Görögország – Kisbuszok – Προμήθεια Λεωφορείων για τις ανάγκες των Δομών της Δ/νσης Προσχολικής Αγωγής, Προγραμμάτων Παιδιού, ΑμεΑ και Τρίτης Ηλικίας Δήμου Αγρινίου
Opis
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια : • Ενός Λεωφορείου με δυνατότητα μεταφοράς ατόμων με κινητικά προβλήματα για τις ανάγκες των Δομών της της Δ/νσης Προσχολικής Αγωγής, Προγραμμάτων Παιδιού, ΑμεΑ και Τρίτης Ηλικίας Δήμου Αγρινίου • Ενός λεωφορείου (9 θέσεων) μεταφοράς ατόμων για τις ανάγκες της Δομής Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων (Κ.Η.Φ.Η.) Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα: Α) Μικρό Λεωφορείο 22 +1+ θέσεων πλην οδηγού, εκτιμώμενης αξίας 126.000,00€ χωρίς Φ.Π.Α (156.240,00€ με Φ.Π.Α, Φ.Π.Α.: 30.240,00€) Το προς προμήθεια λεωφορείο προορίζεται για την μεταφορά ατόμων με κινητικά προβλήματα για τις ανάγκες των Δομών της της Δ/νσης Προσχολικής Αγωγής, Προγραμμάτων Παιδιού, ΑμεΑ και Τρίτης Ηλικίας Δήμου Αγρινίου. Β) Μικρό Λεωφορείο 9 θέσεων, εκτιμώμενης αξίας 53.234,00€ χωρίς Φ.Π.Α (66.010,16€ με Φ.Π.Α, Φ.Π.Α.: 12.776,16€). Το προς προμήθεια λεωφορείο προορίζεται για την μεταφορά ατόμων για τις ανάγκες της Δομής Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων (Κ.Η.Φ.Η.). Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 179.234,00 € μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 222.250,16€ / ΦΠΑ: 43.016,16€) Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 34114400-3. Προσφορές υποβάλλονται για ένα ή για όλα τα τμήματα από τον κάθε προσφέροντα. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε 18 μήνες από την υπογραφή της. Η σύμβαση θεωρείται ότι ολοκληρώθηκε στην περίπτωση που παραδόθηκε το σύνολο του συμβατικού αντικειμένου, πριν την συμπλήρωση του ανωτέρω χρονικού διαστήματος. Η σύμβαση τροποποιείται μόνο γραπτώς, κατόπιν συμφωνίας των δύο συμβαλλόμενων μερών με Απόφαση της Αναθέτουσας Αρχής και γνωμοδότησης του αρμόδιου οργάνου και υπό την προϋπόθεση ότι η τροποποίηση προβλέπεται από συμβατικό όρο. Τυχόν τροποποιήσεις δεν μπορούν να αφορούν το φυσικό ή το οικονομικό αντικείμενο της Διακήρυξης, το οποίο θα υλοποιηθεί όπως προδιαγράφεται. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι στην υπ αριθ.80/19-06-2025 Μελέτη της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Αγρινίου της παρούσας διακήρυξης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με κριτήριο την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής ανα είδος.
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Görögország – Tűzoltójárművek – Προμήθεια ενός (1) Πυροσβεστικού Σαρώθρου
Δήμος Άργους-ΜυκηνώνGrčkaFirefighting vehiclesSuction-sweeper vehiclesRok za 34 danaObjavljeno na 02. ruj 2026.
Görögország – Különleges célú járművek – Προμήθεια Συστημάτων Κέντρου Ελέγχου, Ασύρματης Επικοινωνίας, Drones και Κινητού Επιχειρησιακού Κέντρου στο πλαίσιο της Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Θήρας
ΔΗΜΟΣ ΘΗΡΑΣGrčkaSpecialist vehiclesWireless telecommunications systemInformation systemsRok za 32 danaObjavljeno na 31. kol 2026.
Görögország – Ambulanciás járművek – Προμήθεια ασθενοφόρων οχημάτων για το ΕΚΑΒ Αλεξανδρούπολης και το ΕΚΑΒ Καβάλας
ΕΘΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΜΕΣΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣGrčkaAmbulancesRok za 33 danaObjavljeno na 30. kol 2026.
Görögország – Rendőrségi járőrcsónakok – Προμήθεια πλωτών μέσων για το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗGrčkaPolice patrol boatsRok za 33 danaObjavljeno na 30. kol 2026.