Njemačka – Farmaceutski proizvodi – Abschluss nicht exkl. Arzneimittel-Rabattvereinb. nach § 130a Abs. 8 SGB V im Wege eines Open-House-Modells zum Wirkstoff Ustekinumab (ATC-Code nach WHO: L04AC05)
Opis
Predmet ove objave je zaključivanje neisključivih ugovora o popustima prema § 130a st. 8 SGB V o lijekovima s aktivnom tvarju ustekinumab (ATC-Code prema WHO: L04AC05). Zaključivanje ugovora odvija se u okviru tzv. Open-House modela, što znači da je zaključivanje ugovora tijekom razdoblja sudjelovanja otvoreno za sve zainteresirane farmaceutske tvrtke, ako ispunjavaju uvjete za sudjelovanje i prihvaćaju ih. To ima za posljedicu da se pojedinačne pregovore o ugovoru ne vode i da nema (dostavne) isključivosti. Ističe se da je količina nabave nepoznata, jer ovisi o potražnji i razvoju broja osiguranika, ponašanju liječnika u propisivanju, te ponašanju javnih apoteka u dostavi i skladištenju. Stoga se ne garantiraju minimalne količine nabave. Zainteresirane farmaceutske tvrtke mogu preuzeti podatke za sudjelovanje preko projektnog prostora Njemačkog portala za javne nabave (DTVP). Potrebno je najprije podnijeti zahtjev za pristup projektnom prostoru. Nakon što je zahtjev odobren od strane naručitelja, može se pristupiti podacima za sudjelovanje. O sadržaju podataka za sudjelovanje - posebno o sadržaju ugovora o popustima i popustima navedenim u njemu - mora se čuvati apsolutno šutnja. Potpun ili djelomičan prijenos ili dostupnost sadržaja podataka za sudjelovanje trećim licima zahtijeva raniju pisanu suglasnost naručitelja. Ako se od sudjelovanja odustane, sve podatke je potrebno nekažnjivo uništi u skladu s propisima o zaštiti podataka. Podaci koji se moraju predati izviru iz dokumenta "Pismo" i "Objašnjenja uvjeta ugovora" objavljenih u projektnom prostoru. Komunikacija, uključujući slanje podataka za sudjelovanje, odvija se elektronički preko portala za javne nabave DTVP; detalji o tome mogu se naći u navedenim dokumentima. Sva drugačija navedena u objavi o narudžbi su poslovana tehničkim razlozima i ne imaju obvezujuću snagu. Zahtjevi za sudjelovanje mogu se prvi put podnijeti do 7. srpnja 2026. Sva dodatna razdoblja za podnošenje možete pronaći u prilogu "Rokovi za podnošenje" objavljenom u projektnom prostoru. Ako je dan podnošenja u subotu, nedjelju ili državni praznik, zamjenjuje ga sljedeći radni dan. Ako se zahtjevi za sudjelovanje primaju s kašnjenjem, uzimaju se u obzir za sljedeće razdoblje za podnošenje. Ugovor o popustima završava, nezavisno od datuma zaključivanja ugovora, najkasnije 31. srpnja 2027. Naručitelj se rezervira pravo da Open-House postupak prekinu prije vremena, posebno u slučaju zaključivanja isključivih ugovora o popustima; u tom slučaju, već zaključeni ugovori o popustima završavaju u skladu s ugovornim odredbama. Na temelju iskustava naručitelja, isključivi ugovori o popustima obično stupaju na snagu 8 do 12 mjeseci nakon objave odgovarajuće objave o narudžbi u Dodatku Službenog lista Europske unije.
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Abschluss eines nicht exklusiven Rabattvertrages nach § 130a Abs. 8 SGB V zu Arzneimitteln mit dem Wirkstoff Guanfacin (ATC-Code: N06BA21).
AOK Niedersachsen. Die Gesundheitskasse.NjemačkaPharmaceutical productsRok za 726 danaObjavljeno na 01. ruj 2026.
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Open house Arzneimittelrabattverträge zum Wirkstoff Ticagrelor, ATC B01AC24
AOK Rheinland-Pfalz/Saarland - Die GesundheitskasseNjemačkaPharmaceutical productsRok za 210 danaObjavljeno na 01. ruj 2026.
Németország – Testápoló termékek – Rahmenvertrag über Lieferung von Toilettenpapier / Papierfalthandtücher / flüssige Handwaschseife (GB StMUV)
Freistaat Bayern, vertreten durch das Bayerische Landesamt für UmweltNjemačkaPersonal care productsSoapToilet paperRok za 34 danaObjavljeno na 01. ruj 2026.
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Open house Arzneimittelrabattverträge zum Wirkstoff Oxycodon und Naloxon, ATC N02AA55
AOK Rheinland-Pfalz/Saarland - Die GesundheitskasseNjemačkaPharmaceutical productsRok za 240 danaObjavljeno na 01. ruj 2026.