Poljska – Električna energija, grijanje, sunčeva i nuklearna energija – Budowa wodorowego magazynu energii w ramach Przedsięwzięcia pn. "Działania inwestycyjne w zakresie budowy infrastruktury Klastra Energii Powiatu Ryckiego"
Opis
Predmet narudžbe je dostava, zajedno s pratećim radovima i uslugama, u okviru: dizajn, dostava, montaža, integracija i pokretanje demonstracijske instalacije za skladištenje energije koja koristi vodoničku tehnologiju (dalje: "Instalacija za skladištenje energije"). Zahtjevi u vezi s Instalacijom za skladištenje energije određuje Prilog br. 1 do SWZ - Funkcionalno korisnički program. Cilj Instalacije za skladištenje energije je proizvodnja vodonika iz električne energije, njegovo skladištenje te kasnije konverzija skladištene energije u električnu energiju, što omogućuje demonstriranje i eksploataciju sistema u stvarnim uvjetima. Dostavljena Instalacija za skladištenje energije će biti smještena u Rykach, kod sportske dvorane. Cjelokupna Instalacija za skladištenje energije mora biti integrirana u mobilnu kontejnersku konstrukciju koja ispunjava važeće transportne norme. Instalacija za skladištenje energije mora biti opremljena vlastitim izvorom energije u obliku PV instalacije. PV instalacija mora biti integrirana s sustavom upravljanja, omogućiti efikasnu suradnju s elektrolizerom, skladištima energije te ostalim komponentama sustava, te omogućiti mogućnost priključka vanjskih izvora napajanja. Cilj realizacije narudžbe je stvoriti potpuno funkcionalnu pilot instalaciju koja omogućuje praktičnu procjenu rada sustava za skladištenje energije u obliku vodonika, verifikaciju njegovih tehničkih parametara te analizu učinkovitosti integracije vodoničke tehnologije s lokalnom energetskom infrastrukturom. Narudžba će se realizirati na ključ i obuhvaća sve radove potrebne za postizanje potpune eksploatacijske spremnosti instalacije, uključujući montažne, pokretne radove, funkcionalne testove te predaju potpune tehničke dokumentacije. 2. Ugovor o izvođenju narudžbe će biti sklopljen s Naručiteljem: Općinom Ryki. 3. Predmet narudžbe je neophodan za realizaciju Projekta pod nazivom "Investicijske aktivnosti u vezi s izgradnjom infrastrukture Energijskog klastera Ryckiego okruga" koje Općina Ryki realizira na temelju ugovora o sufinanciranju br. KPOD.03.12-IP.05-0065/24 sklopljenog s Ministarstvom za klimu i okoliš, koji je sufinanciran u okviru Nacionalnog plana oporavka i povećanja otpornosti Investicija B2.2.2/G1.1.2 Instalacije OZE koje realiziraju energetske zajednice, dio B podrška investicijama energetskih zajednica. Cilj Projekta je ograničavanje negativnog utjecaja na okoliš uz istodobno osiguravanje gospodarskog razvoja te energetske i ekološke sigurnosti zemlje. 4. Na temelju izvođenja narudžbe, Izvođač će primiti fiksnu nagradu, koja proizlazi iz njegove podnesene ponude. 5. Predmetna narudžba je namijenjena upotrebi fizičkih osoba, uključujući zaposlenike Naručitelja, zbog čega je opis predmeta narudžbe sastavljen uz uvažavanje zahtjeva u vezi dostupnosti za osobe s invaliditetom te dizajniran za sve korisnike (u skladu s člankom 100. st. 1. Zakona o javnim nabavkama). 6. U okviru realizacije narudžbe Izvođač je obavezan na: 1) Pripremu projektne dokumentacije, uključujući dobivanje potrebnih zakonskih suglasnosti i administrativnih akata, koja obuhvaća posebno: a) izradu projektne koncepcije; b) izradu izvođačkih projekata u području instalacijskih radova, u vezi s mrežama, instalacijama i uređajima za električnu energiju i elektroenergetiku; c) izradu izvođačkog projekta priključka instalacije na mrežu Operatora sustava distribucije (OSD) zajedno s njegovim suglasnošću u postrojenju; d) ako je to potrebno - uvođenje promjena u izdane uvjete priključka. Izvođač je također obavezan na dobivanje u ime i za račun Naručitelja: Općine Ryki, građevinske dozvole, ako je ona potrebna za izvođenje dostave. 2) Dostavu Instalacije za skladištenje energije. 3) Izvođenje građevinskih, montažnih i instalacijskih radova u skladu s odobrenom projektnom dokumentacijom, o kojoj je riječ u točki 1, uključujući sve radnje potrebne za pokretanje potpunog sustava. 7. Realizacija predmeta narudžbe mora biti u skladu s načelom - "ne čini ozbiljnu štetu", u skladu s člankom 17. Uredbe (EU) 2020/852. Europskog parlamenta i Vijeća te smjernicama za projekte financirane iz KPO. Izvođač se obavezuje osigurati da ponuđene dostave i usluge ne krše ovo načelo i predložiti odgovarajuća izjava ili dokumenta koja potvrđuju skladnost. Primijenjena rješenja moraju biti u skladu s svakim od šest ekoloških ciljeva načela: 1) Blagovanje klimatskim promjenama; 2) Prilagodba klimatskim promjenama; 3) Odgovarajuće korištenje i zaštita vodnih i morskih resursa; 4) Ekonomija zatvorenog kruga, uključujući spriječavanje nastanka otpada i reciklažu; 5) Spriječavanje i kontrola zagađenja zraka, vode ili tla; 6) Zaštita i obnovu biodiverziteta i ekosustava. 3. U skladu s člankom 257. Zakona o javnim nabavkama,
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Lengyelország – Fűtőolaj – Dostawa oleju opałowego lekkiego na potrzeby jednostek organizacyjnych Gminy Prusice
Gmina PrusicePoljskaHeating oilRok za 13 danaObjavljeno na 01. ruj 2026.
Lengyelország – Dízelolaj – Zakup oleju napędowego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych, będących w użytkowaniu Zamawiającego
Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.PoljskaDiesel oilRok za 30 danaObjavljeno na 01. ruj 2026.
Lengyelország – Villamos energia – Zakup i dystrybucja energii elektrycznej na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego (umowa kompleksowa).
Województwo Zachodniopomorskie - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w SzczeciniePoljskaElectricityElectricity distributionRok za 19 danaObjavljeno na 01. ruj 2026.
Lengyelország – Villamos energia, fűtés, nap- és nukleáris energia – Zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów użyteczności publicznej, oświetlenia ulicznego oraz innych obiektów i urządzeń użytkowanych przez Zamawiającego,na okres dostawy od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r.
Energia Komunalna Sp. z o.o.PoljskaElectricity, heating, solar and nuclear energyElectricityRok za 14 danaObjavljeno na 01. ruj 2026.