Niemcy – Usługi telefoniczne i przesyłu danych – Errichtung und Betrieb eines Gigabitnetzes im Kreis Recklinghausen (Graue Flecken)
Opis
Powiat Recklinghausen (w dalszej części nazywany "Koncesjonodawca") znajduje się w północnej części Zagłębia Ruhry, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Liczba mieszkańców wynosi około 620.000. Powiat składa się z dziesięciu średnich i dużych miast: Castrop-Rauxel, Datteln, Dorsten, Gladbeck, Haltern am See, Herten, Marl, Oer-Erkenschwick, Recklinghausen i Waltrop, z populacją od około 30.000 do około 120.000 mieszkańców. Postępowanie przetargowe ma na celu znalezienie operatora sieci, który przejmie zapewnienie dostępu do przyszłościowej szerokopasmowej sieci (Gigabit 2.0) dla wszystkich adresów w zakresie przedmiotu koncesji. Koncesjonodawca w ramach ogólnej opieki społecznej realizuje różnorodne obowiązkowe i dobrowolne zadania. Do ustalonych dobrowolnych zadań należy promocja gospodarcza, która dotychczas zajmowała się na poziomie powiatu również kwestiami związanymi z szerokopasmową siecią i cyfryzacją. Rozwój wysokoprzepustowych połączeń szerokopasmowych służy nie tylko podstawowej opiece społecznej, ale jest niezbędną warunkiem dla wzrostu gospodarczego i zwiększenia dobrobytu. Celem Koncesjonodawcy jest zapewnienie każdemu gospodarstwu domowemu i każdej firmie w obszarze projektu w średnio długim okresie dostępu do wysokoprzepustowego połączenia Gigabit-Breitband o 1 Gigabit/s symetrycznego. W tym celu Koncesjonodawca 27.09.2024 złożył wniosek do Bundes o przyznanie dotacji i 15.11.2024 otrzymał decyzję o przyznaniu dotacji w przedmiotowej wysokości (Załącznik 01a) oraz decyzję o zmianie (Załącznik 01b) z dnia 26.02.2026. Szczegóły można znaleźć w opisie usług.
Kody CPV
Dokumenty i przesyłka
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Powiązane zamówienia
Németország – Postai kézbesítési szolgáltatás – Förmliche Zustellungsaufträge bei dem Amtsgericht Coburg
Freistaat Bayern, vertreten durch die Direktorin des Amtsgerichts CoburgNiemcyMail delivery servicesData capture servicesTermin za 33 dniOpublikowano 31 sie 2026
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Vergabe einer Dienstleistungskonzession für den öffentlich geförderten Aufbau und Betrieb eines Gigabitnetzes nach § 5 Gigabit-Rahmenregelung des Bundesministerium für Verkehr und digitale Infrastruktur vom 01.08.2024.
Markt WertachNiemcyTelephone and data transmission servicesCommunications networkBrak terminuOpublikowano 31 sie 2026
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – ÄNDERUNGSBEKANNTMACHUNG: Bereitstellung eines flächendeckenden Gigabitnetzes und Angebot breitbandiger Telekommunikationsdienste in unterversorgten Gebieten (Dunkelgraue Flecken) der Stadt Melsungen im Wirtschaftlichkeitslückenmodell.
Magistrat der Stadt MelsungenNiemcyTelephone and data transmission servicesCommunications infrastructureCommunications networkBrak terminuOpublikowano 30 sie 2026
Németország – Postai szolgáltatások – Rahmenvereinbarung Postdienstleistungen für die Landespolizeiinspektionen Gera, Gotha und Jena sowie die Autobahnpolizeiinspektion
Thüringer Polizei, Landespolizeidirektion, Sachgebiet 24 - Zentrale Beschaffung/DienstleistungenNiemcyPostal servicesTermin za 43 dniOpublikowano 30 sie 2026