Danska – Savjetodavna usluge u području niskogradnje – Solvænget - Totalrådgivningsudbud
Opis
Ovaj natječaj za javno nabavu odnosi se na ukupnu savjetodavnu uslugu za Boligforeningen Lillebælts planiranje i izvođenje potpune renovacije odjeljka 01 – Solvænget u Nr. Aaby. Na temelju plana za potpunu renovaciju, koji je odobren na skemi A u Landsbyggefonden i Middelfart općini, trebala bi se obnoviti odjeljka 01, Solvænget. Renovacija obuhvaća 64 postojećih stambenih jedinica izgrađenih 1946. – 1953. kao podržani izgradnji prema Zakonu o stambenim jedinicama i slično, LBK br. 1023 s kasnijim izmjenama. Jedinice su izgrađene kao 40 redovnih kuća u 2-3 kat (37 u 2 katu, 3 u 3 katu) i 24 jedinice u 1 katu.
Projekt renovacije sadrži sljedeće glavne elemente: Renoviranje obuhvaća različite stupnjeve preuređenja/renoviranja i podijeljeno je na sljedeće glavne dijelove:
- Delafsnit 301, br. 1-37 – Renoviranje
- Delafsnit 307, br. 2-42 – Renoviranje
- Delafsnit 308, br. 44-66 – Renoviranje
- Delafsnit 308, br. 39-61 – Renoviranje i pristupačne stambene jedinice
Skema A i proces stanovanja
Može se obavijestiti da je projekt dobio odobrenje skeme A u prosincu 2025. Ukupna savjetodavna usluga obuhvaća projektiranje predložaka za raspoređivanje/projektne predložke, projekt vlasti, projekt javnog natječaja, poduzetničko javno natječaje (glavni poduzetnik), izvršni projekt i kao izvršeni. Ukupni savjetodavac je odgovoran za prijedloge vlasti, upravljanje projektom, upravljanje gradnjom, stručno nadzor, praćenje, upravljanje IKT-om, upravljanje održivosti i koordinaciju radnog okruženja (P+B).
Trošak poduzetnika
Troškovi za poduzetnike (trošak poduzetnika) za ovu renovaciju su procijenjeni na ukupni budžet od 106.930.318 kr. uključujući gradilište/zimske pripreme i isključujući PDV (133.662.897 kr. uključujući PDV). Poznati LBF-budžet 06.10.2025 (indeks 2025/K2) je priložen u materijalu za javni natječaj. Budžet pokazuje troškove uključujući PDV.
Javni natječaj
Javni natječaj za ukupnu savjetodavnu uslugu provodi se kao javni natječaj s pregovorima prema Zakonu o javnim nabavkama §§ 61-66 s prethodnom prekvalifikacijom. Naredbodanac si zadržava pravo da ne provodi pregovore i na taj način dodjeljuje ugovor na temelju početnog ponude. Vremenski plan u javnom natječaju je uređen tako da se ne provodi okrug pregovora, već se dodjeljuje na temelju početnog ponude. Ako se provede pregovor, vremenski plan će se paralelno pomaknuti odgovarajuće. Kriterij za dodjelu je „Najbolji odnos između cijene i kvalitete“ prema Zakonu o javnim nabavkama § 162, st. 1, br. 3).
Isključivanje
Ekonomski subjekt isključuje se iz sudjelovanja ako je ekonomski subjekt obuhvaćen jednom od obaveznih razloga za isključenje u Zakonu o javnim nabavkama § 135, st. 1-3, i § 136, st. 1, br. 1-4. Dalje, ekonomski subjekt isključuje se iz sudjelovanja ako je ekonomski subjekt obuhvaćen dobrovoljnim razlozima za isključenje u Zakonu o javnim nabavkama § 137 st. 1, br. 1-2. Ekonomski subjekt ne može biti isključen iz sudjelovanja ako ekonomski subjekt predloži dovoljne dokumente da je ekonomski subjekt pouzdan, iako je ekonomski subjekt obuhvaćen jednom ili više razloga za isključenje u Zakonu o javnim nabavkama §§ 135-137, prema Zakonu o javnim nabavkama § 138, st. 1. Ne može se dodijeliti ugovor sljedećim tvrtkama, prema Odluci Vijeća (EU) 2022/576 od 8. travnja 2022. o izmjeni Odluke (EU) br. 833/2014 o restriktivnim mjera na temelju Ruskih djelovanja koja destabiliziraju situaciju u Ukrajini:
A. ruski državljanin ili fizička ili pravna osoba, jedinice ili tijela koja su uspostavljena u Rusiji
B. pravne osobe, jedinice ili tijela, od kojih jedna jedinica kao spomenuto u ovom članku litra a) direktno ili indirektno vlasništvo više od 50 %, ili
C. fizičke ili pravne osobe, jedinice ili tijela koje djeluju u ime ili na uputu jedinice kao spomenuto u ovom članku litra a) ili b)
Slično, ne mogu se koristiti podizvođač ili podrške jedinice koje su obuhvaćene iznad, ako ovaj akter doprinosi više od 10 % vrijednosti ugovora.
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – Ventilationsservice og ventilationsarbejder
Fællesindkøb MidtDanskaArchitectural, construction, engineering and inspection servicesVentilation installation workRepair and maintenance services of mechanical building installationsRok za 15 danaObjavljeno na 02. ruj 2026.
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – DT-PV.R008 - Rammeaftale om naturfaglig rådgivning
VejdirektoratetDanskaArchitectural, construction, engineering and inspection servicesEnvironmental servicesRok za 8 danaObjavljeno na 01. ruj 2026.
Dánia – Mérnöki szolgáltatások – Rammeaftale for totalrådgivning om kunstgræsbaner og andre idrætsanlæg
Rødovre KommuneDanskaEngineering servicesEngineering design servicesArchitectural, construction, engineering and inspection servicesRok za 28 danaObjavljeno na 01. ruj 2026.
Dánia – Kivitelezési tanácsadó szolgáltatások – Totalrådgivning ifm. renovering af AB Odense Afdeling 5 Bolbroparken.
Arbejdernes Boligforening OdenseDanskaConstruction consultancy servicesArchitectural, construction, engineering and inspection servicesNema rokaObjavljeno na 01. ruj 2026.