Finnország – IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás – Tieliikenteen teknisten järjestelmien suunnittelu-, toteutus-, ylläpito- ja kehittämispalvelut (uusi hankintailmoitus)
Opis
Hankinnan kohteena on puitejärjestely tieliikenteen teknisten ohjausjärjestelmien suunnittelu-, toteutus-, ylläpito- sekä kehittämispalveluista hankinta-asiakirjojen tarkemmin osoittamassa laajuudessa. Puitejärjestely jakautuu neljään eri osa-alueeseen: - Osa-alue 1: Tieliikenteen teknisten järjestelmien suunnittelutehtävät - Osa-alue 2: Tieliikenteen teknisten järjestelmien toteutustehtävät - Osa-alue 3: Tieliikenteen teknisten järjestelmien ylläpitotehtävät - Osa-alue 4: Tieliikenteen teknisten järjestelmien kehittämistehtävät Tarjous on mahdollista jättää yhteen tai useampaan osa-alueeseen. Puitejärjestelyn tarkemmat tiedot on kuvattu liitteessä 1 hankinnan kohteen kuvaus. SOPIMUSKAUSI Sopimuskausi alkaa puitesopimuksen allekirjoittamisesta ja se on voimassa määräaikaisena 31.1.2029 asti. Määräaikaisen sopimuskauden jälkeen sopimus voi jatkua optiokaudella siten, että optiokausi on yhden vuoden mittainen. Sopimus päättyy automaattisesti, mikäli sopimusta ei ole irtisanottu tai optiokautta ole otettu käyttöön. PUITEJÄRJESTELYN LAAJUUS Osa-alueen 1 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 8 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Osa-alueen 2 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 8 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Osa-alueen 3 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 12 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Osa-alueen 4 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 6 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Koko puitejärjestelyn ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 34 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden.
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Finnország – Adatkezelési szolgáltatások – Ulkoisen liikennetiedon hankinta - 2026-2032 (DPS)
Fintraffic Tie OyFinskaData servicesData-processing servicesData capture servicesNema rokaObjavljeno na 30. kol 2026.
Finnország – IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás – Valtion lasku- ja hankintasanomien välityspalvelut
ValtiokonttoriFinskaIT services: consulting, software development, Internet and supportScanning and invoicing servicesRok za 31 danObjavljeno na 30. kol 2026.
Finnország – IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás – Digital exhibition design, software development and production for the reopening exhibition for the National Museum of Finland.
Finnish Heritage Agency / MuseovirastoFinskaIT services: consulting, software development, Internet and supportSoftware programming and consultancy servicesIndustry specific software development servicesRok za 7 danaObjavljeno na 27. kol 2026.
Finnország – Internetszolgáltatások – Kaapeli-TV ja laajakaistaliittymät
Petterinkulma OyFinskaInternet servicesTelevision and radio broadcast transmission servicesData transmission servicesRok za 28 danaObjavljeno na 25. kol 2026.