Njemačka – Farmaceutski proizvodi – Abschluss nicht exkl. Arzneimittel-Rabattvereinb. nach § 130a Abs. 8 SGB V im Wege eines Open-House-Modells zum Wirkstoff Omalizumab (ATC-Code nach WHO: R03DX05)
Opis
Predmet ove objave je zaključivanje neisključivih ugovora o popustima prema § 130a st. 8 SGB V o lijekovima s aktivnom tvarju Omalizumab (ATC kod prema WHO: R03DX05). Zaključivanje ugovora odvija se u okviru tzv. Open-House modela, što znači da je zaključivanje ugovora tijekom razdoblja sudjelovanja otvoreno za sve zainteresirane farmaceutske tvrtke, pod uvjetom da ispunjavaju uvjete sudjelovanja i prihvaćaju ih. To ima za posljedicu da se ne vode pojedinačne pregovore o ugovoru i da nema (dostavne) isključivosti. Ističe se da je količina nabave nepoznata, jer ovisi o potražnji i razvoju broja osiguranika, o načinu na koji liječnici propisuju lijekove, te o načinu na koji javne apoteke isporučuju i zalihe. Stoga se ne jamče minimalne količine nabave. Zainteresirane farmaceutske tvrtke mogu preuzeti dokumentaciju za sudjelovanje preko projektnog prostora Njemačkog portala za javne nabave (DTVP). Za to je potrebno najprije podnijeti zahtjev za pristup projektnom prostoru. Nakon što je zahtjev odobren od strane naručitelja, može se pristupiti dokumentaciji za sudjelovanje. O sadržaju dokumentacije za sudjelovanje - posebno o sadržaju ugovora o popustima i navedenim popustima - mora se čuvati apsolutna šutnja. Potpun ili djelomičan prijenos ili dostupnost sadržaja dokumentacije za sudjelovanje trećim licima zahtijeva prijašnje pisano odobrenje naručitelja. Ako se od sudjelovanja odustane, sve dokumentacije moraju se nekažnjeno uništi u skladu s propisima o zaštiti podataka. Dokumentacija za predaju može se saznati iz dokumenta "Pismo" i "Objašnjenja uvjeta ugovora" objavljenih u projektnom prostoru. Komunikacija, uključujući slanje dokumentacije za sudjelovanje, odvija se elektronski putem portala za javne nabave DTVP; detalji o tome mogu se saznati iz navedenih dokumenta. Ako postoje drugačiji navodi u objavi o narudžbi, to je tehničkim razlogom uzrokovano i nema obvezujućeg značenja. Zahtjevi za sudjelovanje mogu se prvi put podnijeti do 3. rujna 2026. Sva ostala razdoblja za podnošenje možete saznati iz priloga "Rokovi za podnošenje" objavljenog u projektnom prostoru. Ako padne na subotu, nedjelju ili državni praznik, na mjesto takvog dana stupa sljedeći radni dan. Ako se zahtjevi za sudjelovanje dostave s kašnjenjem, budu uzeti u obzir za sljedeće razdoblje za podnošenje. Ugovor o popustima završava, neovisno o datumu zaključivanja ugovora, najkasnije 30. rujna 2027. Naručitelj se rezervira pravo prekinuti Open-House postupak prije vremena, posebno u slučaju zaključivanja isključivih ugovora o popustima; u tom slučaju isključivi ugovori o popustima završavaju prema ugovornim odredbama. Prema iskustvu naručitelja, isključivi ugovori o popustima obično stupaju na snagu 8 do 12 mjeseci nakon objave odgovarajuće objave o narudžbi u Dodatku Službenog lista Europske unije.
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Arzneimittel- Rahmenrabattverträge nach §130a Absatz 8 SGB V
Kaufmännische Krankenkasse - KKHNjemačkaPharmaceutical productsRok za 41 danObjavljeno na 03. ruj 2026.
Németország – Orvosi felszerelések – Austausch MRT-Scanner im laufenden Betrieb
Thoraxklinik Heidelberg gGmbH - Universitätsklinikum HeidelbergNjemačkaMedical equipmentsImaging equipment for medical, dental and veterinary useMagnetic resonance imaging equipmentNema rokaObjavljeno na 03. ruj 2026.
Németország – Orvosi felszerelések – Ortenau Klinikum - Achern Neubau Klinikgebäude 81022 (AC 20-30), VE5018 (KG620) Endoskopietürme Gyn
Ortenau KlinikumNjemačkaMedical equipmentsEndoscopy, endosurgery devicesRok za 31 danObjavljeno na 03. ruj 2026.
Németország – Autoklávok – Autoklav zur Laminatherstellung transparenter Verbundsysteme (OV PR1165442a)
Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V., IKTSNjemačkaAutoclavesRok za 30 danaObjavljeno na 03. ruj 2026.