Ιταλία – Υπηρεσίες διαχείρισης κεφαλαίων – Servizio di tesoreria comunale
Περιγραφή
Υπηρεσία ταμείου δήμου. Αντικείμενο της παρόντος ανακλήσεως είναι η υπηρεσία ταμείου του Δήμου του Τάραντο και αποτελείται από το σύνολο των εγχειρίων που σχετίζονται με την οικονομική διαχείριση του τοπικού οργανισμού, με στόχο ιδιαίτερα την εισφορά των εισοδημάτων, την πληρωμή των εξόδων, την φύλαξη τίτλων και αξίων και τις σχετικές υποχρεώσεις που προβλέπονται από τον νόμο, το καταστατικό, τους κανονισμούς του οργανισμού ή από συμφωνητικές διατάξεις. Το τραπεζικό ίδρυμα που κερδίζει την προσφορά λαμβάνει την αρμοδιότητα του Ταμείου και προνοεί όλα τα έξοδα που προβλέπονται από τους νόμους και το παρόν Καπιταλόριο, αναλαμβάνοντας τις σχετικές ευθύνες. Η ανακλήση είναι για όλο το έργο και αποτελείται από ένα μόνο λότο, καθώς, για τις χαρακτηριστικές του υπηρεσίας και τις ειδικές μεθόδους εκτέλεσης των υπηρεσιών, απαιτείται μια ενιαία και ομοιογενής διαχείριση από έναν μόνο οικονομικό φορέα, με σκοπό να εξασφαλιστεί η αποτελεσματική συντεταγμένη των δραστηριοτήτων αντικειμένου της ανακλήσης και η βελτιστοποίηση των πόρων. Ο συνολικός ποσό της ανακλήσης που θέτει ως βάση της διαγωνίας για την πενταετή διάρκεια είναι €. 1.600.000,00 (ευρώ ένα εκατομμύριο έξι εκατομμύρια/00), ελεύθερο ΦΠΑ. Δεν περιλαμβάνονται στην ποσό που θέτει ως βάση της διαγωνίας, καθώς είναι πιθανά και εξαρτώνται από την πραγματική ενεργοποίηση, τα έξοδα που σχετίζονται με την προκαταβολή του ταμείου (τόκους και επιτόκιο διαθεσιμότητας). Ο Οργανισμός έχει προνοήσει να κλείσει τα δελτία τίτλων στην φύλαξη στο ταμείο του δήμου, επομένως, στο «αποδοτικό ολικό της υπηρεσίας ταμείου και ταμείου» θεωρείται εφαρμοσμένη η απαλλαγή σύμφωνα με το άρθρο 10, πρώτο κεφάλαιο, ν. 1) του D.P.R. n. 633 του 1972 (κατά την γνώμη της Γενικής Εισφορίας Υπηρεσία Αποκριτική n. 188/2023). Το ποσό της διαγωνίας περιλαμβάνει τα κόστη της εργατικής δύναμης που η σταθμός ανακλήσεων έχει εκτιμήσει σε € 203.580,00 για την διάρκεια πέντε ετών.
Κωδικοί CPV
Έγγραφα & υποβολή
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Σχετικοί διαγωνισμοί
Olaszország – Biztosítási szolgáltatások – GARA EUROPEA A PROCEDURA APERTA PER L’APPALTO DEI SERVIZI DI COPERTURA ASSICURATIVADELL’ENTE
Comune di RietiΙταλίαInsurance servicesLiability insurance servicesLegal expenses insurance servicesΟρίο σε 30 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 31 Αυγ 2026
Olaszország – Biztosítási szolgáltatások – AFFIDAMENTO DEI “SERVIZI ASSICURATIVI – RISCHI ELEMENTARI E AUTOMEZZI” PER UN TRIENNIO, SOPRA SOGLIA COMUNITARIA CON IL CRITERIO DEL MINOR PREZZO.
COMUNE DI SESTUΙταλίαInsurance servicesMotor vehicle insurance servicesΟρίο σε 15 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 31 Αυγ 2026
Olaszország – Biztosítási szolgáltatások – Procedura aperta per l’affidamento di servizi assicurativi in favore di Principia per il triennio 31.12.2026/31.12.2029, suddivisa in n. 6 Lotti
PRINCIPIA S.P.A.ΙταλίαInsurance servicesΟρίο σε 13 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 31 Αυγ 2026
Olaszország – Biztosítási szolgáltatások – PROCEDURA APERTA TELEMATICA SOPRA SOGLIA EUROUNITARIA AI SENSI DELL'ART. 71 DEL D.LGS. N36/2023
PROVINCIA DI PERUGIAΙταλίαInsurance servicesΟρίο σε 31 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 31 Αυγ 2026