Ελλάδα – Υπηρεσίες μεταφορών με πλωτά μέσα – Σύναψη Συμφωνίας Πλαίσιο (Σ-Π) για την «Παροχή Υπηρεσιών Θαλασσίου Εγχώριου Μεταφορέα» τετραετούς (4) διάρκειας με έναν οικονομικό φορέα, θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με τα άρθρα 40,43,44 και 46 ( Διαπραγμάτευση με Δημοσίευση Προκήρυξης Διαγωνισμού), του ν.3978/11
Περιγραφή
Συμβατικό αντικείμενο συνιστά η ναύλωση πλοίου θαλασσίων εγχώριων μεταφορών, που θα έχει όλα τα απαραίτητα τεχνικά / κατασκευαστικά στοιχεία για την εκτέλεση μεταφοράς πάσης φύσεως στρατιωτικού και μη στρατιωτικού εξοπλισμού (συμπεριλαμβανομένου «επικίνδυνων εμπορευμάτων»), ανταλλακτικών, εργαλείων, οχημάτων, υλικών επικοινωνιών, παντός τύπου και κλάσης φορτίου υλικών, οπλικών συστημάτων, καθώς και τα διαβαθμισμένα υλικά, που χρησιμοποιούνται από τις Ελληνικές Ένοπλες Δυνάμεις (ΓΕΣ), σε οποιοδήποτε λιμάνι της Ελλάδος, ανεξάρτητα της ποιοτικής τους κατάστασης και του οποιουδήποτε χαρακτηρισμού τους (ως κυρίων ή όχι, αναλωσίμων, επικίνδυνων, ευπαθών, ελκυστικών κ.λπ.) ή του κατά περίπτωση παρουσιαζόμενου όγκου και βάρους τους, όπως ειδικότερα προσδιορίζεται στην οικεία ΠΕΔ και CPV (παρ. 1.2.2 του παρόντος).Οι απαιτήσεις της ΣΥ έχουν ως παρ. 4.1.6, 6.2 και 8 της ΠΕΔ, ενώ τα χαρακτηριστικά του υπό ναύλωση πλοίου περιγράφονται αναλυτικά στις παρ.4.2 και 4.3 της ΠΕΔ.
Κωδικοί CPV
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Σχετικοί διαγωνισμοί
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Ανοικτού Δημόσιου Διαγωνισμού για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [αστικών / υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Θεσσαλίας με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝΕλλάδαPublic road transport servicesΟρίο σε 32 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 02 Σεπ 2026
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Ανοικτός Δημόσιος Διαγωνισμός για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝΕλλάδαPublic road transport servicesΟρίο σε 26 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 30 Αυγ 2026
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Ανοικτός Δημόσιος Διαγωνισμός για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [αστικών / υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝΕλλάδαPublic road transport servicesΟρίο σε 25 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 18 Αυγ 2026
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Διακήρυξη Ανοικτού Δημόσιου Διαγωνισμού για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [αστικών / υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Ηπείρου με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝΕλλάδαPublic road transport servicesΟρίο σε 25 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 18 Αυγ 2026