Horvátország – Építési munka felügyelete – Usluga stručnog nadzora i koordinatora zaštite na radu nad izvođenjem radova na izgradnji parka Zelena oaza
Beschrijving
Predmet nabave su usluge stručnog nadzora i koordinatora zaštite na radu nad izvođenjem radova na izgradnji parka Zelena oaza. Projektom „Zelena oaza Čakovca“ planira se uspostava nove zelene infrastrukture u urbanom području Grada Čakovca kroz izgradnju suvremenog gradskog parka koji će u potpunosti zamijeniti postojeću, zapuštenu i neiskorištenu površinu. Navedenom intervencijom uspostavit će se nova zelena infrastruktura koja u potpunosti slijedi odredbe Programa razvoja zelene infrastrukture u urbanim područjima 2021.-2030. kao i načela Novog europskog Bauhausa – održivost, inkluzivnost i estetska kvaliteta prostora. Novi park bit će izgrađen sukladno izrađenom Glavnom projektu s izmjenama i dopunama (URBIA ARH-09/2023-ID) i ishođenoj pravomoćnoj građevinskoj dozvoli. Park naziva Zelena oaza Čakovca zamišljen je kao zelena infrastruktura, prostor za kvalitetno provođenje vremena na otvorenom, edukaciju lokalnog stanovništva te kao površina koja pridonosi ublažavanju utjecaja klimatskih promjena na prostoru Čakovca. Istovremeno, značajna površina i raznolikost sadržaja čine park s turističkom atrakcijom. Primijenjen je suvremeni pristup projektiranju parkovnih površina, odnosno suvremenim načelima oblikovanja gradskih zelenih prostora koji uvažavaju i poboljšavaju urbanu biološku raznolikost, pridonose slici grada i upotpunjuju boravišnu kvalitetu gradskog otvorenog prostora. Park kao cjelina, obuhvaća više od 15 ha te je podijeljen na funkcionalne zone koje čine: dječja igrališta s caffe barom i javnim sanitarijama, parkirališni prostor, pump track (poligon/staza za bicikliste), vježbališta, voćnjak s piknik zonom, vodena površina, polifunkcionalna centralna građevina, trg uz vodenu površinu s izvedenim mostom, amfiteatar, otvoreni paviljon leptira, paviljon sv. Valentina, park za pse te zidovi za grafite. Prva faza podrazumijeva izvođenje temeljnih infrastrukturnih, građevinskih i hortikulturnih radova potrebnih za funkcionalnost i uporabljivost prostora, koji su predmet ovog postupka javne nabave, a sve prema troškovniku i projektno-tehničkoj dokumentaciji koja čini prilog ovoj Dokumentaciji o nabavi.
CPV-codes
Documenten & inzending
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Vergelijkbare aanbestedingen
Horvátország – Mérnöki tervezési szolgáltatások – IZRADA PROMETNIH ELABORATA SVJETLOSNE SIGNALIZACIJE U GRADU ZAGREBU
GRAD ZAGREBKroatiëEngineering design servicesVervaldatum over 30 dagenGepubliceerd op 01 sep 2026
Horvátország – Építési munka felügyelete – Usluge glavnog nadzornog inženjera za dogradnju proizvodno-skladišnog objekta u Dugopolju
LJEKARNA SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJEKroatiëSupervision of building workVervaldatum over 12 dagenGepubliceerd op 01 sep 2026
Horvátország – Mérnöki tervezési szolgáltatások – Izrada glavnih projekata s ishođenjem građevinske dozvole te izvedbenih projekata za most preko rijeke Save na trasi spojne ceste (os 1) od DC232 do DC224 U Kratečkom s početkom u st 0+000,00 do st približno 0+895,00
Hrvatske ceste d.o.o.KroatiëEngineering design servicesVervaldatum over 15 dagenGepubliceerd op 30 aug 2026
Horvátország – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – Idejni projekt Glavne zgrade
HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE U ZAGREBUKroatiëArchitectural, construction, engineering and inspection servicesVervaldatum over 5 dagenGepubliceerd op 30 aug 2026