Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Errichtung und Betrieb eines Gigabitnetzes im Kreis Recklinghausen (Graue Flecken)
Leírás
A Recklinghauseni körzet (a továbbiakban "koncessziós adó") az Észak-Ruhr-vidék északi részén található Észak-Rajna-Vesztfália tartományban. A lakosság száma körülbelül 620.000 fő. A körzet tíz középső és nagy városból áll, amelyek Castrop-Rauxel, Datteln, Dorsten, Gladbeck, Haltern am See, Herten, Marl, Oer-Erkenschwick, Recklinghausen és Waltrop, mintegy 30.000 és kb. 120.000 lakossal. A beszerzési eljárás célja, hogy egy hálózati üzemeltetőt találjanak, aki a koncessziós tárgyhoz tartozó összes címre a jövőre orientált széles sávú ellátást biztosítja. A koncessziós adó a közszolgáltatás keretében sokféle kötelező és önkéntes feladatot lát el. Az önálló önkéntes feladatok közé tartozik a gazdasági fejlesztés, amely a körzeti szinten már a szükséges kereteken belül foglalkozott a széles sávú ellátással és a digitalizáció gazdasági releváns kérdéseivel. A teljesítményű széles sávú csatlakozás kiépítése nemcsak a közszolgáltatás alapvető feltételeit szolgálja, hanem a gazdasági növekedés és a növekvő jólét alapvető feltétele. A koncessziós adó célja, hogy a projektterületen minden háztartásnak és minden vállalatnak közepes távon egy teljesítőképes 1 Gbit/s-szimmetrikus gigabit széles sávú csatlakozást biztosítson. Ezzel a koncessziós adó 2024. szeptember 27-én kérelemmel fordult a Szövetségi Köztársasághoz a támogatás megadása érdekében, és 2024. november 15-én egy előzetes összeget tartalmazó támogatási határozatot (Melléklet 01a) és a módosítási határozatot (Melléklet 01b) 2026. február 26-án kapott. A részletek a teljesítmény leírásából olvashatók.
CPV kódok
Dokumentumok és benyújtás
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Kapcsolódó közbeszerzések
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Vergabe einer Dienstleistungskonzession für den öffentlich geförderten Aufbau und Betrieb eines Gigabitnetzes nach § 5 Gigabit-Rahmenregelung des Bundesministerium für Verkehr und digitale Infrastruktur vom 01.08.2024.
Markt WertachNémetországTelephone and data transmission servicesCommunications networkNincs határidő megadvaMegjelent 2026. aug. 31.
Németország – Postai kézbesítési szolgáltatás – Förmliche Zustellungsaufträge bei dem Amtsgericht Coburg
Freistaat Bayern, vertreten durch die Direktorin des Amtsgerichts CoburgNémetországMail delivery servicesData capture servicesHatáridő 34 nap múlvaMegjelent 2026. aug. 31.
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – ÄNDERUNGSBEKANNTMACHUNG: Bereitstellung eines flächendeckenden Gigabitnetzes und Angebot breitbandiger Telekommunikationsdienste in unterversorgten Gebieten (Dunkelgraue Flecken) der Stadt Melsungen im Wirtschaftlichkeitslückenmodell.
Magistrat der Stadt MelsungenNémetországTelephone and data transmission servicesCommunications infrastructureCommunications networkNincs határidő megadvaMegjelent 2026. aug. 30.
Németország – Postai szolgáltatások – Rahmenvereinbarung Postdienstleistungen für die Landespolizeiinspektionen Gera, Gotha und Jena sowie die Autobahnpolizeiinspektion
Thüringer Polizei, Landespolizeidirektion, Sachgebiet 24 - Zentrale Beschaffung/DienstleistungenNémetországPostal servicesHatáridő 44 nap múlvaMegjelent 2026. aug. 30.