Prantsusmaa – Laboratooriumihoonete ehitustööd – Marché Global de Performance Énergétique à Paiement Différé (MGPEPD) – Réhabilitation énergétique des bâtiments TPR, Fresnel et Bibliothèque universitaire et Restructuration Fonctionnelle de 5 laboratoires de physique et chimie dans le bâtiment TPR - Campus Saint-Jérôme - Aix- Marseille Université
Kirjeldus
Saint-Jérôme'i kampus, mis asub Marseille'i kirdeosas, on üks peamisi teaduslikke paiku Aix-Marseille Ülikoolis. See võtab vastu umbes 4 000 üliõpilast ja 1 300 töötajat, kes tegutsevad haridus- ja uuringute struktuuri raames, mis keskendub eksperimentaalsetele teadustele (füüsika-keeemia, bioloogia, informaatika ja haridusteadused), samuti mitmele ülikooli kesksele teenusele. Kampuse pindala on 17 hektarit ja see koosneb umbes 50 hoonest, mis moodustavad umbes 102 000 m² kasutuskõlblikku pinda. Enamik hoonetest ehitati aastatel 1 960 ja 1980 vahel, mis tähendab, et praegu on hoonete vananemise tasemel. Umbes 67 % pindalast on vähe rahuldav, peamiselt seetõttu, et energiatõhusus on puudulik, kasutajate heaolu on halvenenud ja hooned ei vasta praegustele vajadustele. See tõendatakse ka umbes 8 000 m² vaba pindalaga ja vananenud, maha jäetud või vähe kasutatud prefabrikuhoonete olemasoluga, mis moodustavad umbes 2 500 m². Vaatamata sellele on Saint-Jérôme'i kampus strateegiline keskus Teaduste Instituudile, mis koosneb üheksast uuringuüksusest, kahest föderatsioonist ja rahvusvahelise ulatusega instituudist, mis on ühendatud linnalise kompleksi, mis koosneb õppe-, uuringu-, dokumentatsioonihoonetest ja üliõpilaste eluruumidest. Operatsioon on jätkuvus, mis on alustatud eelnevate riigi-regiooni plaanilepingute (CPER) raames, mille eesmärk on moderniseerida ja elustada kampust, mis mängib olulist rolli Marseille'i põhjaosa kvartalite territoriaalpoliitikas. See puudutab kolme kampuse struktuurihoone energia- ja osaliselt funktsionaalse reabilitatsiooni: TPR hoone, ülikooli raamatukogu ja Fresnel hoone. TPR hoone, mis ehitati 1964. aastal, on peamine kompleksi hoone, mille pindala on umbes 45 800 m², ja see koosneb õppe-, uuringu- ja haldustegevustest. Ülikooli raamatukogu, mis ehitati 1 994. aastal, on umbes 6 100 m² ja on keskne varustus kasutajatele. Fresnel hoone, mis ehitati 1964. aastal, on umbes 5 100 m² ja on pühendatud uuringutegevusele. Operatsioon on suunatud üldisele hoonestuse kvaliteedi parandamisele, sealhulgas energiatõhususe (energiakulu vähendamine vähemalt 40%, katuse ja süsteemide moderniseerimine), kasutajate heaolu (termiliste tingimuste kontroll, siselõhukvaliteedi), arhitektuurilise pildi, tegevuse jätkusuutlikkuse ja üldise maksumuse, mis hõlmab kasutamist ja hooldust. Operatsiooni piirkond hõlmab hoonete katuse parandustöid (välisest termoisolatsioonist, akna- ja uste vahetusest, katuse remontist), kütte-, ventileerimise- ja kliimaseadmete moderniseerimist, taastuvenergialahenduste integreerimist, samuti sisemiste töödega seotud (turvalisuse, ligipääsetavuse, valgustus ja tegevuse jätkusuutlikkuse tarvilikud muudatused). See hõlmab ka lammutustöid, asbesti eemaldamist ja puhastamist, samuti funktsionaalsete reabilitatsioonioperatsioonid, mis on suunatud peamiselt õppe- ja uuringute keskuste ümberkorraldamisele TPR hoones. Operatsioon viiakse läbi energiatõhususe globaalse lepingu (MGPEPD) raames, mis hõlmab disaini, teostamist, samuti hoonete kasutamist ja hooldust, sealhulgas üldise hoolduse ja uuenduste (GER) teenused. See lepingu struktuur on suunatud projekti integreeritud lähenemisele ja tagab, et lepingu võtja on vastutav määratud ja mõõdetavate täitmise eest. Kõik kohustused puudutavad teenuste kvaliteeti (termiline heaolu, siselõhukvaliteet, ruumide kättesaadavus), energiatõhusust (energiakulu vähendamine, kasutuse jälgimine, taastuvenergia tootmine) ja projekti keskkonna mõju. On märgitud, et operatsioon on teada andnud eelnevalt, puhta informatiivse eesmärgiga, avaldades ettekuulutuse JOUE, nr 228038-2026, 02/04/2026.
CPV koodid
Dokumendid & esitamine
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Seotud hanked
Franciaország – Nagyjavítás és felújítás – ACCORD CADRE A BONS DE COMMANDE – TRAVAUX DE MONTEE EN GAMME DANS LES LOGEMENTS A USAGE LOCATIF DU PATRIMOINE IN’LI AURA
in'li AURAPrantsusmaaOverhaul and refurbishment workTähtajaks on 32 päevaAvaldatud 03. sept 2026
Franciaország – Csatornahálózat építése – Travaux de réhabilitation des caniveaux à fentes des autoroutes A8, A50, et A57 du réseau ESCOTA.
ESCOTA SOCIETE DES AUTOROUTES ESTEREL, COTE D'AZUR, PROVENCE, ALPESPrantsusmaaSewerage workTähtajaks on 32 päevaAvaldatud 03. sept 2026
Franciaország – Építési munkák – Construction d'un bâtiment de 185 lits
EPD de GrugnyPrantsusmaaConstruction workExcavating and earthmoving workStructural shell workTähtajaks on 44 päevaAvaldatud 03. sept 2026
Franciaország – Múzeum építése – Construction du musée de Saint-Gilles
La SATPrantsusmaaMuseum construction workDressed stoneworkStoneworkTähtajaks on 23 päevaAvaldatud 03. sept 2026