Ranska – Kuorma-autojen vuokraus kuljettajan kanssa – Prestations de location de véhicules avec chauffeurs livreurs pour le transport et la livraison des repas à destination des enfants des écoles de ALSH de la Ville de Montpellier
Kuvaus
Tämä kysely on "composite" -kadennusopintosopimus: - Osan palveluista hankitaan tavallisen sopimuksen mukaan ja se maksetaan kokonais- ja kiinteäpalkalla. Se koskee CCTP:ssä määritellyt palvelut; - Toinen osa hankitaan kadennusopintosopimuksen mukaan maksimin mukaisesti soveltamalla Ranskalaisen julkisen hankintalain artiklat L. 2125-1 1°, R. 2162-1 - R. 2162-6, R. 2162-13 ja R. 2162-14, ja se maksetaan yksikköhintojen mukaan. Se koskee CCTP:n artikloissa 7.4 määritellyt palvelut ja johtaa tilauslaskujen lähettämiseen. RC:ssä ilmoitetut arvioidut summat ovat indikaatiivisia ja sisältävät kaikkien uudelleenmäärittelyjen kaudet. Pääasialliset ravitsemispalvelun ominaisuudet edustavat: - 16 500 ruokaa toimitettavaa 88 kohteeseen Montpellierin kaupungissa maanantai-, tiistai-, torstai- ja perjantai-päivinä koulukauden aikana. - 2 500 ruokaa toimitettavaa 42 kohteeseen Montpellierin kaupungissa keskiviikkoina ja koululomapäivinä. Palvelu sisältää toimituksen hygieenian ja turvallisuuden normien noudattamisen sekä toimitettujen tuotteiden määrän ja laadun tarkistamisen (lämpötilanottojen tekeminen).
CPV-koodit
Asiakirjat & lähetys
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Aiheeseen liittyvät hankinnat
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Accord-Cadre de prestations de chargement et de déchargement et de transports de moyens de réalimentation en Corse.
EDF SARanskaRoad transport servicesEi eräpäivää annettuJulkaistu 03.9.2026
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Appel d’offres en vue des prestations d’excursions à la journée et de séjours organisés pour les « Animations de Temps Libre (ATL)» et l’« Accueil Collectif de Mineurs Sans Hébergement (ACMSH) » de la Commune de Carqueiranne
Commune de Carqueiranne (83)RanskaRoad transport servicesTravel servicesTravel agency, tour operator and tourist assistance servicesEräpäivä 33 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Accord-cadre de transport de l'UNSS pour la MARTINIQUE, GUYANE et la REUNION
Union National du Sport Scolaire (UNSS)RanskaRoad transport servicesEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Franciaország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Gestion et exploitation des services publics de transports non urbains de voyageurs du réseau Aléop en Sarthe
Région des Pays de la LoireRanskaPublic road transport servicesRepair, maintenance and associated services related to roads and other equipmentEräpäivä 56 päivässäJulkaistu 02.9.2026