Soome – Laevad ja paadid – Avustusjäänmurtajan hankinta
Kirjeldus
HANKINNAN TAUSTA JA TARKOITUS Väylävirasto (jäljempänä myös "hankintayksikkö") korraldab uue põlvkonna Ida mere avustusjäämurruja osana Euroopa Liidu rahastatud WINMOS IV projekt. Hankke toimetatakse läbirääkimismenetluse kaudu, nagu on järgnevates täpsustatud. Tarjousvõistluse põhjal valitakse üks (1) tootja, kes vastutab jäämurruja täieliku toimetamise eest. HANKINNAN KOHDE Hankinnaks on üks B+-klassi avustusjäämurru täielik toimetamine, mis sisaldab laeva ehitamist, varustamist ja testimist hankintayksikku teostatud plaanide järgi ning üleandmist tellijale kasutuskõlblikult. Toimetamine sisaldab ka õppet, tehnilist dokumentatsiooni ning garantiiaegset tehnilist toet. Jäämurru on osa Soome varustatusest ja täielikust turvalisusest, avustusjäämurru ülesanne on Soome eksporti ja impordi kindlustamine, kaubalaevade abistamisel ja hõlmates. Laev peab olema võimeline töötama dünamilises ja deformeerunud jääväljas ja peab olema kütusekasutuse efektiivne ja meresõidukõlbulik avatud vees. Hankke toimetatakse läbirääkimismenetluse kaudu, nagu on järgnevates täpsustatud. Läbirääkimismenetluse eesmärk on, et hankintayksikkö läbiräägib hankke tingimustega läbirääkimismenetluse valitud pakkujatega, kuid järgmistest hankinnaks määratud vähimtingimustest ja lisas 9 esitatud hind-kvaliteedi suhte võrdluspõhimõtetest ei läbiräägitakse: 1) Maksimaalsed jäämurru sügavus: kuni 8,00 m 2) Laeval peab olema järgmine jäämurruvõime üheaastases tasases jääs, mille paindumus on 500 kPa: ettepoole: - vähimalt 5 sõlme kiirus jää paksusega 0,8 m; ja - vähimalt 8 sõlme kiirus jää paksusega 0,6 m. tagasi: - vähimalt 3 sõlme kiirus jää paksusega 0,8 m; ja - vähimalt 5 sõlme kiirus jää paksusega 0,6 m. 3) Laeva kiirus peab olema vähimalt 12 sõlme jääuulukus, mis on tehtud 0,6 m paksu tasase jääle. 4) Laev peab olema võimeline läbima järgmistest jääpäringutest: - 8 m paksune jääpäring vähimalt 2 sõlme keskmise kiirusega; ja - 10 m paksune jääpäring ilma kiirusnõudluseta. 5) Laev peab olema võimeline üleviimiseks 10 sõlme kiirusega 3 m meres märgatava lainekõrgusega. Hankinnadokumendid on loetletud ja kirjeldatud osalemispyynnõ lisas (lisas 1) olevas asjakirjaloenduses. LISÄHANKINTAMÕÕT (OPTIOT) Hankke peab sisaldama järgmistest lisahankintamõtust (Optiot): - Optio 1: Erittelyss kirjeldatud lisavarustus laeval õliläbistamise operatsioonideks - Optio 2: Vennalaev - Optio 2.1: Erittelyss kirjeldatud lisavarustus vennalaeval õliläbistamise operatsioonideks HANKINTAMENETTUS Tarjousvõistlus toimetatakse avalike hankete ja kasutusoigussõlmimiste seaduse (1397/2016, edaspidi hankes) järgi läbirääkimismenetluse kaudu. Teisiti öeldes, sellel etapil hankke huvitatud osapooli palutakse saata osalemispyynnõ. Hankintayksikkö valib tootja lõplikute pakkumiste põhjal hiljem läbirääkimisfaasis osalejatele avaldatud lõplikule pakkumispyynnõle vastavalt. Vaata täpsemat kirjeldust hankke menetlusest osalemispyynnõ "Menettluse kirjeldus" jaos. HANKINNAN AIKATAULU 1. Hankkekuulutuse ja osalemispyynnõ avaldamine: 9.3.2026 2. Lisainfo küsimiste tähtaeg: 25.3.2026 kell 12:00 3. Vastused lisainfo küsimustele: 1.4.2026 4. Osalemispyynnõde tähtaeg: 8.4.2026 kell 12:00 Edaspool mainitud etapid järel edenevad hankke menetlus järgnevate sihtajakava järgi: - Läbirääkimiskutse ja eelneva pakkumispyynnõ toimetamine läbirääkimisfaasis valitud pakkujatele: 13.4.2026 - Tutvumise võimalus mudeliprooviraportitega: nädal 17 - 19 (täpsed kuupäevad on avaldatud eelnevas pakkumispyynnõs) - Läbirääkimiskutse ja eelneva pakkumispyynnõga seotud lisainfo küsimiste tähtaeg: 13.5.2026 - Vastused lisainfo küsimustele: 20.5.2026 - Eelnevate pakkumiste tähtaeg: 1.6.2026 - Läbirääkimisfaas: 8.6.2026 - 18.6.2026 (täpsed läbirääkimisaegad on avaldatud eelnevas pakkumispyynnõs) -
CPV koodid
Dokumendid & esitamine
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Seotud hanked
Finnország – Különleges célú mozgatható konténer – Osallistumishakemuspyyntö - M15 Johtamiskontit
Puolustusvoimien logistiikkalaitosSoomeSpecial-purpose mobile containersSecurity, fire-fighting, police and defence equipmentAegumiskuupäeva ei antudAvaldatud 01. sept 2026
Finnország – Különleges célú gépjárművek – Säiliöauton hankinta pelastuslaitoksen käyttöön
Itä-Uudenmaan hyvinvointialueSoomeSpecial-purpose motor vehiclesTähtajaks on 34 päevaAvaldatud 01. sept 2026
Finnország – Sínek – Rails for track laying 2027
VäylävirastoSoomeRailsAegumiskuupäeva ei antudAvaldatud 30. aug 2026
Finnország – Utcaseprő járművek – 3 kpl täyssähköinen lakaisuajoneuvo
Helsingin kaupungin rakentamispalveluliikelaitos StaraSoomeRoad-sweeping vehiclesTähtajaks on 28 päevaAvaldatud 30. aug 2026