Njemačka – Usluge vođenja projekta u građevinarstvu – Sanierung und Erweiterung der naturwissenschaftlichen Fachklassen am Gymnasium Unterrieden - Projektsteuerung Vergabe von Leistungen für die Projektsteuerung in Anlehnung an die AHO Heft Nr. 9
Opis
U okviru postupka dodjele s natječajem po § 17 i § 74 Zakon o javnim nabavkama, treba odrediti upravljanje projektom za proširenje i sanaciju specijalnih učionica u Gimnaziji Unterrieden u Sindelfingenu. Gimnazija Unterrieden je izgrađena 1979. godine i sastoji se od trokatne glavne zgrade te trodvoranske športske dvorane. U školskoj godini 2025/2026 Gimnaziju Unterrieden pohađa ukupno 769 učenika i učenica. Razredni nivoi od 5. do 12. razreda su četverostruki. Od uvođenja deveterogodišnjeg gimnazijskog programa (G9) u školskoj godini 2025/2026 broj učenika će se promijeniti, ali četverostruko učenje ostaje. Prirodoslovne specijalne učionice su uglavnom u izvornom stanju izgrađenja i ne odgovaraju niti današnjim pedagoškim zahtjevima niti aktualnim tehničkim standardima. Potrebne specijalne učionice se mogu u principu smjestiti u novu strukturu postojećih površina unutar postojećih zgrada. Osim toga, na temelju uzorka programa prostora za četverostruko gimnazijsko učenje u G9 operaciji, potrebni su prostori u područjima cjelodnevnih prostora, diferencijalnih prostora te dodatnog učionice. Godine 2025. ured Zimmermann i Nagel arhitekti su provedli predispitivanje. Rezultati su u listopadu 2025. predstavljeni u gradskim tijelima i donesena je osnovna odluka o opsežnoj sanaciji prirodoslovnih specijalnih učionica te proširenju škole u sklopu uvođenja G9. Specijalne učionice trebaju biti potpuno sanirane i reorganizirane. Za pokrivanje dodatnog prostornog zahtjeva planira se proširenje postojeće škole dvokatnim novom zgradom koja će se tijekom sanacije specijalnih učionica istovremeno koristiti kao privremena zgrada. Urbanističko uklapanje i konkretna oblikovanje građevinskih tijela treba istražiti u daljnjem planiranju u varijantama. Gradnja se trebala izvesti tijekom redovnog školskog rada. Za to je potrebno razviti koncept gradnje i preseljenja s odgovarajućim gradbenim odjelcima i rokiranjem da se što manje ometanje školskog rada održava. Povećanja prostora unutar postojećeg prostora mogu se ostvariti premještanjem hodnika zidova; proširenje postojećih površina premještanjem vanjskih fasada nije planirano. Specijalne prirodoslovne učionice koje se trebaju sanirati u postojećoj zgradi obuhvaćaju površinu od oko 1.400 m². Za pokrivanje dodatnog prostornog zahtjeva planira se proširenje novom zgradom s potrebnom površinom od oko 540 m². U okviru predispitivanja procijenjeni su ukupni brutto troškovi za opsežnu sanaciju specijalnih učionica uključujući proširenje nove zgrade za skupine troškova 200 do 700 na oko 12,3 milijuna € brutto. Planiranje počinje odmah nakon dodjele ugovora. Odbor za odabir je planiran za 42. tjedan 2026., a razgovori s ponuđačima trebali bi se održati prema trenutnom stanju u 48. tjednu 2026. Prijava je moguća kao radna zajednica (obavezno je ispuniti obrazac 234). Za zajednice ponuđačima vrijede ukupni podaci i referencije za ARGE. Referenca se također smatra ispunjenom ako je služba kao odgovorni voditelj projekta u drugom uredu. U ovom slučaju je potrebno predložiti pisano potvrđivanje drugog ureda ili naručitelja o odgovornoj upravljanju projektom (obavezno je ispuniti obrazac I.3 EU).
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Németország – Mérnöki tervezési szolgáltatások – Generalplanungsleistungen Biogutvergärungsanlage
Abfallentsorgungs- und Stadtreinigungsbetrieb der Stadt ChemnitzNjemačkaEngineering design servicesNema rokaObjavljeno na 30. kol 2026.
Németország – Hídellenőrzési szolgáltatások – Prüfung_Überwachung v. Ing-BW, DIN1076, Baulast Land-Südbezirke - Bauwerksprüfungen und Bauwerksüberwachungen gemäß DIN 1076
Land Berlin, Senatsverwaltung für Mobilität, Verkehr, Klimaschutz und UmweltNjemačkaBridge-inspection servicesRok za 10 danaObjavljeno na 30. kol 2026.
Németország – Építési munka felügyelete – Erneuerung der Torstraße zw. Chausseestraße u. Rosenthaler Platz - Bauüberwachungs-, Bauoberleitungs- und SiGeKo-Leistungen
Land Berlin, Senatsverwaltung für Mobilität, Verkehr, Klimaschutz und UmweltNjemačkaSupervision of building workSupervision of project and documentationArchitectural and building-surveying servicesRok za 28 danaObjavljeno na 30. kol 2026.
Németország – Környezetvédelmi mérnöki tanácsadó szolgáltatások – Gutachterliche Überwachung der Grundwassersanierung ehem. Gaswerk - Zeitraum 01.12.2026 bis 30.09.2031
MVV RHE GmbHNjemačkaEnvironmental engineering consultancy servicesNema rokaObjavljeno na 30. kol 2026.