Finnország – IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás – Tieliikenteen teknisten järjestelmien suunnittelu-, toteutus-, ylläpito- ja kehittämispalvelut (uusi hankintailmoitus)
Beschrijving
Hankinnan kohteena on puitejärjestely tieliikenteen teknisten ohjausjärjestelmien suunnittelu-, toteutus-, ylläpito- sekä kehittämispalveluista hankinta-asiakirjojen tarkemmin osoittamassa laajuudessa. Puitejärjestely jakautuu neljään eri osa-alueeseen: - Osa-alue 1: Tieliikenteen teknisten järjestelmien suunnittelutehtävät - Osa-alue 2: Tieliikenteen teknisten järjestelmien toteutustehtävät - Osa-alue 3: Tieliikenteen teknisten järjestelmien ylläpitotehtävät - Osa-alue 4: Tieliikenteen teknisten järjestelmien kehittämistehtävät Tarjous on mahdollista jättää yhteen tai useampaan osa-alueeseen. Puitejärjestelyn tarkemmat tiedot on kuvattu liitteessä 1 hankinnan kohteen kuvaus. SOPIMUSKAUSI Sopimuskausi alkaa puitesopimuksen allekirjoittamisesta ja se on voimassa määräaikaisena 31.1.2029 asti. Määräaikaisen sopimuskauden jälkeen sopimus voi jatkua optiokaudella siten, että optiokausi on yhden vuoden mittainen. Sopimus päättyy automaattisesti, mikäli sopimusta ei ole irtisanottu tai optiokautta ole otettu käyttöön. PUITEJÄRJESTELYN LAAJUUS Osa-alueen 1 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 8 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Osa-alueen 2 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 8 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Osa-alueen 3 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 12 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Osa-alueen 4 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 6 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Koko puitejärjestelyn ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 34 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden.
CPV-codes
Documenten & inzending
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Vergelijkbare aanbestedingen
Finnország – Adatkezelési szolgáltatások – Ulkoisen liikennetiedon hankinta - 2026-2032 (DPS)
Fintraffic Tie OyFinlandData servicesData-processing servicesData capture servicesGeen deadline gegevenGepubliceerd op 30 aug 2026
Finnország – IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás – Valtion lasku- ja hankintasanomien välityspalvelut
ValtiokonttoriFinlandIT services: consulting, software development, Internet and supportScanning and invoicing servicesVervaldatum over 31 dagenGepubliceerd op 30 aug 2026
Finnország – IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás – Digital exhibition design, software development and production for the reopening exhibition for the National Museum of Finland.
Finnish Heritage Agency / MuseovirastoFinlandIT services: consulting, software development, Internet and supportSoftware programming and consultancy servicesIndustry specific software development servicesVervaldatum over 7 dagenGepubliceerd op 27 aug 2026
Finnország – Internetszolgáltatások – Kaapeli-TV ja laajakaistaliittymät
Petterinkulma OyFinlandInternet servicesTelevision and radio broadcast transmission servicesData transmission servicesVervaldatum over 28 dagenGepubliceerd op 25 aug 2026