Ranska – Lääketieteelliset kertakäyttötarvikkeet – N° 075-A : Fourniture de dispositifs médicaux des abords urologiques, digestifs et gynécologiques
Kuvaus
Tämä sopimus koskee standardisoitujen urologisten, gastroenterologisten ja gynäkologisten lääketieteellisten laitteiden toimitusta Champagnen yliopistollisen sairaalayhteisön (Groupement Hospitalier Universitaire de Champagne) käyttöön. Sopimus koskee Centre Hospitalier Universitaire de Reims, Centre Hospitalier Léon Bourgeois de Châlons-en-Champagne, Centre Hospitalier Auban-Moët d’Epernay ja Groupe Hospitalier Sud Ardennes (GHSA) de Rethel-Vouziers sairaaloita. Sopimus on muotoiltu rahoitusrajoituksilla (accord cadre à bons de commande) 2. alinean mukaan R.2162-2 artikkelissa julkisen hankintalain (Code de la commande publique) mukaan, joka toteutetaan jatkuvien tilauslaskujen (bons de commandes) avulla, kuten R.2162-13 ja R.2162-14 artikkeleissa julkisen hankintalain (Code de la commande publique) mukaan. Rahoitussopimus on tehty ilman alarajaa mutta ylärajalla. Vuosittaiset arvioidut ja maksimimäärät on määritelty vuosittainen tarpeiden luettelo (annex n° 2 au CCTP) joka on vapaassa käytössä sivulla https://www.marches-publics.gouv.fr. Vuosittainen maksimi määrä ei voi ylittää 400% määrää, joka on määritelty yksikköhintojen soveltamisen avulla arvioitujen määräyksien. Sopimus on jaettu 68 osaan, jotka on määritelty "Vuosittainen tarpeiden luettelo" (annex n° 2 au CCTP).
CPV-koodit
Asiakirjat & lähetys
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Aiheeseen liittyvät hankinnat
Franciaország – Spektroszkópiai berendezések – Jouvence EA-GC-IRMS analyse isotopique
CNRSRanskaSpectroscopy devicesEräpäivä 3 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Franciaország – Radioterápiás eszközök és kellékek – FOURNITURE D’EQUIPEMENTS ET LOGICIELS DE RADIOTHERAPIE ET PRESTATIONS ASSOCIEES
GIP RESAHRanskaRadiotherapy devices and suppliesMedical software packageFinancial and insurance servicesEräpäivä 52 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – APPEL D’OFFRES POUR LES PROCEDURES DE CARDIOLOGIE INTERVENTIONNELLE ET SERVICES ASSOCIES: FOURNITURE DE DISPOSITIFS MEDICAUX ET DISPOSITIFS MEDICAUX IMPLANTABLES POUR ANGIOPLASTIE CORONAIRE ET CARDIOLOGIE STRUCTURELLE - Groupement de coopération sanitaire entre les Hospices Civils de Lyon - le Centre Hospitalier de Nord-Ouest Villefranche et le Centre Hospitalier de Fleyriat
HOSPICES CIVILS DE LYON-GHT VAL RHONE CENTRERanskaPharmaceutical productsAngiography suppliesAngioplasty suppliesEräpäivä 34 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – DMUUNSS : Fourniture de Dispositifs Médicaux à Usage Unique Non Stériles et Stérilisation au profit du GCS Nouvelle-Aquitaine
CHU BORDEAUXRanskaPharmaceutical productsMedical consumablesEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 02.9.2026