Mađarska – Usluge tehničkog projektiranja – Szeged-Makó elővárosi közlekedés fejl előkészítése
Opis
Priprema za razvoj predgrađskog prijevoza Szeged-Makó u okviru faznog projekta uključuje izradu dozvolnih i izvršnih planova te obavljanje zadataka dizajnerskog nadzora. Projekt je naveden u Odluka Vlade 1042/2024. (III.4.) o određivanju istaknutih projekata Operativnog programa za integrirani razvoj prometnih sustava Plus. U 2021. godini izvršena je Studija izvodljivosti i analiza troškova i koristi (MT-2021) pod nazivom „Razvoj predgrađskog željezničkog prometnog sustava Szeged-Makó, izgradnja miješovitog prometnog mosta preko rijeke Tise“. Prema MT-2021, nedostajući dio Velikog prstena s mostom će se izgraditi u zasebnom projektu. Dobitnik javne nabavke će, poznavajući kompleksne varijante koje je MT-2021 ispitivao, izraditi tehnički sadržajni koncept na razini dozvolnih i izvršnih planova za elemente čvorova željezničkog i javnog prijevoza:
• Preuređenje željezničke infrastrukture Szeged glavne željezničke stanice, s obzirom na trenutne i buduće željezničke pruge koje se spajaju na stanicu, prema odredbama članka 2. § 2.13. Zakona o željezničkom prometu 2005. godine (CLXXXIII.);
• Funkcionalni razvoj Szeged glavne željezničke stanice s Szeged-Rendező stanicom, tako da će predviđeni tehnički sadržaj u budućnosti funkcionirati s razvojem svih otvorenih pruga (željezničke pruge 121, 135, 136, 137, 140. prema odredbama članka 2. § 2.13. Zakona o željezničkom prometu 2005. godine (CLXXXIII.);
• Projekt izgradnje tram-train i željezničkih pruga između Alsóváros i Újszeged na Velikom prstenu (novi Tisza most), te njihova integracija u stanične veze;
• Studija tračnica Szeged glavne željezničke stanice na razini studijskog plana, s obzirom na planirani podzemni prolaz od oko 60 metara i buduće peronske veze;
• MT razina analize mogućnosti korištenja prostora oko stanice, posebno na području nekorištenog Szeged-Tisza željezničkog kolodvora;
• Izgradnja Međuregionalnog centra za javni prijevoz (HTCS), uključujući autobusni kolodvor i parkiralište uz glavnu željezničku stanicu, povezivanje s Indóház térom i izgradnja prijelaznih veza. Prema predloženom rasporedu, autobusni kolodvor će se nalaziti na istočnoj strani željezničkog nasipa, između nasipa i Szövetkezeti út, s 3 dolazna i 10 odlaznih mjesta. Kratkoročno skladištenje autobusa će se uglavnom izgraditi južno od autobusnog kolodvora, uz željeznički nasip, s 20 mjesta za kratkoročno skladištenje, direktno vezanih za područje autobusnog kolodvora. Izgradnja potrebnih cestovnih čvorova. • Unutarnja rekonstrukcija zgrade željezničke stanice od oko 5200 m2, uključujući obavljanje poslovnih funkcija, obavljanje putničkog prometa i osnovne funkcije HTCS-a;
• Pješački prijelaz koji povezuje autobusni kolodvor i željezničku stanicu: Pješačka veza na razini tla, ispod željezničkog nasipa, s priključkom na glavnu željezničku stanicu. (Prijevodnik je oko 60 m dug i 12 m širok, s stepenicama do perona);
• Rekonstrukcija Szövetkezeti út od oko 460 m, zamjena asfaltnog sloja, rekonstrukcija trotoara na strani Paprika Zrt., izgradnja novog trotoara na strani autobusnog kolodvora, rekonstrukcija zelenih površina i javnog osvjetljenja, izgradnja potrebnih cestovnih čvorova;
• Renoviranje Máglya sori cestovnog tunela i pristupnog puta, oko 1,1 km;
• Dizajn B+R skladišta u dvije jedinice, ukupno 616 parkirnih mjesta;
• Izgradnja novog biciklističkog puta od oko 350 m od čvorova na pristupnoj rampi novog Tisza mosta do autobusnog kolodvora HTCS-a, te izgradnja potrebnih biciklističkih čvorova;
• Izgradnja P+R parkirališta od oko 3400 m2 s 110 parkirnih mjesta na istočnoj strani željezničkog nasipa, te izgradnja K+R parkirališta od 10 mjesta i taksi parkirališta povezanih s P+R parkiralištima i autobusnim kolodvorom;
• Dizajn inteligentnog sustava informiranja putnika (Informacije za putnike, sustav kamera, automati za prodaju karata, dodatni uređaji poput pametnih ploča, interaktivnih terminala i sl.);
• MT razina analize zelenih površina za zaštitu zgrade na Mars téru, koja će biti ukinuta, te povezane površine;
• Potrebno je istražiti prometne veze za projektirani autobusni kolodvor u okolici stanice s novim Tisza mostom i bez mosta;
• Optimalno uređenje parkirališta, čije osiguranje je potrebno istražiti uz korištenje područja Paprika Zrt. i bez njega;
Nastavak: BT-24 (II.2.4.)
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Magyarország – Mérnöki tervezési szolgáltatások – Egri elkerülő út eng. és kiviteli tervek készítése
Építési és Közlekedési MinisztériumMađarskaEngineering design servicesProject and design preparation, estimation of costsApproval plans, working drawings and specificationsRok za 31 danObjavljeno na 30. kol 2026.
Magyarország – Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások – Műszaki ellenőri és tervezési feladatok
Szombathely Megyei Jogú Város ÖnkormányzataMađarskaArchitectural, engineering and planning servicesTechnical control servicesRok za 30 danaObjavljeno na 30. kol 2026.
Magyarország – Építészeti tervezési szolgáltatások – Bp. IV.Baross u.39-43. B ép. átalakítás tervezése
Budapest Főváros ÖnkormányzataMađarskaArchitectural design servicesArchitectural, engineering and planning servicesRok za 9 danaObjavljeno na 26. kol 2026.
Magyarország – Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk – K25100/2 Távhővezeték rekonstrukció tervezés
BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zártkörűen Működő RészvénytársaságMađarskaApproval plans, working drawings and specificationsRok za 23 danaObjavljeno na 24. kol 2026.