Németország – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – Bäder, Sport und Freizeit Salzgitter GmbH - Sanierung und Modernisierung des Thermalsolbades in Salzgitter-Bad
Leírás
A Salzgitter-Bad termális sófürdőjével, a sóhullámfürdő, a szauna, a fitness, a fizioterápia és a gasztronómia egy kiterjedt szabadidő-, egészségügyi, pihenő- és úszó sportprogramot kínál a Salzgitter régióban, amely széles bevonási területet fed le. A termális sófürdőt 1972-ben építették, és az évek során részletekben felújították és átépítették. A termális sófürdőt most teljes objektumként jövőképessé kell tenni. 2020-ban elkészült egy megvalósíthatósági tanulmány. Egy 2023-as kiegészítő tanulmányban üzleti és technikai szempontból kimutatták, hogy a korábbi felújítási és vonzerő-gyarapítási koncepció nem elég, és a befektetési igény jelentősen magasabb lesz, ha a fürdőt hosszú távon meg kell őrizni. Ezenkívül különböző pozicionálási lehetőségeket vizsgáltak. Alapvetően eldöntötték, hogy a termális sófürdőt 24 millió eurónak megfelelő nettó teljes befektetési összeggel kell felújítani és modernizálni. A létező létesítmények felújítása és vonzerő-gyarapítása a pozicionálás megtartásával történik (V2 / Future Variants Follow-up Variants a Kannewischer cég által). Előbb a támogatásra jogosult részleges intézkedéseket kell végrehajtani (pl. úszócsarnok mennyezet és kültéri medence felújítása), amelyek nem részei ennek a hirdetménynek. Ezenkívül 3,4 millió EUR nettó költségvetésre számítanak, így még 20,6 millió EUR nettó (beépített építési mellékköltségek) áll rendelkezésre. A kor miatt (építési év: 1972) szükség van az öltözők, ellátóvezetékek és ventilációs rendszerek, a szanitáriumok, valamint a fürdő hozzáférésének felújítására és újragondolására, korosodás- és mozgássérültek számára, teljes hozzáférhetőséggel. Az egyes létesítmények közötti optimalizált útvonalak megtervezése célszerű. Emellett egy energetikai épületfelújítást kell előírni (pl. dőlő üvegfelületek). A vonzerő-gyarapításra vonatkozó javaslatok például: - Új bejárat és étterem elrendezés (központi csatlakozás) - Öltözők/szanitáriumok újraszervezése - Úszócsarnok vonzerő-gyarapítása kínálati bővítéssel - Fitness + Fizioterápia + Adminisztráció újraszervezése - Fitnessterületek összevonása és növelése - Kültéri szauna és pihenőterület újjáépítése A BSF igazgatósága megbízást kapott a további projekt- és tervezői tervezés, valamint a konkrét projektfinanszírozás előkészítésére, és ezeket az igazgatóságon keresztül a tulajdonosoknak / a tanácsnak a döntés elé kell terjeszteni. A további projekt-/tervezési és finanszírozási tervezés során figyelembe kell venni: - A tervezetben előírt központi bejárati helyzet miatt a "utcaszint/bádé szint" magasságkülönbsége miatt lehetséges, hogy variánsokat kell kidolgozni. - A felújítási és modernizációs intézkedések fázisokban történő végrehajtása előírt, hogy a termális sófürdő teljes bezárását elkerüljék. További központi projektcélok a termális sófürdő energia- és erőforrásokra való takarékos, ökologikus és gazdaságos építési és üzemeltetési módja. Ezt egy hatékony, tartós, fenntartható, karbantartásigényes és kevés gondozást igénylő konstrukcióval is biztosítani kell. A Salzgitter-Bad egy hivatalosan elismert hely, ahol sókúrával foglalkoznak. A termális sófürdőt saját kúttal működtetik. Körülbelül 200 méter mélységből 25 százalékos természetes sót közvetlenül a forrásból a termális sófürdőbe szivattyúznak (táv: kb. 2 km). A termális sófürdőben a természetes sót feldolgozzák, és az optimális koncentrációban (kb. 2-4%) a medencékhez adagolják, valamint terapeutikus alkalmazásokra használják. Van egy vízgazdálkodási engedély, hogy a tisztított sótartalmú szennyvíz a "Innerste" vízfolyásba 9756 m³/a mennyiségig vezethető ki egy nyomó- és csöves vezeték (táv: kb. 3 km) segítségével. Ez az engedély 2045. március 1-jéig hatályos. A lejárat vagy visszavonás az EU-jog változásával is lehetséges, és már a Salzgitter városi környezetvédelmi hivatal által lehetőségként emlegetett. Ezt a tervezésnél figyelembe kell venni. A 2. negyedévben 2026-ban először a projektvezetési szolgáltatások kerültek kiírásra. A BSF számára a következő időablakot határozta meg (tervezet keretidőpont): - 2026/12-ig: tervezési szolgáltatások kiírása - 2027/12-ig: tervezési fázis (előzetes tervezés, tervezési tervezés, bizottság döntése, építési engedély, építési engedély, kivitelezési tervezés) - 2028/06-ig: kivitelezési előkészületek (szakmák kiírása, pályázat, megbízás) - 2028/10-ig: lehetséges építési kezdet - 2031/1
CPV kódok
Dokumentumok és benyújtás
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Kapcsolódó közbeszerzések
Németország – Mérnöki tervezési szolgáltatások – SV-JWA-260803-012 - Ausbauvorhaben Föhringer Ring, Baugrunduntersuchungen & Baugrundgutachten
SWM Infrastruktur GmbH & Co. KGNémetországEngineering design servicesHatáridő 19 nap múlvaMegjelent 2026. szept. 03.
Németország – Mérnöki szolgáltatások – Ersatzneubau Brücken - BW 05b+06b+07b - Gleisbau - und Fahrleitungsplanung
Berliner Verkehrsbetriebe, Bereich Einkauf/ MaterialwirtschaftNémetországEngineering servicesNincs határidő megadvaMegjelent 2026. szept. 03.
Németország – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – Erweiterung und Umbau der Zentralen Leitstelle Westthüringenn - Objektplanung Gebäude
Zweckverband Zentrale Leitstelle WestthüringenNémetországArchitectural, construction, engineering and inspection servicesArchitectural, engineering and planning servicesNincs határidő megadvaMegjelent 2026. szept. 03.
Németország – Műszaki ellenőrzési szolgáltatások – Überprüfung ortsveränderlicher Betriebsmittel, Zwickau
Stadtverwaltung Zwickau, vertreten durch die BFZ Service GmbHNémetországTechnical inspection servicesHatáridő 39 nap múlvaMegjelent 2026. szept. 03.