Niemcy – Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne – Neubau von ca. 66 geförderten Wohnungen im Lerchenauer Feld in Feldmoching/München - Fachplanung Technische Ausrüstung HLS der Leistungsphasen 1 - 9
Opis
Budowa ok. 66 dofinansowanych mieszkań w Lerchenauer Feld w Feldmoching/München - planowanie techniczne instalacji HLS w fazach 1-9 - Planowane są 66 dofinansowanych jednostek mieszkaniowych o powierzchni ok. 4 320 m2 dla pracowników służby państwowej oraz do 39 miejsc postojowych w garażu, które będą zbudowane przez trzecią stronę w garażu dzielnicowym i muszą być zakupione przez Stadibau zgodnie z umową urbanistyczną. Zamawiający dąży do realizacji procedury zwolnienia z uzyskania zezwolenia, jeśli to prawno i technicznie możliwe, i w tym celu zarządza konieczną sprawdzeniem. Tereny były dotychczas użytkowane jako grunty orne, a powierzchnie zostały przekazane bez zagrożenia przez materiały wybuchowe. Specyfika przedsięwzięcia budowlanego to modele najmu i koncepcja mobilności. Modele najmu przewidują, zgodnie z wymaganiami umowy urbanistycznej, kombinację budownictwa mieszkaniowego z niższych cen (PMB) w wysokości 22% i modelu Monachium w wysokości 78%. W obu modelach chodzi o miejskie modele cen najmu, które zawierają szczególne wymagania dotyczące sytuacji dochodowej najemców. Stadibau buduje dla FSBY mieszkania dla pracowników służby państwowej, spełniając tym samym warunki dla specjalnych regulacji stolicy kraju Monachium (LHM) dotyczących budownictwa zakładowego. Koncepcja mobilności zapewnia atmosferę przyjemną, zredukowaną liczbę samochodów w dzielnicy dzięki garażom dzielnicowym, udostępnianiu samochodów i zwiększonej liczbie miejsc postojowych dla rowerów. Równolegle do tego dołączenie do komunikacji miejskiej zostanie wzmocnione przez nową linię tramwajową (Tram Lerchenauer Feld) i linię autobusową. Ogrzewanie ma zostać zapewnione przez nowy podłączenie do sieci ciepłowniczej. Dachy mają być w całości lub częściowo udostępnione SWM (kooperant) do wyposażenia w instalację fotowoltaiczną. W tym kontekście należy rozważyć możliwość tarasów na dachu w trakcie planowania projektu. Nowy budynek ma być wzniesiony na działce WA 4(2) w 80995, Monachium, działka nr 5484/1, gminy Feldmoching. -- Przedmiotem zamówienia są usługi planowania technicznego instalacji HLS w fazach 1-9 według HOAI 2021. Zamówienie zostanie złożone stopniowo zgodnie z § 55 HOAI. W przypadku zamówienia jako pierwsza faza zostanie zlecona faza 1, faza 2. O kolejnych etapach decyduje zamawiający w dalszym przebiegu postępowania. Z zamówienia stopniowego nie można wywodzić roszczeń dotyczących przekazania kolejnych etapów lub innych usług. Koszty budowy (KG 200 - 600) szacowane są na ok. 16 mln euro. -- Planowanie ma rozpocząć się natychmiast po otrzymaniu zamówienia, prawdopodobnie w sierpniu 2026 r. Ustawienie placu budowy może zatem rozpocząć się w czerwcu 2027 r., planowana data uruchomienia końca 1. kwartał 2029 r. -- Specjalne usługi są skonstruowane jako opcje, które zamawiający może wykorzystać, ale nie jest do tego zobowiązany. -- Szablon umowy jest dołączony do dokumentacji przetargowej.
Kody CPV
Dokumenty i przesyłka
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Powiązane zamówienia
Németország – Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások – Kreis Bergstraße - Schul- und Bildungszentrum Ost, Viernheim
Kreis Bergstraße, Eigenbetrieb Schule + GebäudewirtschaftNiemcyEngineering design services for the construction of civil engineering worksArchitectural services for outdoor areasEngineering-design services for traffic installationsBrak terminuOpublikowano 02 wrz 2026
Németország – Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások – Rahmenvereinbarungen über Generalplanungsleistungen für die Infrastruktur von BOS Funkstandorten des Landes NRW
Landesamt für Zentrale Polizeiliche Dienste NRWNiemcyArchitectural, engineering and planning servicesArchitectural, engineering and surveying servicesEngineering design servicesTermin za 32 dniOpublikowano 02 wrz 2026
Németország – Projekt- és tervelőkészítés, költségbecslés – VG Zell, Stadt Zell (Mosel) - Planungs-, Gestaltungs- und Umsetzungsbegleitungsleistungen für eine digitale Wein-Erlebniswelt - Wettbewerbsoffenes Verfahren
Stadt Zell (Mosel)NiemcyProject and design preparation, estimation of costsFair and exhibition organisation servicesInterior design servicesBrak terminuOpublikowano 02 wrz 2026
Németország – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – GW101 Koppenplatz - Planung Kabeltiefbau
Berliner Verkehrsbetriebe, Bereich Einkauf/ MaterialwirtschaftNiemcyArchitectural, construction, engineering and inspection servicesBrak terminuOpublikowano 02 wrz 2026