (DoPI), General Directorate of EU and Foreign Relations (DGEUFR), Ministry of Environment, Urbanisation and Climate Change (MoEUCC)ΤουρκίαTechnical assistance servicesFeasibility study, advisory service, analysisDatabase-management systemΔεν έχει δοθεί προθεσμίαΔημοσιεύτηκε στις 04 Μαρ 2026
Hollandia – Mérnöki szolgáltatások – Directievoering en toezicht nieuwbouw De Expeditie te Poeldijk
Stichting Lucas OnderwijsΚάτω ΧώρεςEngineering servicesConstruction supervision servicesΔεν έχει δοθεί προθεσμίαΔημοσιεύτηκε στις 02 Σεπ 2026
Németország – Projekt- és tervelőkészítés, költségbecslés – VG Zell, Stadt Zell (Mosel) - Planungs-, Gestaltungs- und Umsetzungsbegleitungsleistungen für eine digitale Wein-Erlebniswelt - Wettbewerbsoffenes Verfahren
Stadt Zell (Mosel)ΓερμανίαProject and design preparation, estimation of costsFair and exhibition organisation servicesInterior design servicesΔεν έχει δοθεί προθεσμίαΔημοσιεύτηκε στις 02 Σεπ 2026