Njemačka – Farmaceutski proizvodi – Abschluss nicht exkl. Arzneimittel-Rabattvereinb. nach § 130a Abs. 8 SGB V im Wege eines Open-House-Modells zum Wirkstoff Lanthan(III)carbonat in der Darreichungsform Kautabletten
Opis
Predmet ove objave je zaključivanje neisključivih rabata u skladu s 130a. st. 8. SGB V o lijekovima s aktivnom tvarju lanthan(III) karbonat u obliku žvakaćih tableta (ATC- kod prema WHO: V03AE03). Zaključivanje ugovora se odvija u okviru takozvanog Open-House modela, što znači da je zaključivanje ugovora u razdoblju sudjelovanja otvoreno za sve zainteresirane farmaceutske tvrtke, pod uvjetom da ispunjavaju uvjete za sudjelovanje i prihvaćaju ih. To ima za posljedicu da se pojedinačne pregovore o ugovoru ne vode i da nema (dostavne) isključivosti. Napominje se da je količina nabave nepoznata, jer ovisi o zahtjevu i razvoju broja osiguranika, o načinu na koji liječnici propisuju lijekove te o načinu na koji javne apoteke isporučuju i čuvaju lijekove. Minimalne količine nabave se, stoga, ne garantiraju. Zainteresirane farmaceutske tvrtke mogu preuzeti dokumentaciju za sudjelovanje preko projektnog prostora Njemačkog portala za javne nabave (DTVP). Za to je prvo potrebno podnijeti zahtjev za pristup projektnom prostoru. Nakon što se otključa od strane naručitelja, moguće je pristupiti dokumentaciji za sudjelovanje. O sadržaju dokumentacije za sudjelovanje - posebno o sadržaju ugovora o rabatima i rabatima navedenim u njemu - mora se čuvati apsolutno šutnja. Potpun ili djelomičan prijenos ili dostupnost sadržaja dokumentacije za sudjelovanje trećim licima zahtijeva prijevremenu pisanu suglasnost naručitelja. Ako se od sudjelovanja odustane, sve dokumentacije moraju se nekažnjeno unišiti u skladu s pravilima o zaštiti podataka. Dokumentacija koju je potrebno predati nalazi se u dokumentima "Pismo" i "Objašnjenje ugovornih uvjeta" objavljenim u projektnom prostoru. Komunikacija, uključujući slanje dokumentacije za sudjelovanje, odvija se elektronski preko portala za javne nabave DTVP; detalji o tome nalaze se u navedenim dokumentima. Ako postoje suprotnosti u objavi o narudžbi, one su posljedica tehničkih razloga i ne imaju obvezujući karakter. Zahtjevi za sudjelovanje mogu se prvi put podnijeti do 7. srpnja 2026. Svi dodatni rokovi za podnošenje nalaze se u prilogu "Rokovi za podnošenje" objavljenom u projektnom prostoru. Ako je dan podnošenja roka subota, nedjelja ili državni praznik, zamjenjuje ga sljedeći radni dan. Ako se zahtjevi za sudjelovanje dostave kasno, budu uzeti u obzir za sljedeći rok podnošenja. Ugovor o rabatima završava, nezavisno o datumu zaključivanja ugovora, najkasnije 31. srpnja 2028. Naručitelj se rezervira pravo da Open-House postupak prekinu prije vremena, posebno u slučaju zaključivanja isključivih ugovora o rabatima; u tom slučaju ugovori o rabatima koji su već zaključeni završavaju u skladu s ugovornim odredbama. Na temelju iskustava naručitelja, isključivi ugovori o rabatima obično stupaju na snagu 8 do 12 mjeseci nakon objave odgovarajuće objave o narudžbi u Dodatku k Uredbi o objavama Europske unije.
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Németország – Hordágyak – Unfalltransporter
Klinikum Main-SpessartNjemačkaStretchersBeds for medical useMedical furnitureRok za 40 danaObjavljeno na 02. ruj 2026.
Németország – Egészségügyi papír – Rahmenvertrag Hygienepapier
Vergabe und Beschaffungszentrum DortmundNjemačkaPaper sanitaryToilet paper, handkerchiefs, hand towels and serviettesToilet paperRok za 32 danaObjavljeno na 02. ruj 2026.
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Abschluss nicht-exklusiver Rabattvereinbarungen nach § 130a Abs. 8 SGB V zu den genannten Wirkstoffen mit Abschlussmöglichkeit im Rahmen des sogenannten Open-House-Verfahrens.
KKH Kaufmännische KrankenkasseNjemačkaPharmaceutical productsRok za 119 danaObjavljeno na 02. ruj 2026.
Németország – Orvosi felszerelések, gyógyszerek és testápolási termékek – 6003109359 - 1/DLII6/VM037 - Medizinprodukt Armtragetuch Musselin
Bundesamt für Infrastruktur, Umweltschutz und Dienstleistungen der BundeswehrNjemačkaMedical equipments, pharmaceuticals and personal care productsDisposable non-chemical medical consumables and haematological consumablesRok za 29 danaObjavljeno na 02. ruj 2026.