Francuska – Usluge upravljanja i vođenja kazina – Délégation de service public du casino de Pornichet
Opis
Ugovor o delegaciji javnog poslovanja kazina, u skladu s člancima L. 1411-1 i sl. i R. 1411-1 i sl. Općeg zakona o lokalnim samoupravama i Uredbom od 14. svibnja 2007. o reguliranju igara u kazinima. Delegat će na svoj rizik i trošak obavljati upravno, tehničko, trgovačko i financijsko vođenje javnog poslovanja Kazina, koristeći se sredstvima u okviru delegacije, i nadoknađuje se od rezultata poslovanja usluga, putem prihoda od korisnika. Delegator ne raspolaže imovinom koja bi mogla primiti aktivnosti vezane uz delegirane usluge, pa će delegat morati predložiti jedno ili više imovinskih rješenja za smještaj Kazina u Pornichetu. Osim toga, delegat će biti nadležan za obavljanje sljedećih usluga: - igrališta u kojima se obavljaju igre vezane za aktivnost kazina, - bar, - restoran. Delegat će biti dužan obavljati program investiranja koji je predložio, kao i održavanje i obnovu opreme Kazina. Trebaće uvesti sredstva potrebna za aktivno pridonijeti razvoju turizma, ekonomskom i kulturnom razvoju Općine, kroz ponudu restorana i česte i raznovrsne animacije (zabavne i umjetničke animacije, programiranje predstava itd.) i upravljanje igrama na sreću i novcem u skladu s propisima zakona i propisa koji se primjenjuju na ovaj sektor aktivnosti. Delegat će morati osigurati u roku potrebnom za stupanje na snagu 15. svibnja 2027. sve potrebne administrativne dozvole za obavljanje tih aktivnosti, a posebno dozvolu predviđenu Uredbom od 14. svibnja 2007. o reguliranju igara u kazinima. Delegat će se nadoknaditi putem prihoda od korisnika. Nema subvencija koje će biti isplaćene delegatu u okviru obavljanja usluga. Delegat će morati platiti: - porez na brutto dobit od igara, u skladu s člankom L. 2333-54 Općeg zakona o lokalnim samoupravama. Stopa općinskog odrezivanja na brutto dobit od igara će biti pregovarana s kandidatima, - financijsku doprinos razvoju turizma, sporta i kulture, - iznose namijenjene Centru za socijalnu djelatnost Općine Pornichet i uzeti od strane kazina pod nazivom "siročad", u skladu s člankom 2. Uredbe od 29. listopada 2010. o načinu uvođenja, oporavka i kontrole posebnih odrezivanja na igre u kazinima koje se obavljaju u skladu s člancima L. 321-1 i sl. Zakona o unutarnjoj sigurnosti. Najveći rok delegiranja javnog poslovanja je 20 godina. Trajanje ugovora će biti određeno u skladu s važnošću i trajanjem amortizacije investiranja financiranih, posebno u okviru jednog ili više imovinskih rješenja koje je predložio delegat, u skladu s člankom L3114-7 Zakona o javnim nabavkama. Ugovor će stupiti na snagu 15. svibnja 2027. Procijenjena vrijednost je 9.200.000,00 EUR bez PDV-a godišnje, odnosno 184.000.000,00 EUR bez PDV-a za najveći rok od 20 godina.
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Franciaország – Múzeumi szolgáltatások – Prestations d'accueil, de réservation, d'information, de vente, d'accompagnement des publics et prestations de contrôle, de sécurité incendie et de sûreté des musées de la Ville de Reims et du centre de conservation des œuvres-.
Ville de ReimsFrancuskaMuseum servicesSecurity servicesRok za 41 danObjavljeno na 30. kol 2026.
Franciaország – Művészetilétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – Prestations techniques et de services audiovisuels pour l'activité évènementielle du Couvent des Jacobins
DESTINATION RENNESFrancuskaArts-facility operation servicesRok za 34 danaObjavljeno na 30. kol 2026.
Franciaország – Sportesemény-szervezési szolgáltatások – SERVICES D'ENCADREMENT D'ACTIVITES SPORTIVES ET DE LOCATIONS DE MATERIELS POUR L'ARCOUADE - CENTRE JEAN LASSALLE
Mairie de TarbesFrancuskaSports-event organisation servicesRok za 29 danaObjavljeno na 30. kol 2026.
Franciaország – Sportlétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – Installation, Exploitation, Gestion et Démontage d'une Patinoire Temporaire et de services complémentaires sur la commune de Chamonix Mont-Blanc
Office de Tourisme de la Vallée de Chamonix Mont-BlancFrancuskaSports facilities operation servicesLeisure equipmentModular and portable buildingsRok za 27 danaObjavljeno na 27. kol 2026.