Ranska – Tieliikennepalvelut – PRESTATIONS DE TRANSPORT ET RECONNAISSANCE DE FONDS ET SERVICES CONNEXES POUR LA REGIE DES TRANSPORTS METROPOLITAINS
Kuvaus
1/ Tämän julkisen sopimuksen kohde on kuljetuspalvelut ja rahoituksen tunnistaminen sekä niihin liittyvä palvelut Régie des Transports Métropolitainsille. 2/ Tämän julkisen sopimuksen on tehty neuvottelumenettelyllä, soveltamalla lainsäädäntöä L2124-3, R2124-4 ja R2161-21–R2161-23. 3/ Kyseessä on rahoitusrakenne, kuten määritellään lainsäädännössä L2125-1.1° ja R2162-2 sekä seuraavat. 4/ Rahoitusrakenne tehdään yhdessä taloudellisen toimijan kanssa ja suoritetaan: - osittain tilauskirjojen avulla, joissa on palvelut, jotka on kuvattu sopimussopimuksissa (ehdoissa, jotka on määritelty lainsäädännössä R2162-13 ja R2162-14) ja - osittain seuraavien sopimusten avulla, joissa kaikki sopimusehtojen määräyksiä eivät ole määritelty rahoitusrakenneasiakirjoissa (soveltamalla lainsäädäntöä R2162-7, R2162-11 ja R2162-12). 5/ Soveltamalla lainsäädäntöä R2162-4, julkinen sopimus tehdään ilman alarajapäämäärää ja ylärajapäämäärällä sen alkuperäisellä kestolla (2 vuotta), 3 500 000 Euros HT. Jokaiselle jatkokausille ylärajapäämäärä on 1 750 000 Euros HT. 6/ Tämä rahoitusrakenne on palvelusopimus. Se viittaa Yleisiin hallinnollisiin ehtoihin, jotka soveltuvat julkisiin sopimuksiin, joissa on tavalliset tarvikkeet ja palvelut (CCAG/FCS), joka on hyväksytty 30. maaliskuuta 2021 päätöksellä. Tämä yleinen asiakirja, jota yritykset pitävät tiedossa, ei ole tarjottu tässä asiakirjassa. 7/ Rahoitusrakenne on voimassa kahden (2) vuoden ajan sen ilmoituspäivästä. Se voidaan jatkaa neljästi ilman erillistä päätöstä, ellei RTM ilmoita vastustavasta päätöksestä kirjallisesti 3 kuukautta ennen päättymistä, kirjallisella ilmoituksella, jossa on postin vastaanoton vahvistus. Jokainen jatko on voimassa yhden (1) vuoden ajan, mikä on enimmäiskesto 6 (6) vuotta. 8/ Ehdokasvaiheessa Avis d'Appel Public à la Concurrence (AAPC) mukana olevat asiakirjat ovat "Ehdokasvaihe" -konsultaatiosääntöjen liitteessä. Ehdokkaat ovat velvollisia lähettämään ehdokkuutensa (ja tarjouksensa myöhemmässä vaiheessa) digitaalisesti www.achatpublic.com -sivuston kautta. Myöhemmässä vaiheessa RTM asettaa Dossier de Consultation des Entreprises (DCE) -asiakirjan kokonaisuuden sallittujen tarjouksien tekijöille, www.achatpublic.com -sivuston kautta, joka tarjoaa näille latausmahdollisuuden. Ehdokkaat ovat velvollisia lähettämään tarjouksensa digitaalisesti www.achatpublic.com -sivuston kautta.
CPV-koodit
Asiakirjat & lähetys
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Aiheeseen liittyvät hankinnat
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Prestations de transport de produits sanguins labiles, de prélèvements biologiques et de divers produits de santé pour le GHT de La Réunion
CHU de la RéunionRanskaRoad transport servicesEräpäivä 27 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Gestion et exploitation des services publics de transports non urbains de voyageurs du réseau Aléop en Sarthe
Région des Pays de la LoireRanskaPublic road transport servicesRepair, maintenance and associated services related to roads and other equipmentEräpäivä 57 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Prestations de transport de personnes en autocar avec chauffeur
Communauté de communes LE GRESIVAUDANRanskaPublic road transport servicesEräpäivä 29 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Különleges közúti személyszállítási szolgáltatások – Marché relatif à l'exécution de services de transport à la demande (TAD)
Communauté de communes Plaine LimagneRanskaSpecial-purpose road passenger-transport servicesEräpäivä 32 päivässäJulkaistu 02.9.2026