Niemcy – Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne – Europaweite Vergabe von Fachplanerleistungen Tragwerksplanung nach § 51 HOAI i.V.m. Anlage 14.1 für die Leistungsphasen 1 bis 6 für den Neubau Bürgerhaus Manolzweiler
Opis
Obiektem, którego dotychczasowa nazwa to "Stary Dom Szkolny", Kaiserstr. 18 w Winterbach-Manolzweiler, zostanie rozebrany do końca maja 2026 roku. Wszystkie do tej pory istniejące użytki w tym budynku mają znaleźć się również w planowanym nowym budynku domu społecznego. Są to: (1) remiza strażacka z 1 garażem na pojazd z przyległymi szatniami na parterze i przyległymi magazynami na piętrze. (2) sala społeczna (powierzchnia 83,5 m2 dla 48 osób przy ustawieniu stołów) z przyległą kuchnią do przygotowywania herbaty na zebrania mieszkańców, informacyjne, nabożeństwa, zajęcia gimnastyczne itp. oraz do wynajęcia w celu prywatnego użytku na uroczystości rodzinne i urodzinowe. (3) sala kursowa (powierzchnia 26 m2) np. na zajęcia malarskie i jako sala konferencyjna, również dla straży pożarnej. (4) publiczna regał książek. (5) Na terenie zewnętrznym budynku, wraz z zewnętrznymi instalacjami (parking dla samochodów, stacja postojowa dla rowerów itp.), ponownie zostanie utworzone publiczne boisko dla dzieci. Zezwolenie na budowę nowego domu społecznego w Manolzweiler zostało wydane przez Landratsamt Rems-Murr-Kreis 02.12.2025. Na podstawie tego zezwolenia oparta jest plan arch. biura archifaktur Julian Bärlin, Winterbach. Rada gminy Winterbach w swojej sesji z 04.11.2025 podjęła decyzję o budowie nowego domu społecznego i zatwierdziła koszty w wysokości brutto 2.768.300 EUR. Przedmiotem tego postępowania zamówień publicznych jest przyznanie - usług planistycznych w zakresie konstrukcji nośnych według § 51 HOAI w połączeniu z załącznikiem 14.1 dla faz realizacji 1 do 6 (Lot 2). Usługi planistyczne mają być wykonane natychmiast po zleceniu. Rada gminy Winterbach w swojej sesji w kwietniu 2026, zgodnie z ustawą główną, podejmie decyzję o przyznaniu. Zatem zlecenie zostanie przypisane najprawdopodobniej na koniec kwietnia/lata 2026. Przyznanie usług budowlanych nastąpi po wykonaniu usług planistycznych w poszczególnych zakresach. Rozpoczęcie realizacji budowlanej będzie starano się rozpocząć najszybciej (lato/jesień 2026), aby dom społeczny był gotowy do użytku na koniec 2027 roku. Gmina Winterbach, według obecnej planu, zakłada koszty budowy w wysokości około 2,76 mln EUR brutto (KG 200 do 700 według DIN 276-1:2018-12). Na planowanie konstrukcji nośnych zakłada się koszty budowy (KG 300 i 400) w wysokości około 1.988.900,00 EUR brutto. Głównym celem projektu jest realizacja budowlanej w sposób ekonomiczny, funkcjonalny i kosztowy, z uwzględnieniem ramy kosztów ustalonej przez Radę gminy. Na realizację projektu gminie Winterbach przydzielone są środki dotacyjne. Dlatego należy zapewnić terminowe zakończenie zarówno usług planistycznych, jak i realizacji budowlanej.
Kody CPV
Dokumenty i przesyłka
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Powiązane zamówienia
Németország – Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások – Kreis Bergstraße - Schul- und Bildungszentrum Ost, Viernheim
Kreis Bergstraße, Eigenbetrieb Schule + GebäudewirtschaftNiemcyEngineering design services for the construction of civil engineering worksArchitectural services for outdoor areasEngineering-design services for traffic installationsBrak terminuOpublikowano 02 wrz 2026
Németország – Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások – Rahmenvereinbarungen über Generalplanungsleistungen für die Infrastruktur von BOS Funkstandorten des Landes NRW
Landesamt für Zentrale Polizeiliche Dienste NRWNiemcyArchitectural, engineering and planning servicesArchitectural, engineering and surveying servicesEngineering design servicesTermin za 32 dniOpublikowano 02 wrz 2026
Németország – Projekt- és tervelőkészítés, költségbecslés – VG Zell, Stadt Zell (Mosel) - Planungs-, Gestaltungs- und Umsetzungsbegleitungsleistungen für eine digitale Wein-Erlebniswelt - Wettbewerbsoffenes Verfahren
Stadt Zell (Mosel)NiemcyProject and design preparation, estimation of costsFair and exhibition organisation servicesInterior design servicesBrak terminuOpublikowano 02 wrz 2026
Németország – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – GW101 Koppenplatz - Planung Kabeltiefbau
Berliner Verkehrsbetriebe, Bereich Einkauf/ MaterialwirtschaftNiemcyArchitectural, construction, engineering and inspection servicesBrak terminuOpublikowano 02 wrz 2026