Vjaġġa lill-kontenut
Regħa għall-ftit

Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Ανοικτός Δημόσιος Διαγωνισμός για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝil-GreċjaNpubblikat fi 30 Aww 2026
31 ajam left

Deskrizzjoni

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η εκτέλεση και αποκλειστική εκμετάλλευση δημόσιων τακτικών υπεραστικών οδικών μεταφορών επιβατών, -καθώς και συνοδευόμενων δεμάτων άνω των 10 κιλών ή ασυνόδευτων δεμάτων- με λεωφορεία στην Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου και ειδικότερα στο δίκτυο που αποτυπώνεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ IV της παρούσας Διακήρυξης μέσω σύμβασης παραχώρησης υπηρεσιών δημόσιων επιβατικών μεταφορών, σύμφωνα με τις διατάξεις του ν. 4974/2022 και ιδίως, του κεφαλαίου Ε΄, καθώς και του Κανονισμού (ΕΚ) 1370/2007. Συγκεκριμένα, το αντικείμενο της σύμβασης υποδιαιρείται σε δύο (2) Τμήματα ως εξής: ΤΜΗΜΑ 1: «Παραχώρηση δικαιώματος αποκλειστικής εκμετάλλευσης δημόσιων τακτικών υπεραστικών μεταφορών επιβατών με λεωφορείο στη νήσο Μύκονο της Π.Ε. Μυκόνου της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου», εκτιμώμενης αξίας 21.500.000,00 € πλέον ΦΠΑ [ήτοι, 2.150.000 € ετησίως, για δέκα (10) έτη] και ΤΜΗΜΑ 2: «Παραχώρηση δικαιώματος αποκλειστικής εκμετάλλευσης δημόσιων τακτικών υπεραστικών μεταφορών επιβατών με λεωφορείο στη νήσο Ρόδο της Π.Ε. Ρόδου της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου», εκτιμώμενης αξίας 60.000.000,00 € πλέον ΦΠΑ [ήτοι, 6.000.000 € ετησίως, για δέκα (10) έτη] Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης, ανέρχεται συνολικά στο ποσό των 81.500.000,00 € μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 13 % (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: € 92.095.000,00). Συμπεριλαμβανομένου δικαιώματος προαίρεσης, εφόσον ασκηθεί υπό τους όρους και τις προϋποθέσεις της παρ. 4 του άρθρου 4 του Κανονισμού (ΕΚ) 1370/2007, η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης δύναται να ανέλθει στο ποσό των 122.250.000,00 € μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 13 % (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: € 138.142.250,00). Ημερομηνία αποσφράγισης: 01/10/2026 15:00:00 (τοπική)

Kodi CPV

Public road transport services

Dokumenti & sottomissjoni

Riżumat tal-Intelligenza Artifiċjali
Iġib il-ħdan għal riżumat tal-Intelligenza Artifiċjali

Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.

Offerti relatati