Njemačka – Farmaceutski proizvodi – Abschluss nicht exkl. Arzneimittel-Rabattvereinb. nach § 130a Abs. 8 SGB V im Wege eines Open-House-Modells zum Wirkstoff Somatropin (ATC-Code nach WHO: H01AC01)
Opis
Predmet ove objave je sklapanje neisključivih ugovora o popustima prema § 130a st. 8 SGB V za lijekove s aktivnim sastojkom Somatropin (ATC-Code prema WHO: H01AC01). Sklapanje ugovora se odvija u okviru tzv. Open-House modela, što znači da je sklapanje ugovora tijekom razdoblja sudjelovanja dostupno svim zainteresiranim farmaceutskim poduzećima, ako ispunjavaju uvjete za sudjelovanje i prihvaćaju ih. To ima za posljedicu da se ne provode individualne pregovore o ugovoru i da nema (dostave) isključivosti. Napominje se da je količina nabave nepoznata, jer ovisi o potražnji i razvoju broja osiguranika, o načinu na koji liječnici propisuju lijekove, te o načinu na koji javne apoteke isporučuju i skladište lijekove. Stoga se ne garantiraju minimalne količine nabave. Zainteresirana farmaceutska poduzeća mogu preuzeti dokumentaciju za sudjelovanje preko projektnog prostora Njemačkog portala za javne nabave (DTVP). Potrebno je prvo podnijeti zahtjev za pristup projektnom prostoru. Nakon što je potvrda pristupa obavljena od strane naručitelja, može se pristupiti dokumentaciji za sudjelovanje. O sadržaju dokumentacije za sudjelovanje - posebno o sadržaju ugovora o popustima i navedenim popustima - mora se čuvati apsolutno šutnje. Potpun ili djelomičan prijenos ili dostavljanje sadržaja dokumentacije za sudjelovanje trećim licima zahtijeva prijevremenu pisanu suglasnost naručitelja. Ako se od sudjelovanja odustane, sve dokumentacije moraju se neposredno uništi u skladu s zakonodavstvom o zaštiti podataka. Dokumentacija koju je potrebno predati navedena je u dokumentima "Pismo" i "Objašnjenja ugovornih uvjeta" objavljenim u projektnom prostoru. Komunikacija, uključujući dostavu dokumentacije za sudjelovanje, odvija se elektronički preko portala DTVP; detalji o tome navedeni su u navedenim dokumentima. Sva drugačija navedena u objavi o narudžbi posvećena su tehničkim razlozima i ne imaju obvezujući karakter. Zahtjevi za sudjelovanje mogu se prvi put podnijeti do 7. srpnja 2026. Sva dodatna razdoblja za podnošenje možete pronaći u prilogu "Rokovi za podnošenje" objavljenom u projektnom prostoru. Ako je dan podnošenja roka subota, nedjelja ili državni praznik, zamjenjuje ga sljedeći radni dan. Ako je pristup kasan, podneseni zahtjevi za sudjelovanje će se uzeti u obzir za sljedeće razdoblje podnošenja. Ugovor o popustima završava, nezavisno o datumu sklapanja ugovora, najkasnije 31. srpnja 2028. Naručitelj se rezervira pravo prekinuti Open-House postupak prije vremena, posebno u slučaju sklapanja isključivih ugovora o popustima; u tom slučaju završavaju već sklopljeni ugovori o popustima u skladu s ugovornim odredbama. Prema iskustvu naručitelja, isključivi ugovori o popustima obično stupaju na snagu 8 do 12 mjeseci nakon objave odgovarajuće objave o narudžbi u Dodatku Službenog lista Europske unije.
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Arzneimittel- Rahmenrabattverträge nach §130a Absatz 8 SGB V
Kaufmännische Krankenkasse - KKHNjemačkaPharmaceutical productsRok za 41 danObjavljeno na 03. ruj 2026.
Németország – Orvosi felszerelések – Austausch MRT-Scanner im laufenden Betrieb
Thoraxklinik Heidelberg gGmbH - Universitätsklinikum HeidelbergNjemačkaMedical equipmentsImaging equipment for medical, dental and veterinary useMagnetic resonance imaging equipmentNema rokaObjavljeno na 03. ruj 2026.
Németország – Orvosi felszerelések – Ortenau Klinikum - Achern Neubau Klinikgebäude 81022 (AC 20-30), VE5018 (KG620) Endoskopietürme Gyn
Ortenau KlinikumNjemačkaMedical equipmentsEndoscopy, endosurgery devicesRok za 31 danObjavljeno na 03. ruj 2026.
Németország – Autoklávok – Autoklav zur Laminatherstellung transparenter Verbundsysteme (OV PR1165442a)
Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V., IKTSNjemačkaAutoclavesRok za 30 danaObjavljeno na 03. ruj 2026.